reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

Karolina widzę, że twój smyk też spi:) fajny z niego bobas. Powiedz mi czy twój ostatnio duzo spi bo moja od 2 dni ciągle by spała, ledwo się obudzi zje i już spiaca :) Nawet bawic się ze mna nie chę. mam nadzieje,że to przez pogodę.



 
reklama
witam wszystkie mamusie
za nami super noc maly wstal tylko raz o 3.20 i spal do 7 potem:tak:
fiolka moj do poludnia to prawie nie spi ale od 12 to czasem ciagle az do kapanie z malutkimi przerwami jak chce go rozbudzic to mi na reku normalnie zasypia i nic z tego:-Dteraz walczy lezac na brzuchu :-Dnie placze ale za szczesliwy to nie jest:no:
Z Karolem mam inny problem mianowicie karmienie, moje dziecko nie wie co to placz z glodu bo co 2 h dostaje butle a to dlatego ze je po troszeczku a wydluzanie przerw miedzy karmieniami nic nie daje:-(po 4 h zje tyle ile zjadl by po 2h:szok:wiec daje mu jak najczesciej.Rosnie jak na drozdzach ale gdyby jeszcze sprwnie nam to jedzenie szlo:sorry:
 
coz jutro jeszcze raz bedzie szykowanie wody do termosu itd zreszta karmisz butelka to wiesz jak jest:-D


Ja też karmie małego butelką i nie rozumiem dlaczego wychodząc z domu zabierasz termos z wodą? ja jak mam gdzieś wyjść (spacer, przychodnia itd) to szykuje małemu butelke z mlekiem, podgrzewam ją w podgrzewaczu a następnie wkładam do stropianowego pojemnika do przechwywania właśnie butelek :tak: wiesz takie specjalne co trzymają ciepło. Jak mały jest głodny to wyciągam mu butelke z ciepłym mleczkiem :tak: dla mnie jakiekolwiek wyjście to żaden i problem ani wielka wyprawa :-)
 
Karolina a o której poszedł spać twój maluch że obudził sie tylko o 3.20? pytam bo mój brzdąc też jest na mleku modyfikowanym i z tym spaniem różnie to bywa
 
raabit mam ten pojemnik ale on trzyma ciepl ok 2.5 h :tak:jak ide z malym do naszej przychodni tez tak robie ale teraz mamy wizyte w specjalistycznej w Warszawie i to juz jest dluzsza wyprawa dla nas bo mieszkamy poza Waszawa:tak:
na spacer nie zabieram butli bo maly najada sie przed wyjsciem:-)
Karol zjadl przed 20 110 ml i zasnal po kapaniu ok 22 dopiero.
 
Karolina dziekuje za wyjaśnienie bo juz myślałam że za każdym razem zabierasz ze sobą termos i robisz małemu jedzenie na mieście :szok:
Przy okazji mam pytanie bo widze ze nasze maleństwa różni tylko 3 dni :tak: wiesz wyczytałam ze w ich wieku powinny jeść 180ml co 4h :tak: mój niestety je częściej i nie zjada 180ml tylko 120-150ml. Jak to jest u ciebie? w nocy też budzi sie ze 2 razy na jedzonko i zjada tylko 20-40ml i zasypia. Sama już nei wiem czy to normlane? :baffled:
 
raabit u nas jak pisalam wczesniej z jedzeniem jest problem bo maly jest chyba niejadkiem:baffled:on zjada co 2-2.5 h po 80 albo 70ml czasem mniej,zalezy. W nocy do tej pory jadl mi po 70- 60 o 2 potem o 4.30 i po 6. Od 2 dni je juz raz i sie z tego ciesze. W ciagu dzia przemycam mu jedzenie glownie jak spi to zamieniam smoczka na butelke i ciagnie chyba przez pomylke:-D:rofl2:
 
Tak czytam wasze wypowiedzi na temat spania i karmienia , zazdroszcze rodzicom których dzieciaczki tak ładnie śpią w nocy. Ja mam problem z usypianiem małej od kiedy się urodziła były góra z 3 dni że tak super zasneła po 20 i spała do ok 1-2 w nocy, a tak normalnie to za nic w świecie nie chce zasnąc wieczorem zasypia czasami o 24 a nawet 2 w nocy. Fakt że pozniej śpi prawie do południa z przerwami na cycusia. po południu nie spi prawie w ogóle. Coś jej się poprzestawiało. Niewiem czy zacząc ją budzić wcześnie rano żeby przestawić ten jej rytm spania?A wy macie jakieś specjalne metody usypiające?
 
hej,Widzę,ze Wasze dzieciaczki budzą się w nocy na jedzenie.Moja Wiktoria potrafi przespać całą noc, je np. o 22,a potem budzi się około 6 rano,zje niedużo i dopiero tak o 11 domaga się butli.Mam nadzieje,ze przybiera na wadze prawidłowo.
Co do problemów z podnoszeniem główki ,wszystko się wyjaśniło.Wiktoria nie podnosiła wysoko główki leżąc na brzuszku,ponieważ dawała rączki do tyłu.Pani rehabilitantka pokazała nam jak Wiktoria ma trzymać rączki, w odpowiedniej pozycji główkę podnosi naprawde wysoko:-),więc poczuliśmy ulgę.Mamy zestaw cwiczen,które z małą wykonujemy,żeby zniwelować napięcie mięśni i wyćwiczyć odpowiednie ułożenie rączek przy pozycji na brzuszku.
 
reklama
Moja Wiktoria skonczyla wczoraj 3 miesiace i tez nie je tyle,ile powinna według tabeli zamieszczonej na opakowaniu z mleczkiem.Zwykle zjada 120 ml,a powinna juz 180.Nigdy nie jadła tyle,ile wskazywały wyznaczniki,a przybierała prawidłowo,więc się tym jakoś specjalnie nie kieruje i nie przejmuje.Mysle,ze każdy dzieciaczek je tyle,ile potrzebuje.Póki waga prawdłowo idzie w górę,to nie ma się o co martwić.
 
Do góry