reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze zakupy

niki222
a nie rozglądałaś się za wanienkami w marketach? Na działach dziecięcych są wanienki.
Smyk był sklepem do którego weszliśmy żeby się zorientować w cenie.I jak zobaczyłam kwotę 35 zł to pomyślałam, że chyba to normalna cena-tak to jest jak się nie zna na temacie:D. Ale masz rację, nie chodziłam po marketach. Jak A. wyzdrowieje, bo ciągle biedny strasznie kaszle- przejdziemy się po sklepach.Dzięki dziewczyny.
 
reklama
Prawie zrobiłam awanturę w sklepie o ketchup,wyobrażacie sobie?A. twierdzi że ja uosobienie spokoju:-D, ale mnie normalnie wkurzyli-była promocja z dużą kartka-3,99zł za Pudliszki 430g. To wzięłam, a pani w kasie mi nalicza 6,99.To mówię, że się nie zgadza i żeby jeszcze raz sprawdziła. Potem się okazało, że promocji już nie ma, była tylko kartki nie ściągnęły.Ehhhh i jak tu się nie wkurzyć.

Zgodnie z prawem należy Ci się za tą cenę 3,99- to juz problem sprzedawcy że nie zdjął kartki. Czy chce czy nie chce musi ci sprzedać za cene jaka była na półce- tyle teorii prawa konsumenta.

Ja mam w domu taki podgrzewacz. Ogólnie byłam zadowolona bo korzystam gł z butelek avent więc pasowały, ale już butelki z tommee tippe były za szerokie więc musiałam wyciągać ten plastikowy wkład by je podgrzać. Słoiczki wszystkie wchodzą, soczki w butelkach też. Ja w sezonie grzewczym to mam taki patent że butelki z wodą trzymam na kaloryferze i jak potrzebowałam w nocy zrobić młodemu mleczko to tylko wsypywałam mleczko i już flacha gotowa. Plus podwójny bo dziecko nie musi czekać aż się woda podgrzeje bo cały czas czeka cieplutka a i prądu nie zużywam. A słoiczek to można podgrzać np w kubeczku z gorąca wodą, ale nie powiem w podgrzewaczu wygodniej.

Tommee Tipi to właśnie chyba robi tak że tylko jego akcesoria pasują- są śliczne i nieraz mnie kusiły i te butelki "antykolkowe"- ale ja nie lubie jak mnie ktoś tak "zmusza" zeby tylko jego firme kupować:wściekła/y:.

Po kilku tygodniach nocek z podgrzewaczem znalazłam metodę że wieczorem zagotowywałam wodę i trzyałam gorącą w termosie. To w nocy tylko mieszałam tą z termosu z taką mineralną z butelki i miałam gotowe mlesio, bo tak to faktycznie chyba z 5 minut sie czeka. No ale podgrzewacz jest bardzo przydatny w ciągu dnia.

Alka zapomniałam Ci napisać żebyś zwróciłą uwagę przy wyborze podgrzewacza ze są takie z opcją "do samochodu"- mi tego zabrakło bardzo, bo często wyjeżdżaliśmy i był to problem- radziąłm sobie wersją z termosem w.w:-D

Smyk był sklepem do którego weszliśmy żeby się zorientować w cenie.I jak zobaczyłam kwotę 35 zł to pomyślałam, że chyba to normalna cena-tak to jest jak się nie zna na temacie:D. Ale masz rację, nie chodziłam po marketach. .

Ja jakoś do marketów nie mam przekonania- nie że wszystko ale wanienka boje się tej chińszczyzny i toksycznych barwników-taka jestem napukana w głowe pod tym względem. Nieraz juz byłą afera że np talerzyki z melaminy robione w chinach sa wycofywane. Smyk wydaje mi się sprawdzony-chociaz teraz to nawet szanujące się marki robią w chinach:wściekła/y:.


Więcej piszemy, bo chyba czas............:szok:
 
Dieczynki mam pytanie dotyczące chust do noszenia. Wiele dobrego o nich słyszałam a mój mężulek stwierdził że kupiłby mi taką na urodzinki, które mam w grudniu. Powiedzcie mi tylko czy w tych chustach można nosić dzidzie od samego początku czy np. od 2 msc życia?
 
Ja jakoś do marketów nie mam przekonania- nie że wszystko ale wanienka boje się tej chińszczyzny i toksycznych barwników-taka jestem napukana w głowe pod tym względem. Nieraz juz byłą afera że np talerzyki z melaminy robione w chinach sa wycofywane. Smyk wydaje mi się sprawdzony-chociaz teraz to nawet szanujące się marki robią w chinach:wściekła/y:.

Ja akurat w markecie kupiłam wanienke PRIMA BABY w Smyku tez chyba je sprzedają. Zresztą Smyk jest generalnie bardzo drogim sklepem, Często jadę pooglądać tam zabawki ale nigdy nie kupuję bo wystarczy wejść do marketu i ta sama zabawkę kupie kilkadziesiąt złoty taniej albo przez Allegro.
 
Dieczynki mam pytanie dotyczące chust do noszenia. Wiele dobrego o nich słyszałam a mój mężulek stwierdził że kupiłby mi taką na urodzinki, które mam w grudniu. Powiedzcie mi tylko czy w tych chustach można nosić dzidzie od samego początku czy np. od 2 msc życia?
Karolcia, albo w tym temacie albo w wątku głównym mniej więcej tydzień temu toczyła się bardzo obszerna dyskusja odnośnie chust itp ... od kiedy, jakie, jak etc. ... musiałabyś sobie ją odszukać, bo ja akurat nie jestem zainteresowana, ale pewnie tamte wypowiedzi odpowiedziałby Ci na większość pytań...
 
Dieczynki mam pytanie dotyczące chust do noszenia. Wiele dobrego o nich słyszałam a mój mężulek stwierdził że kupiłby mi taką na urodzinki, które mam w grudniu. Powiedzcie mi tylko czy w tych chustach można nosić dzidzie od samego początku czy np. od 2 msc życia?

Na BB jest dział chustowy mozesz się tam zawsze poradzić.
Masz już jakąś na oku?

zaczerpniete z chustomani
Generalnie od pierwszego dnia po urodzeniu, pod warunkiem, że maluch nie ma specjalnych schorzeń. Jeśli tak jest, skonsultuj się najpierw z lekarzem. Noworodek szczególnie potrzebuje przedłużonego kontaktu z mamą - noszenie w chuście uspokaja go kołyszącymi ruchami, biciem serca i zapachem mamy.
Od urodzenia można nosić we wszystkich chustach wiązanych - elastycznych, tkanych, polarowych. Co ważne - w chustach wiązanych noworodki można układać nie tylko w pozycjach leżących, czyli kołyskowych, ale także w pionie - na biodrze, przed sobą na brzuchu. Chusta wiązana nie powoduje obciążeń niedojrzałego kręgosłupa i stawów biodrowych - tym się różni od usztywnianych nosidełek.


wiem, ze na poczatek sie wiaze takiego szkraba w kieszonke a potem w X
 
reklama
Do góry