reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, USG, zdjęcia naszych fasolek....)

reklama
anusia a miałaś skierowanie ? bo ja dzis tez poszłam i to prywatnie i nic nie załatwiłam bo nie miałam skierowania:wściekła/y:
kupiłaś tą glikozę w aptece i na miejscu one Ci ją rozpuściły czy trzeba miec ze sobą wodę ? jak to wygląda ?
i ile płaciłaś i ile sie czeka na wynik ?
kingusia trzymam kciuki !!!:-)

ja robię prywatnie, choć moja lekarka dała mi takie jakby skierowanie (choć oczywiście i tak płace) nie wiem jeszcze ile, powiem po sprawie. Sama glukoze musiałam kupić w aptece, wiem ze czasami maja w laboratoriach, u mnie akurat nie mieli więc podeszłam do apteki, kosztowała 7 coś. Wode tez kupilam sama. Potem pielęgniarka ja rozpuscila i wypilam :) właśnie miałam drugie pobranie.. Jeszcze godzinka..
 
Mi napisał na kartce że mam zrobić i ile (50) no i poinformował,że teoretycznie sama mogę sobie zrobić to badanie jeśli mam glukometr a jak nie to w domu wypić glukozę i iść na badanie tylko po.. no to zobaczymy..
 
No właśnie.. Ja pamietam ze przy Zuzi miałam najpierw robiona 50g i po godzinie, a po miesiącu gdzieś miałam 75 g i po godzinie i dwóch.. Teraz od razu wysłała mnie na 75g po 1i2. A Wy jak mialyscie, od czego to zalezy?
 
U mnie się wytłumaczył tym,że przy badaniu glukozy na czczo (listopad) miałam wynik miałam 73 więc to dla niego ok i nie ma potrzeby więcej..No oby miał rację i żebym nie musiała iść drugi raz,bo ja do kłucia to ostatnia jestem . Po czwartkowej morfologii dobrze,że torebkę w samochodzie znalazłam bo mama jechała i nie mogła się zatrzymać a mnie zmogło..
 
Nayaa ja też glukozę na czczo miałam ok a i tak mnie wysyła na krzywą i to 75 gr. Pójdę jak wysyła .
Anusia - no ja zawsze przy wszystkich ciązach miałam 50 . A teraz inny lekarz i inne zalecenie . Podobno jak zrobisz 75 to już jest pewniak , nie trzeba powtarzać i z głowy.
 
Ja z Wiki miałam 50g a teraz z Majką 75g a ten sam lekarz. Chyba zalecenia się zmieniły...
Pytałam na głównym ale widzę że tutaj dyskusja na temat glukozy jest :) zapomniałam jak mam pobrać krew... przed wypiciem to na 100% ale później mam poprosić po godzinie i dwóch czy tylko dwóch?
 
mama wikusi to zależy od lekarza
moja chciała tylko po 2, jeśli miałaś wcześniej cukrzycowe przygody to lepiej zrobić po 1h i 2 h - wtedy wychodzi dokładniejsza krzywa
a zalecenia się zmieniły -z Artuem też miałam tylko 50 gr i jedno badanie chyba po 1 h
a teraz 75 i badanie po 2h
 
Wiecie dziewczyny, że ja jestem trzeci raz na tym etapie ciąży i jeszcze nigdy nie miałam glukozy badanej? :szok:
Póki co moja gin teraz też jeszcze nic nie mówi o tym badaniu. Zobaczymy. Kiedy się dokładnie je robi? Tzn w którym tygodniu?
 
reklama
Do góry