reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

nasze samopoczucie, trymestr po trymestrze !

Ja miałam bóle podbrzusza jak na okres w pierwszych dwóch miesiącach ciąży a także bóle krzyża. W trzecim przeszły i od tamtej pory podbrzusze nie boli, za to dla odmiany mam wrażenie rozpychania co jakiś czas.

Dziewczyny jeśli was brzuch pobolewa (kłucia po bokach przy pachwinach to więzadła macicy) jest to najczęściej wyraźny sygnał, że trzeba więcej odpoczywać i leżeć. Najlepszym lekarstwem jest łóżko, sama się przekonałam. Wstawać powoli, nie dźwigać, nie garbić się, bardzo dużo odpoczywać i leniuchować.

Jeśli natomiast bóle są regularne, trzymają i puszczają (także te krzyżowe) jest to wyraźny sygnał do szybkiej interwencji lekarskiej. Wtedy nie wolno zwlekać, szyjka może się skracać. Między 4 a 6 miesiącem ciąży najczęściej dochodzi do przedwczesnego skracania czasem bez objawów.


Zanka nie wiem czy lekarz ci zabronił pić, ale minimum 1.5 litra dziennie w czasie ciąży wypić trzeba. Wodę potrzebujesz ty, tworzą się wody płodowe, co dwie godziny wymieniają się całkowicie, nerki pracują z podwójnym obciążeniem, niebezpieczne jest ograniczanie płynów.
Opuchlizna nóg w ciąży spowodowana jest przez dwa czynniki, w późniejszym okresie macica uciska żyły i utrudnia krążenie krwi z nóg do serca (dlatego zaleca się leżenie na lewym boku) a we wcześniejszej ciąży opuchlizna stóp podudzi i kostek jest wynikiem zatrzymania w organizmie soli. Progesteron powoduje zwiększoną utratę soli dlatego organizm stara się ją zatrzymać wraz z wodą. Dlatego też dieta uboga w wodę i sól jest nie tylko bez sensu ale wręcz szkodzi.

Opuchlizna jest niebezpieczna wtedy gdy jednocześnie występuje nadciśnienie albo dotyka całego ciała.

Można sobie radzić leżąc z nogami powyżej poziomu serca, zakładając rajstopy elastyczne i stosując kremy tonizujące żyły.

Mam nadzieję, że to trochę uspokoi :-)
 
reklama
Hope, przestraszyłam się trochę....tydzien temu miałam badanie i gin powiedziała,ze szyjka długa, a teraz te bole, czy to oznacza, że szyjka mogła zaczac się skracac?:szok:
Nastepną wizyte mam 20 grudnia, a w niedziele planuje wyjechac na 2 tyg. w góry i teraz nie wiem co robić....czy śmigać z tym problemem na izbe przyjeć czy poczekać do 20 ??????
 
Hope ja wiem że 1.5 l to niezbędna ilość płynów i też tego się trzymam.
Sęk w tym że ja piłam więcej bo czułam taką potrzebę no i po tej mojej jelitówce chciałam uzupełnić zapasy.

Lekarz dobrze mnie poinformował, mam pić minimum (czyli 1.5 l na dobę) wody niskozmineralizowanej i odstawić sól.

Rzeczywiście nie używam soli i moje buty nie są opięte a nogi są bez żadnych obrzęków.
 
Hope, przestraszyłam się trochę....tydzien temu miałam badanie i gin powiedziała,ze szyjka długa, a teraz te bole, czy to oznacza, że szyjka mogła zaczac się skracac?:szok:
Nastepną wizyte mam 20 grudnia, a w niedziele planuje wyjechac na 2 tyg. w góry i teraz nie wiem co robić....czy śmigać z tym problemem na izbe przyjeć czy poczekać do 20 ??????


Gag zależy jakiego typu są te bóle... Najlepiej skonsultować je ze swoim ginekologiem, może wystarczy zadzwonić? Moja gin kazała od razu przyjść nie czekając na terminową wizytę gdyby działo się coś nowego, niepokojącego, z naciskiem na bóle, skurcze i plamienia. Ale skoro masz zamiar wyjechać to chyba lepiej przed wyjazdem to wyjaśnić, pewnie nie ma się czym martwić :-)

Tak jak Zanka, trzymać się zaleceń lekarza ;-):-)
 
ja generalnie zaparć w pierwszej ciąży nie miałam , czopka użyłam po porodzie :) inaczej bym nie dała rady tak się bałam. masakra jak sobie przypomnę.
U mnie było dokładnie tak samo tylko "stres" puścił dopiero po 3 dniach i 3 czopkach ...
Teraz na zaparcia pomogła mi idealnie woda z miodem, zalewam wieczorem i rano po przebudzeniu wypijam;)
 
Chętnie zostałabym z tym samopoczuciem co jest do końca ciąży. Ale podobno niektóre objawy wracają z podwójna siłą w trzecim trymestrze :no:
 
Mi też pomaga woda z miodem i cytrynką wypijana bezpośrednio z rana a przygotowana z wieczora.

Co jakiś czas doskwiera mi ból podbrzusza, który pojawia się nagle, trwa dość długo, a potem niespodziewanie znika. Strasznie się tym martwię, dobrze że jutro mam wizytę.
 
Amandae raczej nie wrócą stare dolegliwości ale pojawia się nowe, baaardzo dokuczliwe ;-)
Dlatego pod koniec nie można się doczekać kiedy się dziecko wykluje, między innymi :-D:-)

Ja na szczęście czuję się dobrze ciążowo, za to do duszy zdrowotnie, przeziębienie mnie dopadło :no:
 
reklama
a ja dziś mogę się pochwalić że .... jak wstałąm rano nie musiałam biedz do kuchni prosto jeść śniadania:-D bo czułam się dobrze....
chyba ta choroba mnie zdrowo przeczyściła:-p
 
Do góry