reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niepokoje w ciąży

reklama
Witam. Ja najbardziej chyba boję się porodu i szpitala... w ogóle nie lubię szpitali i za często nie bywałam do tej pory. Przeprowadziłam się do męża ze śląska do wielkopolski, nikogo tu nie znam, żadnych koleżanek, żeby mogły coś podpowiedzieć, doradzić, a teściowa jest jaka jest :( narazie jest fajnie, bo dobrze się czuję, ale boję się, że jak przyjdzie poród to każda rzecz będzie mnie niepokoić, bo nie wiem jak to jest, a położne za wiele nie pomogą, bo nikt nie będzie nade mną latał...tak mi się wydaje. Później z dzieckiem może jakoś sobie dam radę :)
 
troll_m nie martw się tak. Opieka zależy też od tego w jakim szpitalu będziesz chciała rodzić. Jeżeli w Poznaniu to każdy szpital jest chętny do pomocy (jedynie szpital na ul. Polnej nie cieszy się dobrą opieką poporodową). Położne w Poznaniu są naprawdę super, mam wiele koleżanek które rodziły w różnych poznańskich szpitalach i wszystkie sobie chwaliły. A do samego porodu podejdź ze spokojem. Wiadomo każda z nas boi się bólu, ale wiemy też że jest to do przeżycia (tyle kobiet wokół nas już urodziło i mają się dobrze). Więc głowa do góry.
 
No to może tak od razu, bo trochę dziwne mam pytanie i mi głupio... czy mogłaby mi któraś mama powiedzieć jak powinny zdrowo wyglądać brodawki sutkowe w trakcie ciąży? Ostatnio zauważyłam sporą zmianą w ich wyglądzie i nie wiem czy to normalne...
 
Dzieki dziewczyny. Zdaje sobie sprawę oczywiście z tego, że większość kobiet dookoła mnie już rodziło i jakoś przeżyło :) ale mimo wszystko jak samemu przeżywa się to wszystko pierwszy raz to naprawdę czasami ciężko podbudować się radami i pocieszaniem innych. Mimo to, zawsze jest to przyjemne. A co do Polnej...to właśnie pewnie tam trafię, bo chodzę w Pleszewie do lekarza z Polnej. Ale słyszałam o nim, ze kasy nie bierze, sam do tej pory mi nic nie zaproponował, nawet nie chciał, żebym na wizyty jeździła do Poznania do niego, bo to też mu zaproponowałam. Narazie wydaje się spoko. Właściwie najważniejsze jest dla mnie, żeby z dzieckiem było wszystko ok, bo chamstwo w szpitalu jakoś zniosę, to w końcu tylko parę dni :) chyba...
 
A tak jeszcze spytam właśnie odnośnie położnych...mamusiacóreczki czy masz jakieś koleżanki, które miały na Polnej opłaconą położną? bo słyszałam, że większość tam właśnie nie opłaca położnych, a jeśli tak to które z nich...
 
Co do brodawek sutkowych w ciąży...otoczka brodawki staje się ciemniejsza, uwypukla się i powiększa. Piersi w ogóle stają się bardziej wrażliwe, czasem nawet bolą od nacisku stanika. Pod skórą może być widać sieć naczyń krwionośnych. Pracuję w aptece i wiele kobiet nieraz się skarży na ból, a w ok. 7 miesiącu na wyciek z piersi. To niby normalne objawy ciąży, ale oczywiście lepiej konsultować wszystko z lekarzem.
 
reklama
Co do brodawek sutkowych w ciąży...otoczka brodawki staje się ciemniejsza, uwypukla się i powiększa. Piersi w ogóle stają się bardziej wrażliwe, czasem nawet bolą od nacisku stanika. Pod skórą może być widać sieć naczyń krwionośnych. Pracuję w aptece i wiele kobiet nieraz się skarży na ból, a w ok. 7 miesiącu na wyciek z piersi. To niby normalne objawy ciąży, ale oczywiście lepiej konsultować wszystko z lekarzem.

O większości z tego wiedziałam i właśnie o to chodzi, że moje są jakby sporo "jaśniejsze"... uh, i nie wiem co o tym myśleć.
 
Do góry