reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

Marlena - mój Filip 11 listopada skończył 3 miesiące i sie nie rwie do siadania. Byłam z nim u ortopedy, często odwiedza nas pediatra i wszyscy mówią że rozwija się prawidłowo. W tym wieku jeszcze wcześnie żeby sie tym martwić. Mnie ortopeda powiedział żeby nawet nie próbować nic przyspieszać, bo dziecko dopiero pod koniec 5 miesiąca powinno zacząć próby siadania - myślę więc że nie masz się czym martwić
Pamiętaj że każde dziecko rozwija się swoim tempem. Jesli podnosi główkę leżąc na brzuszku i ładnie ją trzyma, rozgląda się to juz dobrze.
Jeśli jednak cię to bardzo niepokoi to zawsze możesz do pediatry pójśc - nawet przy okazji szczepień podpytać.
Filip dziwnie grzeczny dzisiaj (oby nie zapeszyć). Jak nigdy - wsadziłam go do fotelika - bujaka i siedzi tam już ponad pół godzinki i walczy z grzechotkami i narzutką :-D.

 
reklama
Ja tam zostawiam czasami męża samego z dzieciakami i wychodzę sobie choćby na pół godzinki do sklepu, żeby mieć chwilkę dla siebie. Ogólnie to od dzieci uciekać mi się nie chce ale za to od różnych innych problemów to bym chętnie uciekła.
Z tym siadaniem to rzeczywiście dziecko powinno dopiero około 5-tego m-ca zacząć ale mój mały jak tylko dorwie czyjąś rękę to się tak podciąga, że już prawie siedzi. A teraz leży na leżaczku i gada do grzechotek :)
 
Byłam wczoraj do ważenia mojej Martynki-25 listopada skończy 3 miesiące-waży 6200kg(w śpioszkach),tylko,że nadal nie chce się ani odrobinę podnieść do tzw."siadania".jak leży na pleckach,to ani odrobiny główki nie podniesie...:no::no::no:
Ja już sie boję,że może to jest coś nie tak...Jak czytam Wasze posty...Wasze dzieciaczki chyba wszystkie tak robią...Może pójdę do lekarza...Tak po za tym jest wszystko ok...A może ma jeszcze czas-sama nie wiem...A co Wy myślicie?
Marlena ja byłam wczoraj na szczepieniu Piotrek leżał na plecach lekarka go powolutku do siadu podciąga a on nic głowa zostaje w tyle:-):-pona sie tylko usmiechneła i powiedziała że leniuszek :-p:sorry2:za to na brzuchu jak zadarł głowe i sie rozgladał aż sama byłam zdziwiona:tak:więc nie martw sie przyjdzie i czas na próby siadania;-)
 
Moj Oliver tez dzisiaj grzeczny. Siedzi sobie w foteliku na stole i rozmawia ze mną. Ale mamy problem, bo przedwczoraj zrobił kupkę z niteczkami krwi. Dzisiaj zaniosłam kupkę do badania zobaczymy co będzie. Jakos tak bardzo sie nie martwię, bo na chorego mój skarb nie wygląda, ale chciałabym wiedzieć co i jak jak najszybciej.
 
Ewelina my tez oddalismy kupe na badanie ( posiew ) a Ty jakie robisz? my mamy sluz w kupie:-(mi lekarka powiedziala ze krew moze byc po zmianie mleka ale nie wiem czym karmisz. Moze byc tez oznaka alergii:tak:albo niczego bo wiadomo jak to u dzieci bywa...:-D
 
do mam kapiacych w oilatum - a zapewne jest duzo takich:tak: my zmienilismy go na Olejek do kapieli LINOMAG kosztuje 8.60 za 150 ml i u nas lepiej sie sprawdza niz Oilatum:tak:a ze duzo taniej wychodzi wlewam duzo wiecej niz tamtego ( kapiemy juz w duzej wannie bo sie nie miescil w wanience ) i skora jest idealna. Mamy juz drugie opakowanie i na szczescie nie ma zadnych akcji typu uczulenie a ze jest tani warto wyprobowac - polecamy!!!:tak:
 
Karola-czasem faktycznie takie polskie odpowiedniki sa ok:tak:my nie używamy Oilatum,tylko płynu Hipp i Nivea,oliwek tych samych,a Hippa jest rewelacyjna i pieknie pachnie migdalami:sorry2:Wogóle Adas to byl juz kąpany chyba we wszystkim-nawet Johnson jest dla niego odpowiedni.A mleczko do prania Lovela zemienilismy na Vizir sensitive i Lenor sensitive-pieknie pachna,są mioeciutkie,tniej wychodzi a Adas nie ma na nie uczulenia:-)Ogólnie chyba mam szczescie bo moge uzywac praktycznie wszystkiego i jest ok:sorry2:Zaczerwienionej pupy nie mial nigdy,nakupowalam tych roznychmasci i stoja :) a uzywamy pudru pod tetre a oliwki pod pampersa:)
 
Karolki, ja karmie piersią i jem wszystko, może to alergia ale zrobili posiew i badanie na pasożyty, zobaczymy.
Oliver kapie sie w płynie Johnsona i główkę myje tym samym szamponem, potem używam rożnych oliwek i balsamów:tak:, bo dużo dostałam, a mały toleruje wszystko.
Ubranka piorę z naszymi rzeczami w zwykłym arielu.
 
Ja uzywam proszku "bobas" bo jeszcze przed pojawieniem sie Piotrka musiałam prac swoje ciuchy w proszkach dla dzieci :sorry2:mydełko bobas do kapieli(szamponu jeszcze nie używamy) i oliwka na ciałko..a na pupe puderek...i tez nie ma problemu z odparzeniami:tak:
 
reklama
my pierzemy w Jelpie - troche drogi ale tak zaczelam i nie zmienialam. Kiedys mialam problem zeby go kupic bo w auchanie nie bylo:wściekła/y:i kupilam wlasnie bobas musze sprobowac moze akurat bedzie pasowal i cena lepsza:tak:my wczesniej stosowalismy do mycia zel nivea i byl ok i do ciala i do wloskow. Kiedy sie skonczyl maz kupil johnsona bo tamtego nie bylo i bylo mega uczulenie stad oilatum wlasnie zeby natluscic.
 
Do góry