reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty: terminy, zdjęcia USG, wyniki

reklama
hej. a ja chciałam się pożalić... ostatnio glukoza wyszła super no to pach.. Dziś w porannym moczu miałam ciemną krew :( nie było tego sporo, ale oczywiście już przepłakałam pół dnia:-( brzuch mnie boli jak na okres, kręgosłup w okolicach miednicy też. Niby lekarz mówił że tak może być w moim przypadku, ale wiecie same jak to jest... człowiek od razu przerażony.. przeleżałam dziś cały dzień. Dobrze, że malutka Antosia chociaż dawała o sobie znać cały dzień, bo już bym jechała na ostry dyżur :p
 
Kasiasysunia jak nie do lekarza to chociaż leć zrób badanie moczu teraz rano to kosztuje 4 złote a będziesz wiedziała co dalej, czasami krwi w moczu nie widać a ona jest. Biegiem marsz do ambulatorium.
 
Kasiasysunia, może mimo wszystko wybierz się na jakąś konsultację? Będziesz spokojniejsza.
Estranea, zazdroszczę decyzji lekarza. U mnie we wszystkich szpitalach każą rodzić po cc. Musiałabym mieć chyba wujka ordynatora :baffled:
Anula, cieszę się z dobrych wyników.
Martia, te normy są inne w ciąży niż bez. Ja np. mam tylko nietolerancję glukozy, która w przyszłości może prowadzić do cukrzycy, ale wyniki ogólnie jeszcze daleko od złych. Tymczasem dopóki jestem w ciąży, to się już nazywa cukrzyca ciążowa. Oni biorą poprawkę na to, że im większe dziecko, tym gorsze mogą być wyniki.
 
Kasiasunia,
Jeśli jesteś zaniepokojona moze spróbuj raz jeszcze porozmawiać z lekarzem bądź skonsultuj wyniki z innym specjalista? Na pewno wszystko bedzie dobrze, jednak Twój spokój jest bardzo ważny.
 
dziwi mnie ze niektorzy leakrze każa bezwzglednie rodzic naturalnie po cc, moim zdaniem jest ok ze kobieta wtedy powinna mieć wybór. CHoć z drugiej strony jak cc bło dawno, a ciaza jest ok i sam porod drugi tez bez komplikacji, to moze i faktycznie lekarze nie widzą powodu drugiej cc. Moze traktują to tak że kobieta po prostu nie chce cierpiec przy naturalnym a to juz zadna wymowka.
 
Oomamba u mnie nie zmuszali ani nie nakłaniali w żadną stronę a decyzje podjąć miałam sama oczywiście przedstawili mi wszystkie opcje ale zarówno na cc jak i na SN miałam podpisać zgodę, wiec w pewnym sensie nie mogli ot tak za mnie zadecydować jedynie sugerowali co lepsze w danym momencie. Cała ciążę sugerowali SN a już w trakcie zmienili zdanie, że jednak cc wszystko zależy od sytuacji. Mam nawet znajoma co po cesarce rodziła półtora roku później i miała mieć cc bo za krótka przerwa a jak przyjechała do szpitala bo miała skurcze to się okazało ze ma 8 centymetrów i główka wstawiona, w niecałą godzinę było po wszystkim urodziła sn, każdy poród to indywidualny przypadek zarówno ten pierwszy jak i kolejne wiec nie ma co zakładać pewnych rzeczy z góry bo po prostu się nie da.
 
Dziękuję za zainteresowanie. Jestem umówiona do lekarza, dziś się oszczędzam, nie robię nic. Leżę i pachnę. Tosia najważniejsza.
 
no ja już jestem po wizycie:biggrin2:
Na 80% jestem bardzo zadowolona hihi Pani gin pow. że na 80% noszę w sobie dziewczynkę:biggrin2: Dziecko leżało bokiem więc dokładnie nie mogła zajrzeć ale pow. że bardziej dziewczynka jak chłopiej ,no ale mam się tym na razie za bardzo nie sugerować. Nast wizyta 24ego to raz jeszcze będzie zaglądać między nóżki.
Wiecie co mi pow. co mnie zaniepokoiło...to że dziecko jest większe o prawie 2tyg! to dużo! nóżki i główkę ma na 25+1 a brzuszek na 23+2 trochę różnica jest...powiedzcie jest się czym martwić? Ona niby nic nie mówiła czy to źle a ja dopiero zaczęłam się teraz nad tym zastanawiać. No i lute mam zwiększyć na 3x1 bo tych skurczy nie powinno być ani kłuć i mam dużo leżeć,mało chodzić.
Cieszę się ,że bardziej dziewuszka ale boję się,że na nast wizycie będzie bardziej chłopak hehe
dziękuję za kciuki dziewczyny,jesteście kochane.
Co do wyników to wszystkie bardzo dobre ,więc z tego też jestem bardzo zadowolona. A waga...? hmmmm lepiej się nie chwalić...2,5kg do przodu...
 
reklama
Ulenka waga wcale nie taka zla no co Ty .... , ja mam chyba z 5 do przodu jitro sie dowiem.
Mysle ze nie masz sie czym niepokoic na tym etapie dzieci rosna swoim tempem, i roznice do dwoch tygodni sa ok.
U mnie jest zawszd tak ze glowka jest tydzien starsza brzuszek tydzien mniejszy a nozka w sam raz. A dzieciaki rodza mi sie zdrowe. Jeden nowprodek ma 2.5 kg a drugi 4 i to i to jest ok. Kiedys mi jeszcze lekarz powiedzial zeby brzuszkiem sie najmniej sugerowac bo wymiar tez jest czeso zalezny od tego czy brzuszek jest zapelniony czy nie akurat
A ja dzis mialam glukoze i po dwoch godzinach wynik 95 takze jestem zadowolona, ale wysiedziec tam bylo mi ciezko po tym jak to wypilam blee
 
Do góry