reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, USG, zdjęcia naszych fasolek....)

reklama
Ja już po, musiałam 3 pobrania, przed, po 1h i po 2h.. Dobrze, ze mam dobre żyły ;) koszt każde pobranie 10zl, czyli 30 za sama glukoza.
Ehh, cieszę sie ze to już za mną.. Dzis na pewno już nic słodkiego ni zjem ;)
 
Ja też dziś piłam. I faktt - cytrynka pomaga. I przy glukozie miałam już zmieszany sok z wodą i potem popijałam tę "lemoniadę". I było oki...
 
z tego, co mi tłumaczono to robi się teraz raczej 75, bo jak 50 wyjdzie źle, to i tak robią 75, więc niektórzy robią 75 żeby nas nie męczyć. po 50 zwykle jest tylko jedno pobranie - po godzinie, po 75 po 1h i po 2h.
 
hej :) ja dziś robiłam glukoze... na czczo miałam wynik 88 a po wypiciu 75 i po 2 godzinach miałam 143. Podobno norma jest do 140 :| wizyte mam dopiero za tydzień i nie wiem czy dzwonić i umówic się wcześniej czy cierpliwie poczekać... Dacie znac jak wasze wyniki??
Pozdrawiam cieplutko :)
 
Ja tylko wiem pierwszy - na czczo było 75. Więcej dowiem się (mam nadzieję jutro). Może zadzwoń do gin i zapytaj.
 
to ja na czczo miałam 52, a po 75ml i 2h miałam 114. Moja DR stwierdziła oczywiście, że to za dużo i mam zakaz jedzenia słodyczy na najlepiej żebym przeszła na dietę cukrzycową... muszę iść do normalnego lekarza bo wydaje mi się, że ona przesadza! Norma jest od 70 - 140 :/ jakbym faktycznie przeszła na tą dietę to miałabym cukier poniżej normy cały czas...
Pomijam fakt, że na odstawienie słodyczy całkowicie - NIE MA SZANS:) nawet jakbym się bardzo starała:p
 
ja miałam na czczo 75 po 75g. i 2 h. 70, sama byłam zaskoczona, pewnie dlatego tak dobrze się czułam podczas badania, w poprzedniej ciąży odpowiednie 74 i 99
Smile- możesz to skonsultować, ale wydaje mi sie że wynik jest w normie, choć wiadomo lekarze maja większe doświadczenie i rozeznanie ( może też chodzi o to ze jest spora różnica, bo dlatego właśnie się robi wczesniej na czczo żeby zobaczyć z jakiego poziomu startuje bo tylko wtedy można zobaczyć jak działa nasz organizm czyt. jak wydziela insuline)
martam- może porostu przez te parę dni możesz stosować na wszelki wypadek dietę cukrzycową, na pewno Ci nie zaszkodzi a później zobaczysz co powie lekarz
 
ja na czczo miałam ok 80 i było ok
po 2 godzinach miałam 120 i też było ok - norma do 140 i moja ginka powiedziała że ładny wynik
więc nie wiem "oso chodzi" twojej lekarce smile
 
reklama
Do góry