reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania,wyniki,zdjęcia USG)

Ja rowniez wszystkim wam gratuluje dobrych wiesci i tego ze dzidzie sa zdrowe i maja sie dobrze -Bo bo to najważniejsze.

Dzis mialam wizyte z konsultantem porodowym. Ogolnie zdziwil sie ze nie bylo postepu w poprzednim porodzie ale namawial mnie na to iz poczekac tak po terminie bo moze bede normalnie rodzic ale nie byl zabardzo tym przekonany.
Powiedzialam mu moje oczekiwania i to ze nie chce powtorki z rozrywki wiec termin cesarki mam ustalony na 2 marca :)
Zawsze przed tym moge normalnie rodzic jak bedzie wszystko dobrze. Jedyne co wiem nie bedzie dluzej niz 2 marca ......
 
reklama
mam pytanko. czy mnie się wydaje czy mój lekarz przesadza z robieniem usg? ostatnie miałam w 28tygodniu ciąży i teraz w tym tygodniu znów kazał mi zrobić... słyszałam że to nie jest zbyt dobre dla dziecka i najlepiej jest robić usg 3 razy w ciągu ciąży? czy to może mit?? oczywiście zrobie to usg, ale jak znów mi każe za 3-4tygodnie robić? jeszcze jakby było coś nie tak... (tfu, tfu)ale wszystko jest ok, według ostatniego usg wszystko jest wporządku...
 
Ostatnia edycja:
Jeśli wszystko jest w porządku, to faktycznie po tygodniu ja nie widzę potrzeby robienia kolejnego usg. Natomiast, co do tych 3 usg w całej ciąży, to chodzi o te, które sa do badań genetycznych, czyli w 11-14 tc, w połowie ciązy i w 30-32 tc (jak się nie mylę). One sa najważniejsze, ale nieraz jest potrzeba częściej robić. Np. pod koniec ciąży (po 37 tc) moja kuzynka miała już co tydzień, żeby sprawdzać ułożenie dziecka (mała uparcie nie chciała odwrócić się główką do dołu). Podobno nie ma badań, które pokazywałyby, że usg źle wpływa na dziecko.
 
Gratuluję wszystkim Mamom zdrowych dzieciaczków - przyjemnie się czyta takie dobre wieści :)

Pinka no to niezłego klocka już uhodowałaś ;) ale ja się wolę nie wypowiadać, bo mój już pewnie przekroczył 2 kiloski hahahaha

Moim skromnym zdaniem, gdyby USG było tak bardzo szkodliwe, to lekarze trzymaliby się 3 badań i nie bawili w liczenie paluszków albo filmy 3D/4D. Ja tam się cieszę jak dzwonek, że mogę co miesiąc naszego Jasieńka podejrzeć ;)

Ps. A liczba 3 stąd, że w Polsce 3 badania USG są refundowane przez NFZ, nie więcej.
 
Z tą refundacją, to chyba nie do końca tak, że tylko 3. Bo przecież jak jest potrzeba ze względu na zdrowie dziecka, to nikt nie pyta ile już razy byo usg robione i się za to nie płaci. Ja w styczniu będę miała 4 usg i nie zamierzam płacic ani złotówki.
 
reklama
Dobrze, a teraz pytanie, czy za kazde USG placicie?
Moze tu jest pies pogrzebany?

Moje dziecko nie lubilo usg. Najczesciej dzieciaczki zaslaniaja uszy na usg. Nie jest to udowodnione, ale moga slyszec jakies nieprzyjemne dzwieki podczas badania - taki program kiedys ogladalam :)

fifronka, a twojej kuzynki dziecko w koncu sie obrocilo? jeju, to moje szczescie ulozone wzdloz brzucha z nogami po prawej stronie.
 
Do góry