reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

Edyta jaka ta twoja niunia kochana i grzeczna, moj to lobuz, jak juz polezy sam to piszczy, kopie, przesuwa sie po calym lozeczku:szok:, a interesuje sie tylko wielkimi rzeczami,na karuzelke, spiralke z zabawkami rzadko reaguje:baffled:, jego ulubione miejce to lazienka, przed lustrem albo w wannie, gaworzy i sie zachwyca wszystkim dookola:tak:
Czy wasze dzieciaczki ulewaja?Jak czesto?Po kazdym jedzeniu czy tylko czasami?
 
reklama
Karol mial wczoraj kolkowy dzien:-(
Czasem mu sie ulewa ale rzadko, poza tym chyba ida mu zeby, slina leje sie strumieniami i wklada sobie do buzi nawet nasze palce. Czasem jezdzi palcem po dolnym dziaselku a tam rosna wlasnie pierwsze zabki:baffled:
 
witajcie Mamusie
mam pytanie i prosze o pomoc
od dwóch dni mój Marcelek nie może zrobić kupki
pręży się ogromnie,puszcza bąki ale niestety bez efektu:-(
karmie piersią ale dostaje też o 10.00 i o 22.00 90ml bebiko Omneo
myślę że może to przez to mleko ale musze tak go dokarmiać bo nie starcza mleka w piersi:-(
a pytanie moje o to czy wiecie mozę jak pomóc dziecku w kupce:tak:
nie mam o tym zielonego pojęcia bo przy pierwszym synku nie miałąm nigdy tego problemu
a teraz nie moge patrzec jak się synek męczy
z góry dziękuję za każdą radę( najlepiej na priv,bo nie chce Wam wątku zaśmiecać):happy2: __________________
 
Pati jak maluszek dostaje mieszanke 2 razy dziennie to dawaj mu herbatke,100 ml,bo musi pic,inaczej wlasnie moze miec problemy ze zrobieniem kupki.:tak:Z tego co wiem to dziewczyny pomagaly termometrem ale podobno to niedobrze:confused:
Ja na twoim miejscu dałabym herbatki i poczekala co bedzie:tak:sa takie od pierwszego tygodnia wiec nie zaszkodzi maluszkowi.
Edyta-Ola jest niesamowita-taka słodka i kochana i tak slicznie lezy:sorry2:mój Adaś to tak jak u Oli-dlugo nie polezy:dry:
Ola-Adaś ulewa,dosc rzadko juz-po zmianie mleka,bo jak dostawal Bebiko to potrafil mi ulac 2-3 godz po jedzeniu i to nie mlekiem ale juz takim o zapachu wymiocin:-(strasznie sie martwilam,ale jak zmienilismy mleko na Nan to jest ok:tak:
Po cycu tez ulewa-podobno jak przybiera na wadze to jest ok,a Adas wazy juz jakies 7 kg,wiec mysle ze jest ok:-DA czemu pytasz?Martwi cie to ulewanie?
 
Kira uwazaj na Nan bo bardzo czesto powoduje zatwardzenia! Karolek mial po nim wlasnie i czytalam ze czesto tak jest:tak: Adas pije malo ale jak zaczniesz z czasem podawac czesciej miej to prosze na uwadze i obserwuj bo szkoda potem dzieciatka:tak:
Pati my pomagalismy w 3 tyg wlasnie termometrem ale problem rozwiazala zmiana mleka na bebilon on ma probiotyki i kupa byla po 3 h chyba:tak: mozesz podac acidolac do mleczka po pol saszetki narazie dziennie. Duzo picia (u nas nie pomoglo ) ale efekt jest po kilku dniach jak sie dzieciak dobrze nawodni:tak:kawale czopka ewentualnie ale lepiej termometr chyba i duuuuzo masazu;-)
 
Mój tez coś dzisiaj kupki nie może zrobić ale na razie dałam kropelki i zrobiłam masaż i jeszcze poczekamy. Dał tatusiowi godzinny koncert - z czego ten drugi nie był zadowolony ;) Teraz wychodzę z dziewczynkami i jestem ciekawa czy będę miała telefon wołający mnie pilnie do domu czy uda mi się spędzić trochę czasu z dziewczynkami.
 
Pati u nas w drastycznych momentach wsadzałam kawałek szarego mydełka w pupcie synkowi (oczywiscie z tym trzeba uważać ale to napewno wiesz:tak:)dla Piotrka duża pomoca jest jak mu nóżki biore do góry tzn. kolanka do brzuszka i czasem masujemy brzuch;-)duzo zdrówka dla dzidzi
 
Cześć mamusie.:-)
Ja mam podobny problem z moim Tymkiem ostatnio pobił swój rekord i nie robił 12 dni kupki :-(. A karmie tylko piersią . Już wcześniej mówiłam lekarzowi o tym a on mi powiedział że jeżeli dziecko nie jest marudne nie ma twardego brzuszka i puszcza bączki:-D to nie ma czym się martwić że to się samo wyreguluje.
 
Ja na samym początku dawałam małemu herbatki to mu one bardzo pomagały.
Czasami dawałam mu czopka jak widziałam ze boli go brzuszek i zaczynał mi marudzić. :tak: Ale ostatnio było całkiem inaczej nie marudził nie płakał i 12 dnia zrobił piękną kupkę.:-)
 
reklama
Edyta jaka ta twoja niunia kochana i grzeczna, moj to lobuz, jak juz polezy sam to piszczy, kopie, przesuwa sie po calym lozeczku:szok:, a interesuje sie tylko wielkimi rzeczami,na karuzelke, spiralke z zabawkami rzadko reaguje:baffled:, jego ulubione miejce to lazienka, przed lustrem albo w wannie, gaworzy i sie zachwyca wszystkim dookola:tak:
Czy wasze dzieciaczki ulewaja?Jak czesto?Po kazdym jedzeniu czy tylko czasami?
WITAJ!!!
moja Jagoda ulewa po każdym jedzeniu, i nawet po jak sobie leży i gaworzy, najbardziej jak macha nóżkami, często bardzo dużo.:-( Karmię malutką piersią, ale tez ma skazę białkową i myślę że to też może być przyczyna. :crazy:
 
Do góry