reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty, wyniki badań, zdjęcia z USG

jest kilka sposobów pomiaru szyjki, przy pierwszej ciąży lekarz mi mówił, bo on mi mierzył, że jest długa, a trafiłam do szpitala i tam mi zmierzyli o ponad 1,5cm mniej i okazało się, że właśnie inną metodą pomierzona i stąd ta różnica była
 
reklama
Najważniejsze żeby była twarda zamknięta:) mi lekarz mówił że dziewczynie się skróciła w 30 tyg do niewiele ponad pół cm i tak urodziła po terminie:)

W ramach ciekawostki to wam powiem że moja znajoma 1,5 tyg. temu miała regularne skurcze na ktg i rozwarcie na 2 cm chcieli ja zostawić w szpitalu już na poród ale się uparła że jeszcze coś musi zrobić i przyjedzie i do tej pory nie urodziła i już kombinuje jak tu przyspieszyć bo już by chciała:)
 
Moj gin czasem mierzy mi szyjke na 2 sposoby, tlumaczyl mi roznice, ale niewiele pojelam ;) w zaleznosci od sposobu mierzenia jest ok 1cm roznicy . Bierze pod uwage te mniejsza wartosc.
Wazne, zeby nie bylo rozwarcia wlasnie. Bo na tym etapie ciazy ma prawo sie juz skracac. U mnie z 3,7 w 5 miesiacu, do konca 7 skrocila sie o 1 cm. I gin mowil, ze tak jest ok. mam tylko nadzieje, ze w pon nie bedzie jakiegos rozwarcia wlasnie, bo troche skurczy ostatnio mialam jednak.
 
Mi tez gin mierzy szyjke przez USG dopochwowe. To chyba jedyna najbardziej miarodajna metoda pomiaru szyjki.
 
reklama
Elifit, wow, to chyba pobilas rekord :) super!
Moja miała ostatnio 5 cm. Ciekawa jestem jak jest teraz.
 
Do góry