reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza i zdjęcia usg

ViKamciaG fajnie ze jestes na tym forum, bo moge sobie poczytac jak to w Irlandii z ciaza wyglada. Ja mieszkam w Anglii . Pierwsze dziecko urodzilam w Polsce, teraz drugie bedzie w UK. Troche jestem zaskoczona tym brakiem zainteresowania ciaza do 12 tyg. Oczywiscie pojechalam do pol gin i wydalam mnostwo kasy, ale chcialam wiedziec czy z dzidzia wszystko ok. Poczatkowo serduszko nie bilo wiec odczekalismy dwa tyg i pojechalismy jeszcze raz. Teraz jest ok i czekam na USG z NHS . Mialam juz robione badania krwi, ale nie mam zadnych wynikow, ani karty ciazy...Tu nikt nawet nie sprawdzil, czy ja w tej ciazy jestem. Zaufali moim zrobionym testom...
 
reklama
adeczka to bardzo dziwne co mówisz o braku karty ciąży tutaj kartę ciąży wydaje lekarz pierwszego kontaktu na pierwszej wizycie. Skierowanie na badania krwi dostajesz od położnej na wizycie w 10 tyg. ciąży i na tą wizytę musisz przynieść kartę ciąży i próbkę moczu. Tak samo aby lekarz wysłał zawiadomienie do szpitala w sprawie USG musi założyć kartę i podać numer pacjenta więc skoro jej nie dostałaś przejdź się do swojego GP i upomnij się o nią tą kartę należy mieć zawsze ze sobą bo zawiera wszelkie informacje o ciąży i jej przebiegu.
 
miałam napisać to co styna...
ja już na 1 wizycie miałam zrobiony test ciążowy przez GP no i jak wyszedł pozytywny to wysłał list do szpitala...
jak byłam bo mne brzuch bolał to już miałam w 6 tc założoną kartę..

badania krwi będziesz miała po 12 tc robione więc bez obaw....

styn amoże być tak jak np jest u nas akurat Tichonek tak będzie miecbo ja już w szpitalu byłam , ale może dostać list ze szpitala i wtedyt tam jej założą kartę ciążową:tak:
niekoniecznie u GP



a ja idę jutro napewno do lekarza... bóle czy skurcze się nasiliły znów...:-(
strasznie się martwię... nie wiedziałam że będę miała w tej ciąży jakiekolwiek problemy...
paracetamol nie działa:baffled:
muszę się wybrać.. mam nadzieję że wyślą mnie znów do szpitala i zbadają.,.. bo strasznie się martwię.. a planowana wizyta dopiero za 2 tygodnie:-(
 
Kamcia trzymaj się jutro ja trzymam kciuki za ciebie i maleństwo.
Co do tej katy to nie wydaje mi się skoro Adeczka miała już badania i wizytę u położnej to tą kartę powinna już dostać tutaj najpóźniej wydaje ją położna w 10 tyg. bo wtedy robi wszelkie pomiary i przeprowadza wywiad z matką, a w szpitalu zakładają jeszcze jedną kartę, ale ta już pozostaje w szpitalu, na wypadek aby karta którą posiada matka zaginęła albo akurat jej ze sobą nie miała. Pracuję w szpitalu i dowiadywałam się tego od znajomych lekarzy zanim poszłam na pierwszą wizytę bo wiadomo co kraj to obyczaj.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny ja jestem po pierwszej wizycie u GP,ona wysłała list do szpitala,ale karty od niej nie dostałam.Przyszło zaproszenie ze szpitala na 14tc i tam mi założą dopiero kartę:tak:Wiem bo pierwszą ciążę też na początku tu prowadziłam,u tej samej GP i w tym samy szpitalu:tak:Na pierwszej wizycie w szpitalu dostałam teczkę :tak:
ViKamciaG mam nadzieję,że to nic poważnego,spokojnie...
 
Witam Panie :)
Długo szukałam forum o dzieciach, ciąży itp. i chyba znalazłam to które mi się podoba :)
I mam pytanie. 25 października czeka mnie pierwsze USG (już nie mogę się doczekać). Czytałam w internecie że prawdopodobnie badanie będzie przeprowadzone sondą dopochwową. Czy mój narzeczony będzie mógł mi towarzyszyć podczas tego badania?
Bardzo by chciał, a nie wiem czy będzie to możliwe kiedy nie będzie to USG takie "przez brzuszek".? Może któraś z Pań wie co i jak ;)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczynki jestem! dzis przylecialam z Wroclawia i odrazu sie melduje :)

Babelek jest zdrowiutki, ma wszystkie wewnetrzne organy prawidlowe, slyszalam serduszko, (mam w ogole zapis calego badania na plytce CD, wieczorem obejrzymy razem z Tatusiem ;) )
widzialam raczki, kazda po 5 paluszkow i nozie, ale w miejscu plci nie bylo widac jeszcze za wiele :)
Przeziernosc 1,35 czyli dobry wynik (norma do 2,5), Dzidziatko nie pokazalo noska, ale ponoc ten parametr nie bierze udzialu w badaniu. Pan Dr sie staral "obrocic" Dziecia, ale prawie natychmiast wracalo do swojej poprzedniej pozycji :) maly uparciuszek :p

Z USG wynika termin na 29.04.2011, czyli jakies 5 dni wiecej niz wg OM.
W dniu USG czyli 13.10 Babelek mial CRL 4,86cm.

W zalaczeniu foteczka :)
 

Załączniki

  • our_bubble.jpg
    our_bubble.jpg
    20,5 KB · Wyświetleń: 35
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczynki jestem! dzis przylecialam z Wroclawia i odrazu sie melduje :)

Babelek jest zdrowiutki, ma wszystkie wewnetrzne organy prawidlowe, slyszalam serduszko, (mam w ogole zapis calego badania na plytce CD, wieczorem obejrzymy razem z Tatusiem ;) )
widzialam raczki, kazda po 5 paluszkow i nozie, ale w miejscu plci nie bylo widac jeszcze za wiele :)
Przeziernosc 1,35 czyli dobry wynik (norma do 2,5), Dzidziatko nie pokazalo noska, ale ponoc ten parametr nie bierze udzialu w badaniu. Pan Dr sie staral "obrocic" Dziecia, ale prawie natychmiast wracalo do swojej poprzedniej pozycji :) maly uparciuszek :p

Z USG wynika termin na 29.04.2011, czyli jakies 5 dni wiecej niz wg OM.
Podczas USG czyli 13.10 Babelek mial CRL 4,86cm.

W zalaczeniu foteczka :)
 
Do góry