reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

nasze zakupy

Co do wanienki to ja miałam właśnie taką z podpórkami i hamakiem z FP i jej prawie nie używałam. Mamy taką najzwyklejszą i jest o niebo lepsza dla nas. Te podpórki wyprofilowane w środku tylko przeszkadzają i dziecko jest wysoko położone w takiej wanience przez co prawie w ogóle nie jest zamoczone w wodzie. Mój synek jak się go kąpało to musiał być zanurzony, bo inaczej się darł - było mu pewnie chłodno i czuł się nieswojo. Noworodki ogólnie nie lubią być gołe. No i przykrywanie pieluchą podczas kąpieli nie pomagało. Więc u nas najlepiej sprawdziła się najzwyklejsza wanienka - najpierw podtrzymywaliśmy główkę, a potem poszliśmy po rozum do głowy i zaczęliśmy robić taki wałeczek w ręcznika i go układać małemu pod szyję, żeby podtrzymywał główkę i ręce mieliśmy wolne, mały był zanurzony, miał dużo swobody do machania nóżkami i wszyscy byli zadowoleni :-) A tę zwykłą wanienkę kupiliśmy chyba za 35zł w biedronce i do tej pory nam służy.

Stelaża nie mamy, bo mi się też to mało stabilne wydaje. A poza tym dziecko szybko zaczyna chlapać i wtedy najlepiej wstawić wanienkę do wanny, bo inaczej cała podłoga pływa.

Alka - super zakupki :-) Ten pajacyk jest uroczy :-)

Anastazja - a czy są w ogóle szklane butelki? Ja takich nie spotkałam, to chyba mogłoby być niebezpieczne, bo starsze dzieci lubią trenować rzuty butlą w dal. Teraz te butelki to robią też z takiego tworzywa specjalnego, wygląda jak twardy plastik. My używamy Aventu i są ok. Są antykolkowe. No i to tworzywo można normalnie wyparzać wrzątkiem, można w nim w mikrofali podgrzać wodę, więc to nie jest zwykły plastik. Te butelki Lovi też dużo osób poleca. Ja się nie wypowiem bo nie stosowałam, ale koleżanki sobie chwalą.
 
reklama
Ja wanienkę kupuję w Ikei. MOja siostra miała i chwaliła sobie dobry i tanie zakup.
Więc: łóżeczko, materac, przewijak, wanienka, kocyki, ręczniki, śpiworki - Ikea.

I pewnie kilka dekoracyjnych drobiazgów. Pościel na chwilę obecną sobie darujemy.
 
nice-girl:) bb ma:) ta butla i tak póki co ma być jedynie awaryjnie;) zresztą takie malutkie dziecko butlą na szczęście rzucać nie będzie:D:D a jakoś szklane mnie bardziej przekonują:D
 
Anastazzja - a to nie wiedziałam, że takie w ogóle są. A tak w ogóle jeśli już kupujecie butelkę to dobrze to przemyślcie - jej typ, funkcjonalność, cenę itd. Bo dziecko jak się przyzwyczai do smoczka konkretnej firmy to potem innego nie ruszy i jak dacie butlę konkretnej firmy to trzeba się liczyć z tym że będziecie na nią skazani do końca. Więc ogólnie to nie polecam butelek rzadko spotykanych, jakiś wymyślnych i drogich, bo potem to tylko same problemy są. Ja mam Avent i ogólnie to sobie chwalę, ale jak się chce smoczek do tego kupić to jest porażka, bo niestety nie jest to najpopularniejszy typ. Na wakacjach jak byliśmy to przeżyliśmy koszmar jak się smoczek rozerwał. Cała noc ryków, bo mały głodny a innej butli nie ruszył. A potem pół dnia jeżdżenia za smoczkiem - to było na mazurach, w malutkiej miejscowości. Objeździłam 4 miasta, żeby znaleźć ten cholerny smoczek, zaliczyłam ponad 10 aptek i kilka sklepów dziecięcych i w końcu mi się udało, ale zrobiłam autem ponad 120 km... Teraz to już w torbie małego na stałe jest zapakowany zapasowy smoczek do butelki - just in case ;-) Szkoda tylko, że wtedy o tym nie pomyślałam.
 
Alka- my robiliśmy tak:kąpiel w wanience ustawionej na pralce na której pod wanienką lezał kocyk i pieluszka flanelowa a na szafeczce przygotowane ubranka. Po kąpielija mąż (on pluskał młodą) podawał m małą w ręcznik, ja ją przytulałam zawinietą w tym ręczniczku a A. w tym czasie zdejmował wanienkę, wylewał wodę i odstawiał- mała lądowała na kocyku. A łazienkę mamy pewnie 2m na 2m z prysznicem. Może to Ci cośułatwi- może jakiś lity stelaż pod który da się położyć zestaw do przebraniai zastosować nasz sposób? To tylko brzmi problematycznie;-)

Anastazja- jeśli kupisz butelkę szklaną, musisz liczyć się z kupnem nowej jak maluch zacznie ją sam trzymać- to zbyt niebezpieczne. Aczkolwiek ja zamierzam tak zrobić:tak:
Przy Lidce kolejny był Avent bo 2 butle były w zestawie z laktatorem ale mnie one nie odpowiadają- teraz poszukam czegoś innego. Chciałam właśnie Lovi ale koleżanka która ma problem z karmieniem cycem była ze swoją córką na badaniu i Pan dr oglądając buzię młodej od razu powiedziała że muszą zmienić butelkę a karmią Lovi. Podobno od razu po buzi- podniebienie, języczek, ułożenie ust- było widac że dziecko na butli. Teraz zmienili na Medelę i jest dużo lepiej z cycusiowaniem. Chociaż mam dylemat bo mam kilka znajomych które miały Lovi i karmiły przy nich piersią bez problemu...
Nice- :szok: gdzie Wy byliście że nie mieli smoków Aventa? Wg mnie to najpopularniejsze butelki i myślałam że ich smoczki są praktycznie wszędzie a jednak nie.... W każdym razie ja nie miałam takiego problemu choć smoki kupowałam rzeczywiście w przeróznych miejscach
 
Ja jeśli będę miała kupować to Avent albo Tommee Tiippee. Ostatnio je oglądałam i wydają mi się najbardziej odpowiednie. Ale to na wszelki wypadek i na dokarmianie.

Dziewczyny - pytanie - czy jak będę chciała zostawić małą z tatusiem/kimkolwiek i będę chciała odciągnąć pokarm - muszę mieć laktator? Czy samo pójdzie, jak się postaram? :)
Może głupie pytanie, ale ja nigdy w ciąży nie byłam :)

Alka - idziesz jak z procy z tymi zakupami widzę. Ja narzekałam, że nic nie mam, a jak rozłożyłam wszystkie ciuchy od siostry, koleżanki i jeszcze te, co teściowa kupiła to już jesteśmy zabezpieczeni dość do 68 cm. I butów też mamy niezłą kolekcję.
A, że lubimy trampki to teściowa zakupiła wczoraj parę slicznych trampków :)
 
Melisa- ja też się zastanawiałam nad kosmetykami z Ziaji, bo jak Ty również lubię produkty z tej firmy. Ale sobie troszkę poczytałam na forach kosmetycznych i chyba kupię kosmetyki z rossmanna. Mają fajne opinie mam, więc warto spróbować. Mam pytanie odnośnie kupowania butków dla maleństwa. Czy rzeczywiście są potrzebne a jeśli polecacie, to jaki rozmiar butków kupić.Bo zupełnie o tym nie pomyślałam:-D.
 
Mi się wydaje, że jest to nie tak potrzebny zakup jak ciepłe skarpetki, ale bardzo fajny i ozdobny :) Bardziej dla naszych oczu chyba. Ale nie wiem - niech się wypowiedzą mamy. No bo dziecko np w zimie może mieć rajtki plus skarpetka ciepła, do tego wsadza się go do kombinezonu czy czego tam jeszcze - chyba wystarczająco ciepło, co?
:)
 
Alka- zakupy super!!!
Gosia-tak, laktator bedzie Ci potrzebny, jak bedziesz chciala zostawic dziecko z kims. Mozna przechowywac pokarm w lodowce chyba 2 dni, a w zamrazalce do 3-mcy.
 
reklama
Do góry