reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty, badania i USG

Joani no nasze dzieci teraz to dopiero beda rosly zawrotna szybkosc;),jak dobrze pamietam dzis w szkole rodzenia cos mi sie obiło o uszy ze ok 30-40 g na dzien rosną:) ale nie wiem czy sie nie myle.
Zdrowa dziewczynka:) ja wiecej niz Ty mam na plusie ciekawe ile jeszcze..
 
reklama
Joani ja mam już +8 kg przeraża mnie to bo do wagi z pierwszej ciąży już tylko 4 kg [emoji17]


 
Ann a u mnie brakuje jeszcze 3 do wagi z pierwszego porodyu... na szczęście wszyscy mówią, że mi tylko w brzuch idzie[emoji6]

Betkaa, a no będą dzieciaczki teraz ciała nabierały, my nie musimy [emoji6]

eNortjKzUjIyMjU1MFOyBlwwFXoC0Q,,37.png


1usa3e5eqna1rleq.png
 
Ja was doczytam pozniej. Widze ze u Gnidki roznica mniejsza takze bardzo sie ciesze :)
Joani ponownie gratuluję dorodnej córeczki.
Wczoraj byłam na wizycie. Dzidzius wstawiony glowa w kanal. Szyjka normalna. Termin cesarki na tydzien przed terminem OM. Za tydzien lub dwa mam isc na prenatalne do mojego gina. Wagi nie znam. Przytyłam 2 kg od ostaniej wizyty. Łącznie już 10,5 ale jak dla mnie to dobrze, bo do 25 z pierwszej ciąży już raczej nie dobiję :)
 
U mnie podobnie, przytyłam 8 kg od początku (jestem w 28 tc) i moja lekarka cały czas powtarza, że to za dużo. Nie ogarniam tego kompletnie, bo wydaje mi się, że jem dość dobrze, odmawiam sobie słodyczy i innych kalorycznych rzeczy, a jednak rosnę jak szalona :(
 
Wiola a jaką miałaś wage przed ciąża? U mnie +8 kg teraz waże ok 67lekarz mowi, ze w sam raz i, ze do porodu to on by chcial zebym kolo 74 wazyla. Ja to sie boje, ze mi te kg po porodzie zostaną, a tego bym bardzo nie chciala
 
Przed ciążą ważyłam 62kg, a teraz, o zgrozo, 70 już. Z tym, że nie jestem bardzo wysoka, mam 170 cm wzrostu. Najgorsze jest to, że większa część tej wagi to wyłącznie drugi trymestr, bo w pierwszym przytyłam około 2 kg tylko.
 
No bez przesady żeby 8 kilo to było za dużo... przecież optymalna waga według książek to pomiędzy 9-12 kg, więc jeszcze masz 4 w zapasie... jakiś dziwny lekarz, bo mój mówił że na początku kilogram na miesiąc to ok a później już około 2 miesięcznie.
 
reklama
też się dziwię, że powiedział Ci, że za dużo... Ja teraz zupełnie inaczej mam niż z córką, bo też wagę startową miałam inną. Mam tyle co ty 170 cm i z córką zaczynałam od 59 kg a skończyłam chyba na 70, pod sam koniec miałam wrażenie, że bardziej puchnę niż tyję (rodziłam w połowie czerwca). Teraz zaszłam w ciążę w zimie i na starcie miałam 63 kg a teraz już przeszłam 70 kg... Mam za to dużo większy brzuch, rósł szybciej od początku no i niestety czuję, ze jestem opuchnięta zwłaszcza w upalne dni. Myślę, że jak się miało wagę w normie to 12 kg to jest taki standard...
 
Do góry