reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarzy, badania, USG i porady.

melonowa nie pogratulowalam przepraszam, ciesze sie ze u wizyta pomyslna :tak:

maagsia sliczna Milenka :tak: cudne sa takie zdjecia :-D

meago czyli mam sie denerwowac ze maly jednak jest za maly :-( lekarz mowil ze jest ok, jak spytalam czy 100g na 2 tyg to nie za malo to powiedzial ze zdazy przybrac i zebysmy sie nie spodziewali malego dzieciaka to juz sama nie wiem!! :-(
 
reklama
No i po wizycie:-)
Maja jest spora, waży 1041g, wg usg jest o tydzień starsza. Nadal ma ułożenie miednicowe, choć wiadomo, że na razie ma tyle miejsca, że może się to wszystko zmienić. Jeśli nie to tak czy siak będzie cc. Z resztą mój gin nadal namawia mnie na cc, dużo dzisiaj o tym rozmawialiśmy i chyba jednak zrezygnuję z próby rodzenia sn. Obliczył, ze jeśli zdecyduję się na cc to wstępnie umówimy się na poród 7-8 listopada, oczywiście musi to się wkomponować w termin jego dyżuru.
Co do liczenia ruchów to powiedział, że w tej ciąży nie muszę bawić się w statystykę i tabelki, bo już wiem na czym wszystko polega. Mam po prostu sprawdzać, czy Maja kopie mniej więcej o tych samych porach, z taką samą częstotliwością. Jeśli nie odczuję o tej samej porze ruchów to mam zjeść coś mega słodkiego, położyć się na plecach, pobujać brzuch i jeśli do 15 min nie poczuję kopniaków to wówczas podjechać do szpitala.

Okazało się, ze z glukozą mieszczę się w normach, choć na wydruku było, że mam podwyższoną, ale u kobiet w ciąży te wskaźniki są wyższe. Więc spoko:-)
Co do bakterii w moczu, mimo brania tabletek z żurawiny przez miesiąc, mam teraz kupić neofuraginum i przez 7 dni łykać 3 razy dziennie po 1 tabletce, a przy tym zażywać witaminę C, aby zachować kwasowość moczu.
No i to co najmniej mi się spodobało, pan doktor stwierdził przy usg, że nadal wg niego subiektywnie mam niski poziom wód płodowych i w 30tc mam zrobić badanie usg u lekarza, który robił mi usg połówkowe.

Aha jeszcze jedno przytyłam od początku ciąży 4,2 kg, z czego 3,6kg w ciągu ostatniego miesiąca. Lekarz stwierdził, że powinnam przytyć do 2kg miesięcznie, ale potem stwierdził patrząc na moje opuchnięte nogi, że pewnie 1,5kg to przy takiej pogodzie zatrzymana woda w organiźmie
 
Ostatnia edycja:
gdynianka super! nie dość że mamy ten sam termin to jeszcze pewnie rodzić będziemy w podobnych dniach :)) no chyba że same się wcześniej zaczniemy rozpakowywać :) Nawet nasze dzieciaki rosną podobnie.Super!
 
Ursula no własnie ja się odrobinę obawiam tego wcześniejszego pchania na świat;-) Bo z Misiem miałam zaplanowaną cesarkę na 21.12 a wody odeszły 16.12. Teraz gdyby tak miało być to wypadłoby mniej więcej na 1.11 a tej daty chciałabym uniknąć;-)
Ciekawe czy uda nam się tego samego dnia:-)
 
gdynianka no mi gin mówi że po fenoterolu i luteinie to ja nie zacznę sama rodzić :/ tak czy inaczej od 36 tyg mamy być gotowi a to będzie połowa października. 1 listopada to dość niefortunny termin porodu :/ ale taki 10 ? zawsze po urodzinach miałyby dzień wolny - ustawowo :D

o! avocado świetne pytanie! z chęcią się dowiem bo mam racice zamiast stóp zwłaszcza przy tych upałach :/
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry