reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, USG, zdjęcia naszych fasolek....)

bona też mam anemie:baffled: 3,83 i mam brać witaminy z kwasem foliowym i dodatkowo przepisała mi magnez a i tak cos czuję nic to nie da..
 
reklama
Witaminki łykam i ja :tak: codziennie - femibion natal 2

Ja to samo od 12 tygodnia - on ma DHA co powinno wspomagać rozwój mózgu...(choć czasami sobie zapomnę).
Przed ciążą nic nie bralam (bo nie wiedziałam, że w niej bedę) ale odkąd jestem lekarka zaproponowała mi ciągłe wspomaganie, no i się wspomagam.
 
ja biore tez zestaw witamin, w ktorych jest kwas foliowy. a dodatkowo jeszce sa kwasy omega.

ja juz jestem po wizycie , najwazniejsze co sie dowiedzialam to jest to , ze przegroda zrobila sie bardzo cienka i lekarz powiedzial , ze praktycznie dziecku nie przeszkadza, ostatnio jak bylam miesiac temu to dzidzia miala ja nad glowka i wydawal sie wikesza a teraz byla gdzies w nozkch i nawet trudno ja znalezc.no i moze dzidzius da rade sie przekrecic do porodu i nie bede musiala miec cesarki.
poza tym powiedzial mi ze, mozg dobrze sie rozwija, pokazal raczki,pecherz, ale nie wiem czy to chlopczyk czy dziewczynka bo dzidzia spala i lekarz nie mogl jej podejrzec, ale mowil , ze najpewniej bedzie i tak wiadomo za 4 tyg na polowkowym. No i jeszcze nie zmierzyl jej, dzisiaj badanie bylo glownie pod katem tej przegrody. na koniec przyszla jeszcze inna lekarka zapytac sie jak wyglada moja przegroda.Wiec mam nadzieje , ze bedzie dobrze i , ze dzidzia nie zamierza wychodzic do czerwca:)

no i czuje dzidziulka ;)))))))))))))0 rzadko bo rzadko, ale wczoraj jak lezalam na plasjko to tak mnie ko[pnal , ze az milo:) to byl jak do tej pory jego najmocniejszy kopniak
 
Słuchajcie kobietki normy w ciąży są inne jeżeli chodzi o morfologię :
RBC - 3,5 - 4,5 mln/mikrolitr.
HGB - 10,5 - 13,5 g/dl.
WBC- 10-15 tys/mikrolitr.
PLT - 100 - 300 tys/ mikrolitr.
HCT - normą jest spadek o 4-7% ( a norma ogólna to 37 - 47 % )

Tak więc raczej jestescie w normie z tymi wynikami. Ja też mam RBC 3,82 i lekarz mówi , ze jest ok.

Olunia- gratuluję dobrych wieści po wizycie :tak:
 
Ostatnia edycja:
olunia cieszę sie ze wszystko ok ! jesteśmy w tym samym tyg a ja nie czuję nic jeszcze:-( a te ruchy to na dole brzucha czy przy pępku ? gdzie ich szukac ;)? dobrze ze z tą przegrodą się poprawiło :*
matkaEwa dzięki też to własnie wyczytałam w necie o tych normach a mimo to moja twierdzi ze to anemia..
 
ja wg usg tego co mialam miesiac temu robione to jestem tydzien dalej. A zaczelam czuc roznie, na poczatku wydawalao mi sie , ze za wysoko bo tak na wyskosci pepka, ale tez czuje nizej. dzis jak lekarz robil usg to zwracalam uwage gdzie dokladnie robi i rzeczywiscie tam gdzie czuje malenstwo. Ale tez je czuje rzadko
 
Zazdroszczę Wam ruchów! Ciekawe, kiedy ja poczuję...

Matka Ewa- jak dostaję wyniki z laboratorium, to obok moich są podane normy i w RBC jest właśnie od 4, więc moje 3,92 oznacza lekką anemię, ale lekarz i tak mówi, że jak na kobietę w ciąży, to wynik jest zadowalający, więc się jakoś specjalnie nie martwię, ale kwas foliowy biorę. Te normy pewnie są w jakiś sposób ruchome, ale mój lekarz sugeruje się tymi z laboratorium :-)
 
sa_raa ja biorę cały czas kwas foliowy, zostało mi go już nie wiele i jak bedę w sobote u lekarza na wizycie to zapytam czy mam cały czas brać czy przestać. Poza tym kupiłam wczesniej witamini Prenatal classic i tez musze zapytac czy jest możliwość brania, bo szkoda zebym musiała go wyrzucic.
 
reklama