reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

Czasem robi się ogólne ale tylko w szczególnych wypadkach, nie wiem jakie miałaś wyniki spirometrii sprzed ciąży (no teraz nikt ci jej nie zrobi) - bo mogłby one byc wskazanie do znieczulenia ogólnego ale wtedy maluszek też niestety dostaje te leki. No i zzo jest bezpieczniejsze. A najlepsza metoda unikniecia zespołu popunkcyjnego jest jednak przeleżenie plackiem na płasko 12-24h
 
reklama
nie o ogólnym to nie myślę wcale, coś mi się obiło że może być zzo lub podpajęczynówkowe, ale może coś pokręciłam, zapytam ginkę... a spirometrię robię mimo ciąży bardzo często - mówią że mam robić na ile mogę i nie powtarzają jak nie chce wyjść.
dzięki za odpowiedź
i jak tu leżeć plasko i karmić malutką? ech nie będzie chyba zbyt miło...
 
Pastelko ja leżałam 24h plackiem, mały wtedy byl karmiony kieliszkiem. A zewnatrzoponowe i podpajenczynówkowe róznia sie tylko głębokościa wkłucia - oba są "w kregosłup" i po obu może wystąpic zespół popunkcyjny
 
Pastela jak to jest z tą astmą podczas porodu? Bo ja mam lekką, przez całą ciążę wogólę leków nie brałam. Kiedys miałam spore z nią problemy, ale teraz mam leki brać w nagłych przypadkach kiedy np zachoruję i kaszlę, albo gdy zaczyna się alergia... Mówiłam mojej gin kiedyś to mi powiedziała ,, astma często w ciąży maleje lub całkiem zanika" i tyle się dowiedziałam...
I słyszałam, że jak się ma wadę wzroku to też coś może się dziać podczas porodu, a ja mam -0,5. Wiecie coś o tym ?
 
AnCia - o wskazaniach do cc decyduje stan siatkówki a nie ilość dioptrii, ten temat akurat mam dogłębnie zbadany bo mam juz 2 cc ze wskazań okulistycznych, obecnie stan po częściowym odklejeniu siatkówki.
Co do astmy o wskazaniach do cc wypowiada sie pulmonologna podstawie zaawansowania choroby, ale z tego co napisałaś to w twoim przypadku takowych nie ma
 
Ostatnia edycja:
Ancia - z Wiktorem nie miałam problemów z astmą, nie brałam leków i urodziłam normalnie - podczas porodu wytwarza się m.in. adrenalina, więc duszności nie grożą skoro jesteś stabilna i bez leków radzisz sobie. A ta ciąża jest kompletnie inna, mam ciągłe zaostrzenia astmy i non stop biorę leki i to coraz silniejsze. 3 razy chcieli mnie położyć na pulmonologii. Mam astmę umiarkowaną, a leczą mnie jak na ciężką... zarówno gin ma obawy jak i lekarz prowadzący i nie chcą brać odpowiedzialności za ewentualny poród sn i wlaśnie dziś mnie o tym uświadomili :dry: i leżę i trawię to info :baffled:
A wada wzroku mimo moich -4 nie jest wskazaniem.
 
mój gin tez mowi ,ze mały jest dwa tygodnie wiekszy...czy to oznacza ze porod odbedzie sie wczeniej ??nieiwem z czego to wynika:)
 
Po raz kolejny - masa ciała dzieci w łonie matki jest różna i to wcale nie oznacza że urodzą się wczesniej jesli są większe. Po za tym usg nie jest metoda zbyt dokładną do szacowania masy ciał, błod wynosi +/- 500 g
 
Meggy-ja jestem przeciwna "domowym" sposobom przyspieszania porodu, no może po za sexem - nasienie zawiera prostaglandyny, które przyspieszają rozwieranie się szyjki macicy. A wg nauki to płód inicjuje poród a dokładniej hormony produkowane przez jego nadnercza, dlatego nie wierzę w domowe przyspieszacze, wg mnie czasem moga byc wręcz niebezpieczne
 
reklama
Fifronko-Jeśli ty byłaś zaszczepiona przed ciążą to dziecku nic nie grozi. I własnie dlatego trzeba sie szczepić że można złapać w szpitalu, u fryzjera, u kosmetyczki. Wystarczy drobne niedociągnięcie przy sterylizacji sprzetu np. cążek do skórek lub maszynki do strzyżenia i kłopot gotowy.
A dzidzia jest jest obligatoryjne szczepiona więc nie ma strachu
No to teraz już spokojna jestem :)
 
Do góry