reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza, usg - bez komentarza.

i ja po wizycie. i na szczęście wszystko w porządku. słyszałam bicie serduszka. to niesamowita chwila. taka radość i wzruszenie. następne badanie za 4 tyg i za 4 tyg również badanie prenatalne. wiek ciąży 8 tydz 4 dni.
no i rozwiały się wątpliwości które mnie zastanawiały bo ze str męza co 2 pokolenie bliźniaki. ale u nas jest jedna dzidzia:)
 
reklama
Ja po swojej pierwszej wizycie. Maleństwo mierzy 0,78 cm :) serducho 120 uderzeń na minutę. Wszystko wyglada prawidłowo jak na wiek ciazy. Jestem przeszczesliwa.
 
Witam

Wizytę miałam wczoraj malenstwo ma 3,86 więc jest większe niż z terminu om :-) bardzo Szybko rośnie:-) serce bije jak dzwon 164 uderzenia, było bardzo żywe wierciło się i kręciło machalo raczkami i kopało nogami :-) 28.03 mam skierowanie na badanie prenetarne a 09.04 kolejna wizyta:-) wstawie fotki na nich wszystko dokładnie widać :-)
 
2014-03-20-1467.jpgI jesteśmy po USG :) Wg USG równo 12 tygodni. Maluszek 53,3 mm, Serduszko 167 ud/ min, przezierność 1,3 mm, główka 14,6 mm. Wszystko na miejscu rączki, nóżki - strasznie długaśne i wielkie stopy ;) Zastawki w serduszku pracują, widać pęcherz moczowy, żołądek, jelita, mózg wszystko ok :) Maleństwo ruchliwe, nawet palca ssało :) Lekarz stwierdził że coś tam odstaje :D I odstaje bardziej pionowo niż poziomo więc wszystko wskazuje na to, że to dziewczynka, ale to jeszcze różnie bywa. Dostaliśmy płytę DVD z badania i zdjęcia:) A żeby nie było za cukierkowo i zbyt pięknie to okazało się że maleństwo ma dwunaczyniowa pępowinę i trzeba w 18 tygodniu zbadać dokładnie serduszko. Ponoć to nie jest ciężka anomalia ale serduszko trzeba mieć pod kontrolą większa niż zazwyczaj. Na tym etapie z serduszkiem jest wszystko ok.
 

Załączniki

  • 2014-03-20-1467.jpg
    2014-03-20-1467.jpg
    18,4 KB · Wyświetleń: 258
Ja jestem już po usg genetycznym, widziałam dokładnie naszego malucha, (ma jakieś 5,7 cm), wywijał i skakał na wszystkie strony, aż w końcu stanął na głowie i tak sobie siedział hi hi
biggrin.gif.pagespeed.ce.jYY3-3XSUx.gif
wszystko jest w porządku, prawdopodobieństwo wad wyszło ok. 1:3700 dokładnie nie pamiętam. Do tego pobrali mi krew na test Pappa, nawet jakoś szczególnie nie pytając czy chcę hmmm. A najlepsze jest to, że za badania zapłaciłam 0 zł, bo lekarz wypisał po prostu skierowanie na NFZ, żebym nie ponosiła kosztów. A chodzę do niego prywatnie i cały szpital też jest prywatny. Także fajnie bo spodziewałam się wydatku w graniach 200-300 zł :)

A no i lekarz obstawia że to chłopiec, ale powiedział że może założyć się tylko o flaszkę więcej nie bo nie jest do końca pewien :)

Natomiast termin porodu wg usg przesunął się na 30.09, wg OM mam 04.10 i tu właśnie mam zagadkę jak to jest możliwe, skoro owulację miałam jakieś 4-5 dni później (wiem bo mierzyłam temperaturę). Nie mam pojęcia jakim sposobem termin mógł się przesunąć do tyłu, bo liczyłam raczej na późniejszy hmmmm
confused8gj.gif.pagespeed.ce.WIRhOx-w8z.gif


mały1.jpg

mały2.jpg
 

Załączniki

  • mały1.jpg
    mały1.jpg
    32,9 KB · Wyświetleń: 284
  • mały2.jpg
    mały2.jpg
    22,2 KB · Wyświetleń: 262
W końcu odsapnęłam :-) Moje maleństwo ma 60,5 mm. Przezierność karkowa 1,9. Widziałam cudowne rączki z paluszkami :-D

DSC_4033.jpg
 

Załączniki

  • DSC_4033.jpg
    DSC_4033.jpg
    24,3 KB · Wyświetleń: 255
Wizyta w 11tyg 4 dzień. Maluch jest strasznie leniwy (pani doktor miała straszny problem żeby cokolwiek zmierzyć :)), ale wszystko na miejscu;-) USG na razie potwierdziło termin porodu na 8/10. Maluch ma ok. 49 mm, więc idealnie jak na wiek ciąży. Następna wizyta za miesiąc, może będzie widać coś więcej.
 
reklama
Do góry