reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze zakupy

reklama
W Tesco bardzo często są w promocji takie duże kartony Pampersów - 99,95 zł chyba. I w tym kartonie są 3 paczki pieluch. Ilości różne. Z tego co pamiętam to rozmiar 4 było 162 sztuki, a im mniejszy rozmiar tym więcej pieluch.
No i tak ogólnie to nie radzę kupować wielkich ilości pieluch, bo nie wiadomo jak szybko dziecko będzie rosnąć i może się okazać, że np nakupujemy dużo rozmiaru 2, a potem będą za małe i się ich nie zużyje. A promocje ciągle jakieś są jak nie w 1 to w drugim markecie, więc nie ma co za dużo gromadzić. Ja o ile dobrze pamiętam to jakoś ze 2-3tyg. przed porodem poszłam do carrefora i tam była akurat promocja, więc kupiliśmy chyba 3 paczki dwójek i one starczyły dla małego, potem już przeszliśmy na trójki. A on był mały, więc i tak długo te dwójki używał. Na początku w ogóle musieliśmy dokupić 2 paczki jedynek, bo z dwójek wszystko wypływało, bo za luźne były.

Wielorazowe pieluchy są dość ekonomiczne, ale jak pomyślę, że miałabym spłukiwać te cuchnące kupki (pomimo tego, że zrobione przez mojego najukochańszego aniołka) i się w tym babrać... to jednak nie dla mnie ;-) Jak czasem się małemu na ubranie wyleje kupka to mnie skręca jak mam to zaprać, a co dopiero pieluchy spłukiwać. No bo przecież do pralki się z kupą nie wrzuci, trzeba to najpierw trochę opłukać.
 
ja nie jestem przekonana do pieluch ekologicznych - mam kolezanke ktora ma fiola na punkcie eko!!! i pol roku temu urodzila i teraz klnie na te pieluchy bo sie nie dopieraja a to sie zrobily nie ladne itp.

Ja wiem tez ze jak bym zostawila mojego chlopa to on by pieluchy wielorazowej nie zmienil jak by kupka byla:p
 
Mój chlop wszystko zrobi, kupek się nie boi. Zuch gość :)
Mnie kupy nie skręcają. A kiedys jak były tetrowe to co? trzeba było prać i nie bylo gadania :-)
Do takiej pieluchy wielorazowej kupuje się dodatkowe wkladki, zalezy kto ile chce i niem usza się szybko brzydkie zrobić. Takich pieluch nie moga być dwie sztuki tylko więcej :)
Ja rozmyslam aczkolwiek zwyklaki są wygodniejsze wiadomo.

xlander hmm..mam kilka kolezanek ktore sa niezadowolone.
 
o Marciaa...możesz powiedzieć czemu są niezadowolone? i z jakiego modelu:) bo ja się przymierzam do xa lub ewentualnie xq:)
 
reklama
X-landera polecam w porównaniu z mutsy transporterem. Nie mówię, że to najlepszy wybór na rynku:-) - to indywidualna sprawa. Mam tego starszego na szprychowych kołach. Byłam zadowolona od 0 do 1,5 roku - potem przerzuciliśmy się na maclarena
Ja osobiście nie lubię trójkołowców i wózków typu 3 w jednym - z miękką gondolką i "za dużą ilością materiału". Obowiązkowo muszą być skrętne koła z przodu i duży kosz na zakupy
 
Do góry