reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza i zdjęcia usg

ja od początku ciąży miałam przeboje z lekarzami, (w 1 dzień planowanego okresu, zrobiłam test - 2 kreski więc poleciałam do gina z mojej przychodni, ponoć najlepszego specjalisty (po skierowanie na krew czy cokolwiek, potwierdzenie ciaży). Ten właśnie najlepszy "specjalista", stwierdził że skoro taka młoda ciąża to moge poronić, a wręcz na pewno poronię, jeśli nie położe się do szpitala. Tak, tez się stało w szpitalu zabroniono mi chodzić, musiałam leżeć tak jak mi powiedzieli :wściekła/y:, bo pozycja dla mnie wygodna była zawsze złą pozycją, wiec po 2 dniach męczarni i faszerowania lekami, wypisałam się ze szpitala na własne żądanie. :-D
Dwa tygodnie, albo i dłużej szukałam, lekarza prowadzącego, który by mi odpowiadał i w końcu znalazłam. Zawsze prowadzi ze mną szczegółowy wywiad, czy mnie coś boli, jak z załatwianiem, mierzy ciśnienie, bada na fotelu, jeśli nie robi usg to sprawdza tętno dzidziusia takim małym sprzętem, odpowiada cierpliwie na wszystkie pytania, + moge do niego dzwonic w nocy o północy z każdym pytaniem, na które zawsze cierpliwie i dokładnie odpowiada. Usg ostatnio tez wyprosiłam bo chciałam się dowiedzieć jaka płeć :p, chociaż chodzę prywatnie za USG mi nie policzył, bo powiedział że to nie badanie tylko zdjecie "ptaszka" dla rodziny :-p.

Więc jeśli nie odpowiada ci lekarz, forma prowadzenia wizyty, porozmawiaj z koleżankami, poczytaj forum i zawsze możesz zmienić lekarza, Twoje prawo, Twój wybór i nikt nie będzie miał do Ciebie pretensji :tak:.
Uhhh to się nagadałam
 
reklama
mój problem dodatkowo polega na tym, że bardzo przyzwyczajam sie do osób, z którymi przebywam, w tym tez do lekarzy. moja lekarke tak naprawde zmieniam juz od dwóch miesięcy, na taką- takiego, który przyjmuje w szpitalu. jakos mi to nie wychodzi, bo jest to kwestia przestawienia sie na inną osobę i inne miejsce- problem niby błahy ale jednak. czasu coraz mniej, w końcu to juz w zasadzie koniec roku, więc trzebaby sie streszczać. dziś jestem zapisana do lekarza, ale poniewaz wczoraj bylam badana, pójde tylko na konsultację. może to ten? ;)))
 
a pewnie - zawsze możęsz iść i już po samej rozmowie wyczujesz czy ten ci odpowiada - zawsze to jest jakieś wyjście i bedziesz miała poczucie, że coś robisz w temacie
 
Gratulacje za wszystkie wizyty.

Ja też byłam dzisiaj wyniki Ok ogólnie wsio dobrze, ale dzidzi nie słuchaliśmy :-( zła jestem ale co zrobić.
USG też nie będę miała przed świętami tylko 29 grudnia dzień przed urodzinami.
 
A ja idę 21 grudnia :) Mąż najpierw porozmawia poważnie z maleństwem, żeby nam prezent zrobiło na święta i zaprezentowało płeć. A ja zjem coś słodkiego wcześniej żeby nie spało tylko broiło :)
 
reklama
Do góry