reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

nasze zakupy

Mi w szpitalu zakazali oliwki- podobno nawet bardziej wysusza niz natłuszcza. Myłam żelem z rossmana babydream bo ma fajny skład. Oilatum jest zbędne jeśli maluszek nie ma problemów ze skórą. To tak jakbyś używała kremu przeciwzmarszczkowego w wieku 19 lat. Owszem można ale poco. Ja miałam balneum od tzw wielkiego dzwonu. Raz na jakiś czas robiłam młodej kąpiel z emolientem albo jak miała przesuszoną skórkę. W pogotowiu miałam też cetaphil-emulsje ale to też ze względu na problemy ze skórką- wysuszałą się jak mamusia zjadła niedozwolone rzezczy:zawstydzona/y: Ja unikałam emolientów ze względu na parabeny- sama staram się nie przesafzac z kosmetykami które je mają w skłądzie więc i maluchowi wole oszczędzić
 
reklama
Dziewczynki ja mampytanie apropos specyfiku do kąpieli. Słyszałam że najlepszy jest Oilatum ale jest dość drogi i mało ekonomiczny ale za to nie trzeba stosować po kąpieli żadnej oliwki. Co zamierzacie kupić do kąpieli i po kąpieli maleństwa. Ja zgłupiałam co jest potrzebne a co nie (mydełko, oliwka, puder, szampon?)

Ja tez chciałam oilatum kupić do kąpieli , bo czytalam , że zastapi szampon i oliwkę. a oliwka podobno nie nawilża tylko natłuszcza. brud się tylko klei i zupełnie bez sensu.ale ostatnio dziewczyny podały teorię, że gdy używa się emolientów, to skóra dziecka później jest zbyt wrażliwa na zwykłe kosmetyki..... i trochę zgłupiałam.
 
ja kupie na pewno mustele oliwkę do kąpieli. to jest to co oliotum. ale ja nie stosuje tego do każdej kąpieli. tylko jak widzę ze skorka jest przesuszona. a tak to kapie maluszka sama woda. nic nie trzeba ani mydła nia szamponu, i oliwka to nie dobry pomysł, już lepsze jakieś balsamy nawilżające niż oliwki, i zrobić dzidziusiowi masaż :).
ale najlepiej to sama woda. maluszka trzeba po prostu przepłukać w wodzie i już :)
a można dodać tez troszeczkę krochmalu do wody jak dziecko ma wrażliwa skórkę.
 
:-DAnastazja marysi suwaczek pokazuje jak jestesmy w tyle
nie no 3 z prozdu zaraz cudownie :) zaraz bedziemy sobie gratulowac

ja z kosmetykow kupuje

2 kostki mydełka bambino lub nivea,
oliwke, na poczatku delikatnie dzidzię smaruję
do przemywania buzi mialam fajny płyn ale jest niestety drogi bo 80pln kosztuje w superparhmie firmy BIODERMA i teraz tez nie bede szczedzic :p
kupię kremik oilatum w razie W i balsamik musteli również :)
oliwke warto miec w razie ciemieniuchy :)

do tego alantan krem do pupy i finito
 
Ja dzisiaj zamierzam zagrzebać się na allegro i kupić ile się da z listy. Niech mi wszystko do domu przyniosą, a co! :)
Wczoraj zamówiłam już mebelki:
VOX - Oakland
Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo na stronie producenta jest info, że komplecik jest niedostępny, a na allegro jeszcze znalazłam... I niby sprzedający to właśnie producent. Jakby co zmienię na takie:
VOX - Simone

Od jakiegoś czasu wzdycham do kolekcji Petites Cocottes: http://baby-design.com.pl/Posciele/Kolekcje/Ptites-cocottes/

No i przy moim zakupowym szaleństwie dostanie się i teściom. Teść obchodził kilka dni temu urodziny i z tej okazji dostanie 2 bilety na Rynkowskiego w Kongresowej. Rodzice M tak rzadko są w Polsce i w sumie nie mają okazji do takich wyjść... Niech się rozerwą!
 
Ostatnia edycja:
PolaNegri śliczne te mebelki i pierwszy i drugi zestaw. Ja też planuje na dniach pobuszować w internecie i zamówić u jednego sprzedawcy resztę potrzebnych rzeczy bo sklepach już mi się nie chce latać i nic mi się nie podoba :-)
 
Pola, piękne meble, ale niestety nie na moją kieszeń na razie.

Dziewczyny, jaką butelkę (pojemność) najlepiej kupić dzieciakowi teraz? 150 wystarczy? Będę mieć dwie tak czy siak, ale się zastanawiam ile taki brzdąc je :)
 
reklama
Gośka ja akurat dostałam 2 duże 250 ml buteleczki aventu ale kupiłam jedną mniejszą Lovi ze smoczkiem przypominającym sutek mamusi bo nastawiam się ostro na karmienie piersią więcw razie przymusu ściągnięcia pokarmu przyda mi się jedna taka buteleczka. Ale wydaje mi się że dla noworodka spokojnie pojemność 150 ml wystarczy.
 
Do góry