reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty i zdjecia usg

hemoglobina norma jest od 12-16 a ja mam 10
hemokryty norma 37-47 ja mam 33
mcv norma 80-99 ja mam 73
mch norma 27-35 ja mam 24
ch norma 27-35 ja mam 23
rdw norma 11-15 a ja mam 16
no to przepisalam z wynikow
 
reklama
słabiutkie te wyniki, choć w ciąży to naturalne że się pogarszają i może dlatego żadnego żelaza ci nie przepisał. A śpiąca nie jesteś?
 
hmm spróbuj tak jak miłka mówi dietę zmienić, pij sok z winogron na hemoglobinę, buraki,
niestety nie wolno nam wątróbki nad czym ubolewam ;/
 
ja to mam wielki problem z burakami jest mi po nich strasznie nie dobrze i nnjie moge ich ani jesc ani zadnego soku pic bo potem caly dzien wymiotuje:(:(: noo ja tez bym zjadla watrobke z cebulka:)
 
hemoglobina norma jest od 12-16 a ja mam 10
hemokryty norma 37-47 ja mam 33
mcv norma 80-99 ja mam 73
mch norma 27-35 ja mam 24
ch norma 27-35 ja mam 23
rdw norma 11-15 a ja mam 16
no to przepisalam z wynikow

Tak jak ci dziewczyny pisaly to jest od mniejszej ilosci zelaza ale w mm czy cm szesciennym. Ja mialam taka sama sytuacje i rozmawialam z lekarzem. Mowil ze to wynika z tego ze w ciazy zmienia sie stosunek osocza do ilosci krwinek, takze objetosc krwi wzrasta, stad nizszy hematokryt i reszta bo w cm szesciennym mniej sie tego znajduje, wszystko jest powiedzmy bardziej rozcienczone. Pozniej te krwinki sie namnoza. A co do zelaza to duzo jest go tez w warzywach zielonych wiec: brokuly, szparagi, szpinak, natka pietruszki itp. ;-) Teraz sezon na botwinke to mozesz botwinki sprobowac moze akurat ci podejdzie.
 
reklama
Do góry