reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

U mnie dzisiejsza noc całkowicie do d...py. Jak zaczął sie budzić o 22 to tak sie budził co 1,5 godziny. O trzeciej stwierdził, ze spać już nie będzie i zaczął gadać. Po godzinie zasnął i obudził sie o 6:30 i już nie spal. W dzień tez nie za dużo. Padam.
Aha i zrobił kupę z nitkami. Prawdziwymi.
 
reklama
Ewelinakol - ja to był chciał żeby mój sie tak rzadko budził ;-). Jak nie budzi się w nocy co pół godzinki to jestem szczęśliwa. Co do kupy - to mój często takie robi, nawet pokazywałam lekarce na wizycie domowe - ona powiedziała że to krupa, czy jakoś tak, ze wszystko w porządku. A ja sie bałam ze on jakimś cudem coś zjadł, myślałam że z pieluch albo jak
 
Ola - współczuje tych kolek. Ja jak wprowadzam nowe rzeczy, to też mu wracają. Boję sie cokolwiek włączać do diety. Po kolejnej próbie przeszły banany. Nie mam pomysłu co dalej włączać. Też już skończył 3 miesiące, a kolki wcale nie przeszły :-(, tzn wracają jak coś nowego zjem
 
Dziewczyny kolka może się skończyć dopiero po czwartym miesiącu a im później dziecko zaczęło ją dostawać tym dłużej może tez ją mieć. U mnie na szczęście zdarzają się rzadko, zazwyczaj gdy mały nie może kupki zrobić ale dwie krople Esputiconu i masaż brzuszka pomagają.
 
Madziara - dajesz te kropelki jak Nikodem dostaje kolki? po jakim czasie przechodzi? bo jak to by tak prosto było to ja bym więcej rzeczy mogła podjeść ;-). Wcześniej dawałam mu espumisan, ale jeszcze gorzej po nim bbyło. tak samo źle znosił jak piłam herbatkę koperkową
 
Mojemu nic nie pomaga, daje mu sab simplex, herbate koperkowa,wczesniej probowalismy koperkowe krople,wode hepar(taka na gazy)cieple kapiele, masaze NIC NIE POMAGA:no::no::no:czasami wozenie w trzasacym wozku pomoze, uspakaja sie i tak musze go trzasc z pol godziny albo i wiecej,potem kolejne pol zmniejszam wibracje i zasypia,ale to dziala czasami, zazwyczaj jest niezla impreza u nas wieczorem z tym naszym maluchem.Teraz spi, przestawilo mu sie ze zasypia o 21:00, od 2 dni tak ma, ale wczoraj obudzil sie okolo 22:00 i darl sie do 2:00.
Wpadlam wam dobranoc powiedziec bo potem ide budzic tatusia i szykowac sie na party z naszym szkrabem!! :eek::sorry:

Madziara oby bylo tak jak mowisz. Jeszcze ten miesiac przezyjemy, obawiam sie ze dluzej moze to potrwac, stracilam nadzieje, wydaje mi sie ze to juz tak zawsze bedzie, czasami dzieci maja kolki do 1 roku, Carlo wyczytal na jakims francuskim forum, ze i tak bywa:-(

Mroziku a tobie bardzo mocno wspolczuje tego budzenia sie w nocy, nie rozmawialas o tym z lekarzem??musi ci byc ciezko.Jesli moge cos zaproponowac, u nas to dzialalo super, sciaganie pokarmu, sciagalam zawsze przez dzien po karmieniu i potem wieczorem mialam pelna butle dla malego, jadl puki smoczka nie wyplul, potem zaczal przesypiac cala noc.

Ewelina przerabane te nocki-wspolczuje i po czesci rozumiem:sorry: .Czytalam ta ksiazka ktora wyslalas na forum, super, ale niektore metody wydaja mi sie troche za bardzo ostre, chocby to zeby malucha zostawic w lozeczku jak placze poki sie nie nauczy sam zasypiac,najpierw 5 min potem wydluzac ten czas7,10 min, poki nie zasnie,przeciez takie malenstwo potrzebuje mamy, jak mozna w taki sposob uczyc dzidzie ktora 9 miesiecy w cieplym sobie byla a teraz nagle sama , na twardym materacu, bez nikogo obok:no::no:,niektore dzieci zasypiaja bez problemu w swoich lozeczkach inne sa bardziej delikatne, ja bym tak nie umiala,dodam ze moj brzdac teraz spi sam w lozeczku, ale kiedy sie obudzi napewno wezmiemy go do siebie jesli nie bedzie chcial spac sam.

No i tak jak pisalam, maly zaczyna sie wiercic, chol***, k;**###***###
Pa kobitki
 
Mrozik,Madziara-no to pięknie rosna maluszki:tak:
Dziewczyny ja wam normalnie współczuje tych kolek:-(to musi byc straszne.Mam nadzieje ze maluszki juz niedlugo beda wolne od tych paskud:no:
A ja musze powiedziec ze moj syn śpi ładnie w nocy:tak:Wczoraj np.zasnął o 20-po jedzonku,obudzil sie o 1:50-na jedzonko:-pzjadł,poszedł spac i wstal o 7:15-wiec jestem wyspana,za to w dzien nie chce spac:no:łącznie moze z godz spi:sorry:
 
Moja Martynka zasypia ok.godz.20 i śpi do ok.5 ... i tak codziennie od ponad miesiąca-więc bardzo się cieszę...A kolek też nie ma...:-)
Kobietki naprawde bardzo Wam współczuje!!!!!!
Ale pewnie jeszcze trochę i o tym zapomnicie...!!!! :-)
 
Moja Zuzia przez 3 miesiace nawet jednej kolki nie miala a wczoraj dostala i dzisiaj tez plakala, mam nadzieje ze tylko cos zjadlam a nie ze tak juz bedzie.
dziewczyny glowy do gory, wiekszosc kolek mija po 3 miesiacu ale nieraz dluzej trwaja.moze cos z Waszej djety im nie odpowiada
 
reklama
Witam dziewczynki w ten słoneczny i mroźny poranek (u mnie:-)).
Ola niektóre propozycje z tej książki tez mi sie nie podobają. Ja raczej myślałam o przetrzymywaniu małego w nocy. Tzn przeczekaniu bez karmienia. Zobaczymy. Oliver już nie ma kolek, ale popołudnia są nie za ciekawe. Nie chce sie bawić tylko ciągle być na raczkach i jest marudny, tak do kąpieli, bo potem idzie spać.
 
Do góry