reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza i zdjęcia usg

gratuluje wszystkich pięknych buziolków Waszych dzidziusiów!!!!! :)
ja już po glukozie, dziś odebrałam wyniki. Pytałam położnej od czego zależy dokładna waga glukozy(50/75g). Powiedziała że wg nowych standardów zalecane jest 75g dla każdej ciężarnej. Krew miałam pobieraną z żyły, 3 razy. Wypiłam ta wybuchową mieszanke, ale łatwo nie było.........
Wyniki mam zaskakujące dziwne...
glukoza na czczo: 75,21
glukoza 1 h po obciażeniu:114,37
glukoza 2 h po obciążeniu:73,05
kompletnie tego nie rozumiem...a wizyta dopiero w poniedziałek.
W morfologii: Erytrocyty,Hemoglobina,Hematokryt i Limfocyty poniżej normy.... macie dziewczyny jakies pojecie o tych wynikach?
 
reklama
mycha z glukozą jest ok, do 150 jest norma chyba.
A morfologia, to porównaj z poprzednimi wynikami, może to anemia?
ile masz hematokrytu- poniżej 30%, hemoglobiny poniżej 10g/dl? to anemia, więcej to zwykłe "rozwodnienie" krwi jakie jest w ciązy
 
Ostatnia edycja:
mycha najprawdopodobniej to anemia bo ja też miałam to poniżej normy. Dodatkowe żelazo Ci lekarz przepisze
 
jaipur poprzednie wyniki przejrzałam i faktycznie były lepsze...wszystko w normie lub na granicy. Obecne badanie wykazało poniżej norm. Znalazłam w necie to co własnie napisałas..ze to moze byc anemia..
Co do glukozy to zastanawia mnie najbardziej wynik po 2 h po obciążeniu..poniżej normy..??!hmmm
 
hm a to nie jest test robiony właśnie po to aby pokazać jak wzrasta poziom cukru i jak trzustka radzi sobie z rozlożeniem glukozy?Tak na chłopski rozum, więc na początku jest określona wartość, wzrost(do określonej normy) i potem znów określona wartość, z początku?
 
reklama
Do góry