reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

Co do leworecznosci to przez mysl mi nie przeszlo zeby sie martwic:szok: Moj brat jest leworeczny i całkiem normalny hehe Spytałam bo byłam ciekawa czy u Waszych maluchow zauważyłyscie juz przewage ktorejs reki...ponoc do 2 roku to sie krztałtuje...PS Napoleon tez był ponoć leworeczny :-D:laugh2:

Ale szaro na zewnatrz no ale jakis spacerek trzeba zaliczyc bo tak cały dzien w domu to nużące strasznie:dry:
 
reklama
Witam
Faktycznie pogoda straszna!!!!!!!!!!!!!! Tez sie do spacerku przymierzamy jak maly wstanie ale jakos tak mi sie nie chce calej fury ciuchow szykowac:no:
Jezeli chodzi o raczki to u nas chyba juz sie sytuacja ustabilizowala:tak: Na poczatku, kilka miesiecy temu Karolek uzywal do chwytania praktycznie tylko lewej raczki na co nawet mama mi uwage zwrocila:tak:potem mu sie odmienilo i teraz nawet jak cos wezmie w lewa raczke to zaraz przeklada do prawej:-)jak je tez:tak:jak sie bawi np telefonem i chce go do ucha przylozyc to tez smiesznie to wyglada bo najpierw wlasciwa strona sobie w prawej raczce uklada i dopiero dostawia do ucha:-Dwiec pewnie juz mu sie nie odmieni ale moze u innych dzieciaczkow to sie w innym czasie ustali;-)
 
Karolki - ale masz sliczne zdjecie Karolka w podpisie, az sie lata chce spowrotem

U nas z raczkami to jest tak jak u Karolki ze wszystko robi prawa raczka, jak wezmie w lewa to zaraz do prawej przeklada. Ale jakby byla leworeczna to tez bym sie nie przejmowala. Ja znowu gdzies czytalam ze leworecznosc czy praworecznosc juz mozna zauwazyc w zyciu plodowym, jak maluszek np ssie kciuk albo lapie pepowine

Natalia - teraz w zime to napewno szybko zleci, tymbardziej ze do szkoly chodzisz:tak:
 
No kochane nareszcie jakis ruch:tak:
My juz po spacerku,Adasiowi łapki zmarzły,ale nie mam takich rekawiczek na teraz:dry:tylko takie grubasne zimowe:baffled:chyba trzeba sie do sklepu przejsc...
Ciepły rosołek po spacerku i Adas spi:-)
U nas tez przez jakis czas bylo leworecznie a teraz tak jak Karolek-do prawej przekłada:tak:
Adas natomiast ostatnio ma faze przytulasków-tylko na rece i sie wtula,obejmuje nawet raczkami za szyje:-ptaki słodziak sie zrobił wogóle:-)
Edyta-to masz cwaniare mała w domu-taka torpedka:-D
Syska-gratulacje!
Natalia-bedzie dobrze:tak:jak bedzie Ci smutno wieczorami to zawitaj na forum-zawsze ktos sie znajdzie:tak:
 
Oj Kira to masz teraz dobrze z takim słodkim przytulińskim:-)

Piotrek ma teraz faze na siadanie bierze karton po butach odwraca sie celuje pupa i siada tak samo na swoj samochod albo inne sprzety w zasiegu jego pupci:-p:-)

My tez zaliczylismy spacerek juz w kurteczce i czapie ocieplanej :sorry2:Wogole dopiero co wstalismy, poszlismy na spacer zrobilam obiad, ciasto i jakos ten dzien tak leci :szok:

Acha i doszłam do wniosku ze chyba pozbede sie z pokoju fotelika do jedzenia bo Piotrek i tak wszystko konsumuje przy naszej ławie...mamy taka ktora siega mu do piersi wiec jest dla niego idealna zeby wszystko siegnac(co nieraz jest kłopotliwe:-p)Obiad robie zazwyczaj tak ze wszyscy jemy oczywiscie Piotrek gmera w każdym talerzu tylko nie w swoim:baffled::tak:
 
Ostatnia edycja:
Hejka!
Nas niestety złapało przeziębienie i to wszystkich idziemy dziś do lekarza wiec zobaczymy. Pozatym pogoda nieciekawa zimno brr...póżniej nadrobie co napisałyście życzymy Wam zdrówka. Mam pytanie zakładacie maluszką rajstopki juz pod spodnie?i czy wasze maluchy jedza jeszcze w nocy a jak tak to ile????
 
Kira - gratulacje dla siosrty:tak: fajnie, że te nasze jedynaki mają chociaż kuzynostwo. któraś juz poważnie mysli o drugim dziecku? Wiki ma kuzynkę starszą o rok i drugą młodszą o 9 miesięcy. Będzie z nich pewnie niezła banda:-p:laugh2:
natalia - odkąd odstawiłam Wiki od piersi (9 i pół miesiąca) to ona w nocy nic nie je. W ciepłe dni potrafiła wypić ok. 180 ml herbatki (takiej trochę rozcieńczonej) lub wody, a teraz czasami weźmie łyka.
Co do używania rączek - zabawki to chwyta różnie, ale te czynnści które wymagają precyzji (np. jedzenie widelczykiem), to lewa rączka. Jak jej podam do prawej, to niezbyt jej to idzie:rofl2:. Ma wolność w tej dziedzinie. Podobno osoby leworęczne maja większy zmysł artystyczny, są lepsze w czynnościach manualnych. :confused:
 
Hejka!
Nas niestety złapało przeziębienie i to wszystkich idziemy dziś do lekarza wiec zobaczymy. Pozatym pogoda nieciekawa zimno brr...póżniej nadrobie co napisałyście życzymy Wam zdrówka. Mam pytanie zakładacie maluszką rajstopki juz pod spodnie?i czy wasze maluchy jedza jeszcze w nocy a jak tak to ile????
Alunia budzi się dwa razy na mleko około 23 i między 3.00 a 5.00.Próbowałam ją różnym i sposobami odzwyczaić ale się nie udało.nasza pani doktor powiedziała żeby nic nie kombinować ona sama z tego wyrośnie a jak chce jeść to widocznie jej potrzeba.Chociaż przyznam szczerze że czasami mam już dość.jeśli chodzi o rajstopki to ja już zakładam

ja tez jestem lewo reczna :p wiem jedno . nie mozna na sile zmieniac raczki.
Witaj w klubie ja też jestem lewus
 
reklama
Nie wiem jak u Was ale u nas najgorsze sa nocki, jest tak okropnie zimno ze ubieram Zuzie w body i pajacyk cieply, otulam cieplo i nie spie pol nocy i co chwila wstaje sprawdzic czy sie nie rozkopala, a i tak jest zmarznieta wiec zabieram ja do nas do lozka i wtula sie tak slodko i spimy tak do rana. Podrzewacz to cala noc chodzi bo herbatka inaczej by chyba zamarzla:-p, wczesniej dawalam jej normalna, a najgorsze jest ze Zuzia przyzwyczajona do spania prawie na golasa nie chce spac tak grubo ubrana i wogole widze ze jak wychodziny na dwor to tez nie bardzo chce sie ubierac.

No nic, jakos trzeba to przetrwac, oby do wiosny:-D
 
Do góry