reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

A czy to nie jest to badanie standardowe tzn posiew z pochwy przed porodem?
Tak, to jest to. Generalnie sprawdza się, czy nie ma paciorkowców. Ja miałam posiew zrobiony już w I trym. i wyszedł mi paciorkowiec gr. B, czyli tzw. GBS. Teraz (po 35 tc) już nie będzie sensu powtarzać, bo raz wykryte dziadostwo na pewno nie zniknęło.
 
reklama
Ja moją Kruszkę podglądalam wczoraj. Okazało się, że przez ostatnie 5 tygodni przybrała prawie kilogram i teraz waży już 1533 gramy :-) Zrobiła się taka duża, że teoretycznie termin porodu przesunął się na polowę lutego :-D W kadrze się już nie mieściła, więc nie mamy żadnej ładnej fotki :sorry2: Chyba muszę zacząć mówić na nią Kluska, a nie Kruszka..
U mnie z szyjką ok - ma 4 centymetry i mocno trzyma, ale brzuch mam praktycznie cały czas twardy i dostałam receptę na Duphaston i jeszcze jedno jakieś ustrojstwo, po ktorym nie można auta prowadzić :-( Mam nadzieję, że to jedyne ograniczenie, jakie mnie czeka do porodu..
 
a jak się robi ten posiew?to przy takim zwyklym badaniu ginka tam grzebie czy co?

pabella - super ze ogladalas swoja niunie i ze juz jest taka kluseczkowa:) ekstra:) też na to czekam:)
 
pabella - półtora kg w 29 tc to niezły wynik :)
kasiulka - zwyczajnie się pobiera ... Gin założy wziernik i patyczkiem pobierze troszkę wydzieliny z pochwy.
 
hej,
malina - co 2 tyg. chodziłam w ostatnim mieś. ciaży jeśli dobrze pamiętam.

wczoraj piłam glukozę 75g, blech piłam dławiąc się i laborantka ustawiła mnie przy zlewie ;P no ale powoli dałam radę. Potem odbijało mi się głośno przez ponad godzinę, a kolejna godz. już była ok. Dziwne, bo dzien wcześniej nażarłam się jak głupia slodyczy i kolacja po 22, a rano takie wyniki...
No i mam przed sobą wyniki z krzywej glukozowej i jakieś dziwne:
- na czczo 71,3 mg/dL norma
- godzinę po wypiciu glukozy 75g - 67mg/dL /poniżej normy/
- 2 godz. po 75,2 mg/dL /norma/
eee o co chodzi???
Chyba dobrze pamiętam, że Vetka miała podobne wyniki? ALe nie mogę znaleźć i nie pamiętam czy to było ok?

te wyniki trochę niższe, ale chyba nie jest źle, bo to ciąża? Znacie się? Do lekarza idę 29.12 dopiero
RBC 3,5 /norma 4,2-5,4/
HGB 9 /norma 12-16/
HCT 30 /norma 37-50/

Pastelka - wyniki z obciążeniem glukozy miałam faktycznie podobne - na 100% nie mamy cukszycy tylko zabujczo szybki metabolizm glukozy dlatego nie należy sie objadać cukrami prostymi na czczo bo może to paradoksalnie doprowadzic do hipoglikemi i złego samopoczucia czyli czekolada tak ale po śniadaniu i w rozsądnych ilościach.
Co do morfologii to powinnaś dostać żelazo
 
w końcu pooglądałam sobie laleczke od stóp do głow i akurat trafiliśmy na moment jak miała czkawke ale super to wyglądało mam bardzo długie girki i zadarty nosek doktor mówi że nie ma żadnych zastrzeżeń do jej stanu zdrowia no i mała paskuda obwienła sobie nóżke pępowiną dobrze że nózke a nie głowe aż mi sie płakać chciało w sumie pierwszy i pewnie ostatni raz miałam takie takie długie usg bo zazwyczaj to 3 minutki a dzisiaj prawie pól godzinki bo chciał nam w 100% podać płeć a przez mój brzunio tłuścioszek nie było bardzo wyrażnie widać pipeczki ale za to wszystko inne widzieliśmy bardzo dokładnie ahhhh odrazu mam lepszy humorek aha i waży945 gram
 
pabella ale urósł Twój maluszek w brzuszku, super:-)
papciarkowa no to spotkanie z córeczką się udało:-) cieszę się że wszystko w porządeczku:tak:
 
reklama
Do góry