reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocne Karmienie

reklama
Popieram! Przekonałam się ostatnio, że to nie Ania chciała jeść ok. 22 - 23 w nocy tylko ja chciałam ją karmić. Przestawiłam łóżeczko na drugi koniec sypialni i kładziemy się spać tak cicho, żeby jej nie obudzić i wtedy spokojnie przesypia od 18.30 do 4 - 5 rano i dopiero wtedy wypija cyca (w czwartek skończyła 4 miesiące).
Staram się za to karmić ją trochę częściej w ciągu dnia (wypada ok. 4 - 5 karmień - poza tamtymi), żeby uzupełniła kalorie.
Dzięki temu wszyscy świetnie się wysypiamy i mamy lepsze chumorki w dzień.
 
Ola ma teraz 8 miechów. Od 2 tygodni sama przestawiła się na jedzenie wieczorem o 20, a potem dopiero ok. 4-6 rano w zależności ile zjadła na kolację. Wcześniej jadała 3-4 razy w nocy. Myślę, że dziecko musi samo dojrzeć, ale zawsze można spróbować przechytrzyć je wodą przegotowaną llub odczekać gdy zaczyna płakać, bo może za 2-3 spokojnie zasnąć i nie potrzebować papu.
 
marianeczka pisze:
dlatego ze to niezdrowe
dla jednego zdrowe a dla drugiego nie... przy karmieniu piersią łatwo można odróżnić czy dziecku chciało sie pić czy jeść. Jeżeli chce jeść - to ja nie mam nic przeciwko temu by karmic w nocy tak długo jak bedzie chciało.
 
Moja córka coraz rzadziej je cycka w dzień - ma tyle ciekawych zajęć, że zapomina o jedzeniu...Czasem zdarza jej się nie chcieć obiadku lub deserku i np. cały dzień pociąga cyca a czasami nie je w ogóle - tzn. raz lub dwa cucek i np. herbatkę.

Też uważam, że samo się przestawi. My dorośli też raz mamy apetyt a raz nie mamy go wcale.

Poza tym moja mała od urodzenia przesypia całe noce - wprawdzie nie w osobnym łóżku ale za to po kapieli od 20 do rana do 7,8. I to nocne karmienie to raczej przytulanie niż jedzenie.

Ale myślę, że każda z nas wychowuje swoje dzieciaczki wedle własnego przekonania i tak jest najlepiej.

przyjemności Kobietki życzę!
 
MÓJ OLEK MA 6 MIESIĘCY I W NOCY BUDZI SIE NA KARMIENIE CO DODZINĘ PÓŁTORA !!!CO WY O TYM SADZICIE????CIEPLUTKO POZDRAWIAM!!!
 
ola21 - objawy normalne, moim zdaniem nie ma co się przejmować tylko zaakceptować, a jeśli Cie to denerwuje, to spróbuj na dobranoc dać coś gęściejszego od mleka np. kaszkę
 
Moja córcia ma prawie 6 miesięcy. Tylko przez pierwszy miesiąc budziła się do cyca w nocy, teraz chodzi spać ok 20,00 i budzi się na jedzonko ok 6,00 rano. Sporadycznie zdarzy się, że się obudzi i nie może sama usnąć, wtedy dostaje cycusia i śpi - jest to bardziej powodowane moim wygodnictwem niż jej potrzebą jedzenia :-)
(dwa posiłki w dzień dostaje już inne niż mleczko)
 
reklama
Do góry