reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza i zdjęcia usg

Ja też w pon mam badania w tym glukozę75 :-D
Kucia żadnego się nie boję bo jak z Gośką byłam w ciąży to wyglądałam jak ćpun bo przez 3 miesiące przktycznie co 2 dzień nowy wenflon wkładali to jeszcze pobierania.zastrzyki... Straszyli mnie pod koniec że w nogi będą się wkuwać bo na rekach miejsca nie ma.Pielęgniarki wołały lekarzy bo nie dawały rady:dry:

Jolek Piękne fotki:))

Ja mam usg w środę
 
reklama
Samo kłucie z palca może i nie boli, ale jak mi kiedyś wyciskała krew z opuszka żeby ta kapka spadła to jakaś masakra. Za choinkę jej się nie udawało i nieźle mnie namęczyła wtedy.

Dzieciom z paluchów pobierają często i pielęgniarka mnie uczyła, że przed pobieraniem dobrze jest łapki mocno zagrzać, nawet na kaloryferku i dobrze paluszki pomasować, bo jak słabe krążenie to potem nie chce lecieć ni cholery. A moja niunia to dziabania nie zauważała ale jak ją zaczynał ktoś za długo za rękę trzymać to zaczynała się drzeć.
 
Mi ostatnio jak krew pielegniarka pobrala to reke mialam w 10 cm siniaku teraz tez bede miala te testy na glukoze + morfo i obawiam sie ze znow mi cos rozbabrze ;/
 
Jolek - śliczna buźka :-):tak:

Dziewczyny trzymajcie się na tej glukozie ja też chcę się wybrać jakoś w tym tyg :tak: a we wtorek USG 3D już tak bliziutko ;-):-)
 
Hej Wam, dawno mnie nie było:) Gratuluję wszystkim zdrowych i ślicznych dzieciaczków:) Też mam za sobą glukozę 75 g i uważam, że co prawda ohyda, ale da się przeżyć, spodziewałam się czegoś gorszego:) A z tym kłuciem, to wszystko podobno zależy od laboratorium. Tak przynajmniej mówił mi gin. U mnie było tak, że pobierali na czczo, a potem dopiero po 2 godzinach, a w niektórych jeszcze właśnie biorą w międzyczasie po godzinie. Także wszystko zależy gdzie się pójdzie.
 
Dziewczyny mam pytanie co do tej glukozy, pewnie się bardziej orientujecie :-) moja lekarka zaleciła mi 75 g i oczywiście jak zawsze się nie dopytałam dokładniej :wściekła/y: byłam zapytać wstępnie w moim ośrodku gdzie zawsze robię badania i pani, która pobiera krew była bardzo zszokowana, że ciężarnej ktoś taką dużą dawkę przepisał. W końcu po narzekaniach zgodziła się mi zrobić te badanie na moją odpowiedzialność i powiedziała, że drugie pobierze mi krew pierwszy raz na czczo a drugi raz po godzinie :baffled: i teraz zastanawiam się czy w ogóle tam iść czy wybrać się gdzieś indziej
 
Ale to się robi po 2 godzinach nie po godzinie. Po godzinie to po 50. Jak mają Ci zepsuć to badanie i masz poprawiać to ja poszłabym w inne miejsce. Dla mnie to nie problem bo mam dwa pod domem i ze dwa inne trochę dalej. Jak nie musisz jechać do innego miasta to się zastanów. No chyba, że ktoś zaraz powie, że po godzinie to też jest ok. Ale ja miałam 3 kłucia i właśnie po 2 godzinach ostatnie.
 
Mika, moim zdaniem bez obaw możesz iść. Z tego co tłumaczył mi gin, kiedyś zalecano robić 50 g, ale wyniki podobno często były niejednoznaczne i potem i tak kończyło się tym, że trzeba było iść drugi raz i wypijać 75 g. Z tego co widzisz, chyba większość u nas na forum, w tym ja, dostała właśnie 75 g. Jak czekałam w laboratorium to spotkałam też jeszcze jedną babkę z brzuszkiem i też miała ze sobą pojemnik z glukozą 75 g:) Nic się nie martw, jak widzisz wszystko jest ok:) Tylko, że po takiej dawce to koniecznie po dwóch godzinach jest następne pobranie. Po godzinie może być, ale nie musi.
 
reklama
no właśnie wszędzie piszą, że po dwóch godzinach przy 75 g. Dobrze, że mi lekarka zapisała dawkę na kartce bo bym sobie tej babce w ośrodku dała wmówić, że źle usłyszałam i na pewno to ma być 50 g :-D
 
Do góry