reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

nasze zakupy

O tiramisu:) ja właśnie chcę podobna zakupić:D w ogóle przez twój nick ciągle mam ochotę na tiramisu:D a najgorsze jest to, że mam je praktycznie na wyciągnięcie ręki, bo teściowie mają cukiernię:p
 
reklama
Ja mam nadzieję, że Werka zacznie szybko siadać więc na siedząco ją będziemy kąpać. trochę boję się długich wanienek. A ta jest zgrabna. I najpierw będziemy niuńkę na leżąco kąpać, potem liczę na rozwój motoryczny córci :) a jak już wyrośnie na całego to prysznic :) o ile będzie lubiła wodę.

Jak się wda we mnie - to nie bardzo bo ja się bałam, a najgorsze były robione przez tatę "bomby", z czego moja siostra się najbardziej cieszyła - brał tato gąbkę (która wtedy wydawała mi się ogromna a pewnie była to zwykłych rozmiarów gąbka), brał w tą gąbkę wodę i spuszczał nam nad głowami. Tato bał się, że się nie nauczę pływać przez to :) Ale na szczęście mi się odmieniło nie wyobrażam sobie życia bez pływania.
Mój małżonek wodę uwielbia od urodzenia.
 
co do laktatora to ja kupiłam na wszelki wypadek by był w domku :) chicco ręczny i dałam za niego 10euro także suma normalna a spokojna głowa :)

a co do podpasek to jakie to mają być? wiem że największe ale to mają być cienkie największe? największe i najgrubsze? ze skrzydełkami bez??
 
My też będziemy dogrzewać pokój na kąpanie małego, mimo że mieszkamy w bloku i jest ciepło. Igorek jak był malutki zaczął nam nagle płakać przy kąpaniu a właściwie przy wyjmowaniu z wanienki. Przestał jak kupiliśmy farelkę. Łazienkę też mamy małą i niewygodnie tam rozstawiać wanienkę. Tylko teraz najmniejszy pokój chyba zrobimy dla Igorka, więc też nie wiem gdzie wypadnie kąpanie? Zostaje sypialnia albo duzy pokój? Preblem jak u Alki.
 
ja będę małą kąpać w sypialni;) będzie nagrzana na kąpiel małej, a potem zmniejszę temp, żeby w nocy nie było za gorąco;) bo moim zdaniem takie przenoszenie dziecka z ciepłego do zimnego (nawet ubranego) powoduje wychłodzenie organizmu, bo przecież woda po jakiejś chwili dopiero wyparowuje ze skóry:)

wanienkę kupię bez stelaża;) będę stawiać ją na ławie;)

a jaką pojemność butelki powinno się zakupić 150 ml czy 250?
 
Ostatnia edycja:
ten fotelik do kąpieli jest strasznie nie dobry. ja miałam coś takiego jak zaczynaliśmy kapać Marcelka w wannie.
a do wanienki to juz w cale nie wiem jak to miała by ułatwić kąpiel.
bo maluszka na to kładziesz on sie osuwa bo nie umie plecków utrzymać równo, plecków wymyć dobrze nie można. to twarde zimne itd.
ja nie polecam tego. najwygodniej jest kapać maluszka tak po prostu wkładają go do wanienki i podtrzymując mu tylko główkę nad poziomem wody. ja do wanienki nic nie wkładałam żadnych gąbeczek pieluszek itp. po porostu podkłada sie rękę pod szyje i łapie sie maluszka pod paszkę by sie ie wyśliznął.
 
Butelka - ja karmiłam piersią a butelki używałam do podania Plantexu jak bolał brzuszek, jak zostawiałam z kimś maluszka no i potem jak przeszliśmy na nutramien. lovi nie zaburzyła karmienia i bardzo mi odpowiadała. Dobrze się ją myło, sterylizowało, była wytrzymała a smoczki teraz są wszędzie. Mnie nie przekonują szklane - jakoś mam opory, że wyleci z ręki i uderzy malucha albo pęknie. Może nie uzasadnione a jednak.

Laktator - wszystko zależy od konkretnego przypadku. Ja nie umiałam odciągnąć pokarmu bez laktatora. Mam ręczny aventu i bardzo mi odpowiadał. Poręczny, wygodny, cichy. Odciągałam pokarm nawet w pracy i trzymałam pokarm w torbach termicznych z mrożonymi wkładami.
Wiem, że dziewczynom, które chciały rozbujać lub podtrzymać zanikającą laktację (np. jak dziecko z jakiegoś powodu nie mogło jeść z piersi przez dłuższy czas) raczej ręczny laktator nie wystarczał. Wtedy potrzebna jest taka "profesjonalna dojarka" kosztuje majątek ale nie należy kupować tylko wypożyczyć na kilka dni w poradni. Moje koleżanki tak zrobiły a dokupiły tylko końcówki i to działało.

Wanienka - my mieliśmy małą z profilowanym środkiem i strasznie mnie wkurzała a już nie chciałam kupować nowej. Od razu jak Młody zaczął siedzieć, przenieśliśmy się z kąpaniem do normalnej wanny. On miał radochę z chlapania a my wygodę i mniej sprzątania.
Może jestem wyrodną matka ale kilka razy (jak byłam sama) zdarzyło mi się dziecko kąpać w umywalce. Mamy dość dużą. tak mi było najwygodniej.
 
a ja żebym miał dużą umywalkę to tylko tak bym kapała :)
w szpitalu jak byłam to właśnie takie duże umywalki w kształcie owalu były takie akrylowe jak wanny i w tym sie dziecko kąpało, a ten "ociekacz" służył za przewijak :) wystarczyło dobrze przestrzeń zorganizować :)
 
reklama
Alka ja tez mysle o tej wanience, nawet raczej jestem juz na nia zdecydowana :)
laktator reczny Aventu bardzo polecam i jest potrzebny i niedrogi!!!!!
reszte tzn reczniki, kocyki, komode z przwijakiem, lozeczko, polecam kupic w ikei, sliczne i praktyczne!!!!! lozeczko, zmienia sie w lozeczko dla dziecka starszego, komoda z przewijakiem zmienia sie w zwykla komode :)
lezaczek juz mam FP owieczke, dywanik i zaslonki tez :)
ciuszkow to mam tyle, ze listonosz nie nadaza przynosic paczek ;)
butelki aventu,smoczki kauczukowe chicco!
A co do wozka ciagle mysle imysle........
 
Do góry