reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

cześć dziewczyny:) Ja właśnie wróciłam od lekarza i sie nie co zmartwiłam:( W 28 tyg. malenstwo ważylo 1200 g, a teraz w 32 jedynie 1700g czy to prawiłowy przyrost. Lekarz mi powiedział, że to kwestia genetyczna jak duże dziecko się urodzi.
Pozdrawiam Was
 
reklama
cześć dziewczyny:) Ja właśnie wróciłam od lekarza i sie nie co zmartwiłam:( W 28 tyg. malenstwo ważylo 1200 g, a teraz w 32 jedynie 1700g czy to prawiłowy przyrost. Lekarz mi powiedział, że to kwestia genetyczna jak duże dziecko się urodzi.
Pozdrawiam Was


Według mnie Twój maluszek waży dobrze :) znalazlam rozne tableki wagi dziecka i w 32tygodniu na jednej pisze, ze powinno wazyc 1700g, na innej że około 2kg,zobacz tutaj na stronie twoja dzidzia jest blizej 50 centyla Waga płodu w ciąży : Dziewięć miesięcy
i jak lekarz powiedzial, ze wszystko dobrze, to trzeba mu zaufac.bo inaczej zwariowac idzie
 
skoro lekarz mówi że wszystko dobrze to znaczy że wszystko dobrze:-) teraz generalnie dzieci są większe ze względu na modyfikowaną żywność oraz często przyjmowane witaminki.

A co do jedzenia to ja mam teorię że nie powinno się opychać i objadać bo nasze zapotrzebowanie kaloryczne rośnie gdzieś tylko o 500kcal... tylko powinno się zwracać większą uwagę na to co się je i pije:-) chodzi o witaminki, wapń, magnez, żelazo, itp/itd:-) wiadoma sprawa:-)
 
Z tym jedzeniem to raczej nie prawda, moja przyjaciołka, jak był w 33 tygodniu to sobie uroiła, ze jak bedzie duzo jesc, to młody tez bedzie szybciej przybierał na wadze i ona przytyła +17kg a młody urodził sie z waga 3100 wiec to nie ma znaczenia według mnie.
ale gdzies czytałam, że lekarz zalecił swojej pacjentce poprostu więcej leżeć na lewym boku! a nie być aż tak aktywną jak do tej pory. wtedy podobno dziecko dostaje wiecej witamin etc.

Moja mała w 27t5d ważyła 1014g według tej tabelki była najblizej 50centyli czyli dobrze. ale trzeba pamietac, ze kazde dziecko jest inne.
 
No to wg tych danych mój maluszek jest nadal większy o 1 tydzień w 50 centylu, a nie jak mi lekarka powiedziała o 11 dni. Od początku był większy o 1 tydzień, więc jest całkiem przeciętny i pewnie przyjdzie na świat tydzień wcześniej :p
 
cześć dziewczyny:) Ja właśnie wróciłam od lekarza i sie nie co zmartwiłam:( W 28 tyg. malenstwo ważylo 1200 g, a teraz w 32 jedynie 1700g czy to prawiłowy przyrost. Lekarz mi powiedział, że to kwestia genetyczna jak duże dziecko się urodzi.
Pozdrawiam Was
mi to wyglada na prawidlowa wage malenstwa ;-)chyba nie masz sie o co martwic!:tak:
 
Kasienka- mogę cie pocieszyć ze wszystkie tak teraz już mieć będziemy:) Wszystko nam nie pasuje- tu nas rwie tam strzyka. Brzuszek rośnie- boli i swędzi do tego np.pachwiny tez ciągną. Nie można siedzieć, leżeć a i stac ciężko....musimy to dzielnie znieść....i zobaczysz ze u dzidzi wszystko będzie oki ;-):-)

Marzena
- nie ma się co martwic- lekarz dobrze Ci powiedział- najważniejsze ze dzidzia jest zdrowa:-). U mnie tez na ostatniej wizycie gin powiedział żeby więcej jeść ale na zasadzie: małe porcje ale bardzo często:) Ma sie to do tego ze dzieci cały czas pobieraja wtedy ze mnie jakis pokarm a nie raz na jakiś czas jakbym sie zapchala naraz i długo nic nie jadła:) Sprobuj tak- moze sie to sprawdzi...ja się do tego stosuje a efekty zobaczę 24 stycznia:)
 
reklama
Milutek23- A Twoje dziewczynki ile mają? dobrze kojarze, że pisałaś 1800g? Ja wyczytałam jeszcze, żeby wprowadzić dużo białka do jadłospisu, to podobno dobrze działa i na rozwój i na wzrost wagi dzieci.
 
Do góry