reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjecia usg

Dziewczyny miałam dzisiaj wizytę i okazało się,że nosze w sobie córeczkę :-D Jakie było moje zdziwienie, bo miałam przeczucie, że to chłopak i ostatnio pani mi mówiła,że stawia na chlopaka, bo coś tam sterczy miedzy nogami. No ale mowiła,że to równie dobrze wargi sromowe u dziewczynki. Jestem szczęsliwa i babcie przede wszystkim bo wnuczka ma być :-) Dziadek jakoś na wnuka liczy ale też sie cieszy :-)

Okazalo się,że ja mam malą niedokrwistośc i lekarka dała m i listę rzeczy które mają żelazo, które mam jeść:
płatki zbożowe, pieczywo ciemne, pieczywo graham, chleb żytni pełnoziarnisty, suszone śliwki, suszone figi, rodzynki, polędwica wolowa, zając, salami, wątróbka, nerki, kaszanka, małże, sardynki, łosoś, buraki, szpinak, pietruszka (korzeń), kakao, czekolada, migdały, orzechy pistacjowe, orzechy ziemne. Oczywiście jak jest napisane, że śliwki suszone, to nie znaczy,że kilogram, Wszystko z głową, tak mówi moja gin.
Pamietajcie,że wchłanianie żelaza ułatwia witamina C, soki owocowe, obecnośc mięsa w posiłku. Utrudnia natomiast kawa, herbata, napoje typu cola, mleko, produkty bogate w błonnik.

Mam nadzieję,ze pomogłam a propo tego żelaza :-)

Pozdrawiam Was Mamuśki serdecznie :-)

super nowinka ja też miałam przeczucie na chlopczyka a jak gin powiedział że dziewczynka to uwierzyć nie mogłam a potem cieszyłam sie jak nie wiem co :-) grono dziewuszek nam sie powiększa musimy niedługo zrobić spis ile mamy chłopczykow a ile dziewczynek ;-)
 
reklama
Ja mam jutro wizyte ale nie wiem czy mi usg zrobi lekarz. Polowkowe mam 6 czerwca wiec wtedy podgladne dzidzie ale jutro tez bym chetnie sprawdzila jak sie miewa :-) Szczegolnie ze dalej nie czuje ruchow i mnie to troche stresuje.
 
Hej Kobietki:) Ja jestem juz po USg połówkowym! Na 100% chlopak jak sie patrzy:) Radiolog powiedział, ze wszytsko okej. Ponadto okazalo sie dzidzia jest gleboko osadzona i poki co nie bede miala brzucha jak na ten okres ciazy... w sumie to chyba dobrze.. Ciesze sie jak nie wiem, ze wszytsko dobrze z małym i wsyztskim mamusikom zycze takich samych wynikow badan!!!
 
Pozdrawiam mamusie :-) Musiałam wrócić od teściów, bo jutro kolejna wizyta, a w pt wyczekane połówkowe - mam nadzieję, że tym razem nie odwołają :baffled:

Mnie na słabą hemoglobinę bardzo pomógł 'burak w tabletkach' (dosłownie tak się to nazywa) - na początku musiałam brać 3x1, teraz 2x1. Spodziewam się, że jutro każe mi całkowicie odstawić :-)

Martwi mnie wynik badania moczu, bo znowu mam opad białka i krwinki białe 'pole usiane', co chyba znaczy że jest ich dużo:confused: Do tej pory były konkrety typu 0-2 lub 4-6, a teraz nie jestem pewna jak to rozumieć.

Czy któraś z Was badała hormony tarczycy? Mi kazał to zrobić na jutro - mam trochę zaniżone Ft4 i też jestem ciekawa co na to powie.

No i gratuluję kolejnych udanych 'połówek' :-D Cieszę się, że wszystko w porządku :-)
 
dziewczyny cos jest nie tak :( wstalam rano( dzis i wczoraj) i zauwazylam na bieliznie krew teraz zalozylam podpaske ale w dzien nie leci tylko w nocy..
dzwonilam wczoraj do lekarza ale nie odbieralal moze dzis sprobuje:( martwie sie...
 
witam dziewczyny!ja wczoraj mialam usg polowkowe, dzidzia jest zdrowiutka i jest chlopczykiem!!bardzo sie ciesze, ze bede miala parke.Juz wybralismy imie tzn.ja to zrobilam, gdyz maz wybieral dla coreczki. bedzie Daniel. Gratuluje innym dziewczynom a za reszte trzymam kciuki.
 
reklama
Do góry