reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze zakupy

Dziewczyny wytłumaczcie mi bo nie rozumiem. dlaczego wydajecie takie bagatelne sumy na wózek(?) bo ja tego za chiny nie mogę pojąć. czy on faktycznie jest taki wspaniały? co on takiego w sobie ma czego nie mają te tańsze?? mam znajomych co mają wózek polskiej firmy za 400-500 zł i faktycznie są fajne. sama też zamierzam taki kupić i uważam że w zupełności na te trzy latka wystarczy. oczywiście nikogo nie potępiam,pytam tylko z ciekawości :)
 
reklama
Więc ja powiem jak to jest u mnie. Wózek ma być funkcjonalny - tańsze też są, ale ma też być ładny... a w tych tańszych nie podobajaa mi się materiały, kształty itp.... My o dzidzie staraliśmy się ponad 3 lata i powiedziałam, że co jak co, ale furka będzie nowa, wypasiona :) Te droższe mają bardziej nowoczesny wygląd, a nie taki zwykły - ot cała moja tajemnica :)
 
co do wózka ja na początku miałam kupić x lander xq ale po dłuższych oględzinach znalazłam tako który mega tani może też nie jest ale i tak zapłacę 600 zł mniej niż x landera. Dla mnie wazne były funkcje jakie posiada wózek, to żeby była regulacja miekkości amortyzacji a to nie każdy wózek ma, a ma wpływ na komfort jazdy maluszka.
Na pewno też musi być nowy, bardzo długo czekałam na dziecko i na miarę swoich możliwosci chcę mu dać to co dobre
 
a ja sie cieszę że mam kupno wozeczka za soba... jak sobie przypomne ile sie naczytała -naogladałam.. to zyc sie odechciewa... a i tak nie byłam dokonca zadowolona...

zupelnie jak ja.

w ogole mam 4 wozki i z zadnego w 100 procentach nie jestem zadowolona. Cos co np wydawalo mi sie fajne, zaczelo mnie denerwowac itd. Chyba idealnego wozka nie ma.
 
Dziewczyny wytłumaczcie mi bo nie rozumiem. dlaczego wydajecie takie bagatelne sumy na wózek(?) bo ja tego za chiny nie mogę pojąć. czy on faktycznie jest taki wspaniały? co on takiego w sobie ma czego nie mają te tańsze?? mam znajomych co mają wózek polskiej firmy za 400-500 zł i faktycznie są fajne. sama też zamierzam taki kupić i uważam że w zupełności na te trzy latka wystarczy. oczywiście nikogo nie potępiam,pytam tylko z ciekawości :)
U nas (prawie 3 lata temu) musiał mieć:
1. duże, pompowane koła skrętne z przodu
2. twardą gondolkę
3. duży kosz na zakupy
4. miał być "statystycznie" mało awaryjny
Zastanawialiśmy się nad x-landerem i espiro atlantic
Pojawiła się świetna okazja kupienia x-landera xa (wyprzedaż mało popularnego koloru - granatowa gondola z beżowymi elementami i beżowa spacerówka z granatowymi elementami ), moim zdaniem dla chłopca s- super. Zapłaciliśmy 1000 zł za zestaw - nowy wózek, 2 lata gwarancji

Nie lubię wózków (nie wiem jak to opisać) -ze zbyt dużą ilością materiału i takim workiem za budką i z miękką gondolo-torbą - czyli 3 lata temu najbardziej popularnych

drugi wózek jaki kupiliśmy - lekka tania spacerówka - masakra
trzeci był używany maclaren xt - dla nas rewelacja

P.S. też łudziłam się, że jeden wózek wystarczy. Ale ciężki wózek + dwulatek - nie polecam
 
dla mnie wózek ma mieć duże pompowane koła tak aby móc jeździć sprawnie po wybojach, w miarę lekki i taki aby móc go szybko złożyć i wrzucić do auta, oraz dobre amortyzatory, a co do strony estetycznej to delikatne kolory i nowoczesny design.
 
reklama
Dziewczyny wytłumaczcie mi bo nie rozumiem. dlaczego wydajecie takie bagatelne sumy na wózek(?) bo ja tego za chiny nie mogę pojąć. czy on faktycznie jest taki wspaniały? co on takiego w sobie ma czego nie mają te tańsze?? mam znajomych co mają wózek polskiej firmy za 400-500 zł i faktycznie są fajne. sama też zamierzam taki kupić i uważam że w zupełności na te trzy latka wystarczy. oczywiście nikogo nie potępiam,pytam tylko z ciekawości :)

No jednak na ogół te droższe są lepiej wykonane jakościowo, na ogół bardziej funkcjonalne, lżej się prowadzą, pompowane koła itp. Chociaż ja przy synku patrzyłam na różne wózki. U nas padło na Mutsy, bo jak zobaczyłam u koleżanki tę skrętną oś i w ogóle cały wózek to się na to napaliłam. Normalnie taki zestaw kosztuje coś koło 2,5 tysiąca i jak dla mnie to strasznie drogo. Szukałam podobnych tańszych wózków, ale nie znalazłam niczego ze skrętną osią co by się tak fajnie prowadziło. No i ostatecznie kupiliśmy tego Mutsy ale używanego, za to w bardzo dobrym stanie. Daliśmy 1100zł za zestaw z gondolą, spacerówką, fotelikiem samochodowym i dodatkowymi akcesoriami (folia, torba, moskitiery, pokrowiec na nóżki itp). Więc cena za to atrakcyjna. A nowe niemarkowe wózki 3-funkcyjne też koło 1000 zł kosztują. Ja bym nie dała ogólnie 2,5 tys. za wózek, ale lubię te markowe rzeczy, bo jednak lepsze jakościowo są. Dlatego często kupuję używane na allegro, wolę za tę samą cenę mieć coś naprawdę dobrej jakości, niż coś nowego w gorszej jakości. No i potem zamierzam jeszcze posprzedawać te rzeczy więc jeszcze część kasy się odzyska :-)
 
Do góry