reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze zakupy

a ja wam powiem ze jakos nie szaleje jeszcze na widok dzidziusiowych rzeczy:-) jakoś wariowalam przy Wojtaszku... chyba juz od 4 mies. zaczynalam kupowac... ja sie zastanawiam czy nie kupowac co miesiac po 2 paczki pampersow... bo pozniej to idzie na to tyle kasy ze az szkoda gadac...
 
reklama
A ja bardzo bym juz chciala kupowac, tylko ne wiem czy boy czy girl..... Ale mam juz smoczki, kocyi przytulanke i takie tam.... Ale ciesze sie bo trafimy na jesienne wyprzedaze i wtedy poszaleje :))))
A wozek kupujemy Maxi cosi, ze wszystkim, gondola i siedzonko do auta, bordowy!!!!!
 
ja nic nie sugerowałam,sami przynosili pieluszki i faktycznie na jakiś czas był spokój :) może jeszcze nie teraz ale ja chyba poważnie zastanowię się nad wcześniejszym gromadzeniem pieluch,bo na pewno będzie to potem zbawienne :)

a co do zakupów...nasz maluch też jest już ubrany bez względu na płeć. ale przyznam,że kusi mnie aby coś dokupić nowego w jakimś neutralnym kolorze np żółty.
 
ja w neutralnych kolorach kupowalam wlasnie na sam pierwszy miesiac, poza jednym niebieskim bodziakiem. I dobrze, ze nawet go mialam, bo nie wiem czemu, ale wybralam 50-tki nie wiedzac nawet, ze mala sie taka mala urodzi, ze bedzie nawet w 50 plywac.

teraz tez czasem w neutralu kupuje dla malej - zielone, zolte czy pomaranczowe, tak na wszelki wypadek:-D

pokoju mala jeszcze nie ma, spi u nas, w nastepnym roku bede zajmowac sie drugim pietrem, wiec pewnie wtedy zaczne robic pokoik dla starszej siostry

nie wiem jak jest w pl, nigdy sie nad tym nie zastanawialam, ale nie sprzedaja u Was w kartonowych pudlach zbiorczych paczek pieluch? u mnie to naprawde tanio wychodzi przy takim pudle
 
no właśnie nie sprzedają.ja osobiście w Pl się z tym nie spotkałam.jednak słyszałam o takich "kartonowych pieluszkach" kiedyś ktoś mi oferował takie pudło za 70 zł.
 
reklama
Hej Dziewczynki!
Jeśli tylko dacie radę to wstrzymajcie się z zakupami typu "bardziej dla siebie niż dla dzidzi" :-)
smoczek: uważajcie bo zabawka ze smoczkiem wygląda fajnie ale u nas było tak: Mały miał wielką potrzebę ssania ale smoczek dopasowaliśmy mu za UWAGA - 9 podejściem!!! były to za duże, to za małe, (wiek na opakowaniu nie miał znaczenia), za miękki, za twardy, dobry ale wypadał i dziecko płakało. poza tym jak już się do jakiegoś przyzwyczai, to lepiej, żeby był ogólnie dostępny, bo trzeba mieć 2-3 sztuki no i wymieniać co jakiś czas.
mutsy czy x-lander xa? zdecydowanie ten drugi (jak już pisałam) - mniej awaryjny i lżejszy w prowadzeniu - w sklepie bez dziecka w środku tego nie poczujecie
pieluch wielorazowe - fajne, ekologiczne, przyjemne, ładne itd. ale ja jakoś się nie mogę przekonać bo na podpaski wielorazowe chyba bym się nie zdecydowała...może jestem głupia i nienowoczesna ale jednak...poza tym , ktokolwiek przychodził "oglądać" Szymonka przynosił paczkę pieluch:)
 
Do góry