reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze zdrowie

reklama
Afi niestety ja nie pomoge.,
A mam pytamie odnosnie diety,czym mozna zastapic mieso? Zeby bylo w miare zdrowo?
Julita rozumiem, że masz wyeliminowć mięso z diety z powodów zdrowotnych, a nie z powodu jakiejś 'diety cud'?
tak na prawdę wegetarianizm nie jest łatwą sprawą, jeśli chcesz, żeby było zdrowo. Poczytaj może na stronach internetowych, forach, a najlepiej kup jakąś mądrą książkę na ten temat i zgłębiaj tajniki wiedzy:tak:. Chyba wśród nas nie ma wegetarianek, i nie wiem czy któraś będzie miała na ten temat na tyle kompetentną wiedzę?
 
Julita rozumiem, że masz wyeliminowć mięso z diety z powodów zdrowotnych, a nie z powodu jakiejś 'diety cud'?
tak na prawdę wegetarianizm nie jest łatwą sprawą, jeśli chcesz, żeby było zdrowo. Poczytaj może na stronach internetowych, forach, a najlepiej kup jakąś mądrą książkę na ten temat i zgłębiaj tajniki wiedzy:tak:. Chyba wśród nas nie ma wegetarianek, i nie wiem czy któraś będzie miała na ten temat na tyle kompetentną wiedzę?
estragon nie nie stosuje żadnej diety cud, diety nie dla mnie:no:, ciężko jest mi się zmusić do zjedzenia mięsa wiec chce przygotowywać sobie coś w zastępstwie:tak:.
Nie mogę poweidzieć że jestem wegetarianką bo są dni w miesiącu ze zjem schabowego z apetytem ale to sporadycznie jest że mi smakuje....
 
Julita, co poniedziałek w DDTVN wegetariańskie potrawy gotuje Monika Mrozowska (grała kiedyś w Rodzinie Zastępczej) z mężem, więc może wejdź sobie na stronę i ściągnij przepisy. Oni sa właśnie mocni w odpowiednim bilansowaniu takiej diety, bo dzieciom też nie dają mięsa. I właśnie dzisiaj mówili, że w ciąży i po ciąży, pomimo bezmięsnej diety, miała super wyniki pod względem żelaza:tak:
 
Aureolcia tu odpisuję, jesli nie Ty to moze ktoś inny będzie wiedział? - potrzebuję wiarygodnej informacji o diagnozowaniu cukrzycy - zwykłej nie ciążowej - od tygodnia mierzę sobie cukier i dwa razy mi juz wyniósł ponad 180:baffled: Musze się dokładnie dowiedzieć o tym mierzeniu, po ilu pomiarach powinnam iść do lekarza, a wogóle to moze jakiś błąd robię?:confused:
 
nikita moja mama pracuje w przychodni, gdzie leczą cukrzycę, ja robiłam tam kilka razy programy dot cukrzycy i sama miałam ciązową. To tak gwoli wyjasnienia, ze jakas wiedze mam. Te 180 jest na czczo? Zrob tak- dzisiaj jedz absolutnie normalnie, takze slodycze. A jutro rano na czczo zmierz, oczywiscie palec odkazony. Przy ciazowej sa nieco inne normy niz przy diagnozowaniu np ckurzycy typu 2. Generalnie norma jest do 140. Jeśli wyjdzie ci za wysoki wynik, to zgłoś się do lekarza pierwszego kontaktu i powiedz mu o tym. Zleci ci oznaczenie glukozy we krwi, ewentualnie obciążenie ( to, co w ciąży piłyśmy). I najlepiej zrób to szybko, bo zbyt wysokie cukry mogą prowadzić do retinopatii czy nefropatii.
 
Aureolcia tu odpisuję, jesli nie Ty to moze ktoś inny będzie wiedział? - potrzebuję wiarygodnej informacji o diagnozowaniu cukrzycy - zwykłej nie ciążowej - od tygodnia mierzę sobie cukier i dwa razy mi juz wyniósł ponad 180:baffled: Musze się dokładnie dowiedzieć o tym mierzeniu, po ilu pomiarach powinnam iść do lekarza, a wogóle to moze jakiś błąd robię?:confused:

musisz wziąc poprawkę na ewentualny błąd pomiaru.. lekarz ogólny na pewno nie da ci skierowania na obciazenie glukozą ale powinien dać Ci skierowanie do poradni diabetologicznej. to jaki wynik CI wyszedł zależy również w dużej mierze co i ile przed mierzeniem jadłaś... dodatkowo są różne glukometry i one podają wartości w różnych jednostkach...
jezeli chcesz na czczo zrobić cukier to musisz pamietac, że odstęp miedzy ostatnim posilkiem a pomiarem nie moze byc dluzszy niż 10 godzin.. ale i nei mniejszy.. najlepszym jest dokladnie odliczyc sobie te 10 godzin.. wtedy pomiar jest miarodajny.. i przy okreslaniu cukrzycy wlasnie taki pomiar na czczo jest najwazniejszy.. dla osób mających cukrzycę jest on wyższy jak 100. Pomiary muszą się powtarzać kilkakrotnie (czyli kilka dni z rzedu powyżej 100)
 
reklama
musisz wziąc poprawkę na ewentualny błąd pomiaru.. lekarz ogólny na pewno nie da ci skierowania na obciazenie glukozą ale powinien dać Ci skierowanie do poradni diabetologicznej. to jaki wynik CI wyszedł zależy również w dużej mierze co i ile przed mierzeniem jadłaś... dodatkowo są różne glukometry i one podają wartości w różnych jednostkach...
jezeli chcesz na czczo zrobić cukier to musisz pamietac, że odstęp miedzy ostatnim posilkiem a pomiarem nie moze byc dluzszy niż 10 godzin.. ale i nei mniejszy.. najlepszym jest dokladnie odliczyc sobie te 10 godzin.. wtedy pomiar jest miarodajny.. i przy okreslaniu cukrzycy wlasnie taki pomiar na czczo jest najwazniejszy.. dla osób mających cukrzycę jest on wyższy jak 100. Pomiary muszą się powtarzać kilkakrotnie (czyli kilka dni z rzedu powyżej 100)
Wg moich informacji wynik powyżej 100 to dopiero stan przedcukrzycowy, tzw nietolernacja glukozy, art poniżej:
Cukrzyca odbiera nam zdrowie po cichu
 
Do góry