reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza i zdjęcia usg

adeczka dokładne informacje kiedy są spotkania i co na nich będzie robione masz w karcie ciąży bodajże na 2 czy 3 stronie.
 
reklama
no nam właśnie gin kazał na takie usg przyjechać nie do jego gabinetu tylko gdzie indziej. on to zrobi ale na innym sprzęcie więc podejrzewam, że chodzi o 3d bo zwykłe usg posiada u siebie na codzień.

To jeszcze głupie pytanie: czy to usg jest "dowcipne" czy już przez brzuch? Każde ma swoje plusy ale na dowcipne mój mąż nie chodzi ze mną bo wściku by dostał jak miałby patrzeć jak obcy facet mnie maca. Takie jego zdanie i ja to szanuję ale na takim usg wolałabym razem gapić się w monitor.


Najczęściej jeszcze jest to usg dowcipne ale dużo zależy od samego lekarza, w czym się czuje lepiej. Dowcipne jest dokładniejsze a o dokładność tu chodzi. U nas robią dowcipne, kolejne już będą przez brzuch. Lekarz nie grzebie paluchami przecież tylko przechyla głowicę, zawsze można poprosić, żeby zasłonił nogi materiałem :-)

Myślę, że widok wierzgającego maleństwa jest tak bezcenny i wzruszający, że przesłoni to nieszczęsne USG ;-) Po stokroć warto!
 
Marzenko - ja miałam robione dokładnie w 12tc 4 dniu przez powłoki brzuszne

ale moje pierwsze USG było dowcipne, byłam razem z M i to wszystko działo się tak prędko, że nawet nie pomyślałam, żeby się zakrywać. M był wpatrzony w monitor jak zahipnotyzowany, a poza tym mój ginekolog to kobieta ;-)
 
A ja jutro mam na 9.00 wizytę u lekarza, już nie mogę się doczekać, mam nadzieję, że wszystko będzie ok.
 
alex ja bardzo ale to bardzo trzymam za ciebie kciuki :)

co do usg genetycznego ja miałam z 20 minut, lekarz wszystko zmierzył, liczył zemną paluszki od rączki, pokazywał mi 2 rączki, 2 nóżki, pokazywał serduszko, komorę prawą i lewą, przełączał mi na 4d gdzie pokazywał maluszka, jak się kręcił i skakał, byłam strasznie zadowolona z tego usg, wszystko pokazał, objaśniał, i zapłaciłam tylko 100 zł mimo usg 4d. dla mnie jest to szok że 5 cm dziecko ma w pełni wykształcone rączki, nóżki, że widac paluszki, że słyszałam serduszko, że widziałam jak bije, piękne uczucie. i jak maleństwo się ruszało, skakało. no i to 4d usg to jest coś :)
 
reklama
Dziewczyny świetnie że Wasze wizyty przynoszą same dobre wieści !
Ja wybieram się do lekarza 10 listopada oczywiście już nie mogę się doczekać :-D
 
Do góry