reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty, wyniki badań, zdjęcia z USG

a to mój fasolek :) jak na razie wszystko się unormowało. Dziś byłam na wizycie i lekarz mnie uspokoił. Maluszkowi bije serce i rośnie, to najważniejsze. Na razie w dalszym ciągu widać taką kuleczkę bardziej, już nie mogę się doczekać rączek i nóżek. Następna wizyta 30 grudnia...to będzie 10 tydzień. :)

Ja tez mam wizytę 30:) ale to już będzie 13 tydz
 
reklama
Och...też bym chciała, żeby to juz był przynajmniej 13 :) a tak w ogole, tak jak pisałam to będzie 10/11 tydzień i teoretycznie w przeciągu następnych 2 powinnam zrobić usg genetyczne. To nie za mały odstęp czasu między jednym a drugim usg? Ma już któraś to badanie za sobą? Na samą myśl zaczynam się stresować...
 
Byłam. Leżakowałam 40 minut. Jutro zdjęcia dam jak zeskanuje. Dzieciak waży 8,8 gram. Wszystkie paluszki są :) No i niestety siusiak też :) Oby gdzieś znikł :) Tak marzę o córeczce. A i jutro mam odebrać skierowanie na usg genetyczne. w niedziele skończylam 35 lat
 
Ostatnia edycja:
Dzikuska gratuluje!! Nastepny chlopak ..ja tez chceeeee :-) byle do piatku!!! Haha

Teraz widze ze wyszlo ci z chinskiego kalendarza tez ze chlopiec a wiec jest I dla mnie nadzieja!!! :)
 
Ostatnia edycja:
nadzieja jest no pewnie :)
mam 4 wory ubrań dla dziewczynki no załamka :)))))
a usg genetyczne to jest to samo co zwykle tylko na lepszym sprzęcie. tak mi wytlumaczyl dzis lekarz. ze na zwyklych usg nie wszystkie wady są widoczne. zwykle usg to 80% pewnosci a genetyczne ponad 90%.
znalazlam cos takiego wklejam dla przestraszonych :)

Optymalny czas badania prenatalnego (11,0 – 13+6 t.c.);długość CRL 45 – 84 mm.
Szczegółowa ocena struktury jaja płodowego obejmuje następujące elementy:
1) Liczba zarodków w jamie macicy.
2) Ocena czynności serca płodu (FHR)
3) Pomiary biometryczne:
- długość ciemieniowo-siedzeniowa (CRL)
- wymiar dwuciemieniowy główki płodu ( BPD)
4) Ocena anatomii płodu:
a) czaszka (kształt), sierp mózgu, sploty naczyniówkowe komór bocznych,
b) ściany powłok jamy brzusznej,
c) żołądek,
d) serce płodu - lokalizacja i czynność serca,
e) pęcherz moczowy,
f) kręgosłup,
g) kończyny górne i dolne.
5) Ocena kosmówki.
6) Ocena przezierności karkowej (NT) i kości nosowej (NB).
 
reklama
Byłam. Leżakowałam 40 minut. Jutro zdjęcia dam jak zeskanuje. Dzieciak waży 8,8 gram. Wszystkie paluszki są :) No i niestety siusiak też :) Oby gdzieś znikł :) Tak marzę o córeczce. A i jutro mam odebrać skierowanie na usg genetyczne. w niedziele skończylam 35 lat

ale długo patrzyłaś na maluszka :) Już płeć znasz? Ale Fajnie!
 
Do góry