reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze samopoczucie, trymestr po trymestrze !

ach te zaparcia....ja tez nie znam skutecznego sposobu....a teraz jak biorę żelazo...to normalanie masakra....

no wlasnie dziewczyny, pomóżcie mi...mam pytanko....od soboty mam okropne bóle podbrzusza...takie jak kiedys przy miesiączce....zastanawiam się o co może chodzić.....wczoraj nie mogłam zasnąc przez te bóle i zastanawiałam się czy nie powinnam jechac z tym na pogotowie? a może powinnam po prostu wziąć no-spe? gina mi mówiła, ze jak mnie będzie boleć to moge wziąć, ale to było jakos w I trymestrze i zastanawiam się czy no-spa jest wskazana w czasie całej ciąży, czy teraz tez moge sobię ja zapodac? która z Was dziewczyny bierze no-spę?

Jeszcze dodam, że miałam straaaasznie żarłoczny weekend no i zaparcie od piatku....może chodzi o jakis ucisk jelit na macice i stąd ten ból :confused2:kurcze, naprawde nie wiem co robić.......może ktoraś z Was podzieli się jakąś radą
 
reklama
tajna dasz radę:tak: nie jest tak źle da się wytrzymć dla kruszynki:-D

szczerze to Ci powiem że jak mówili "każda ciąża inna" to myslałam że gorzej nie będzie tylkko lepej:-p
ale jakoś się pomyliłam:-D choć i tak cieszę się że zdecydowaliśmy się na 2 dziecko bo chcieliśm małą różnicę wieku:-) teraz pocierpię a później będzie spokoj na kilka lat;-)

 
słuchajcie mi na zaparcia pomogły śliwki(suszone jak i takie w syropie od mojej mamci;-)) jak był problem ale zadzwońcie do gin swojego i zapytajcie się co możecie kupić w aptece może colon (moja koleżanka będąc w ciąży mogła je łykać) są jeszcze otręby granulowane też dają rade
 
Dziewczyny !
A znacie coś skutecznego na zaparcia?
Próbowałam wszystkiego: śliwki, kefiry, błonnik, activia itp

Słyszałam że jest syrop Duphalac i można go stosować w ciąży!

Help me !

zanka spróbuj jeszcze kiwi i ogólnie staraj się jeść dużo owoców i pij dużo wody mineralnej. Mojej siostrze pomagało na zaparcia wypicie na czczo szklankę wody,ponoć skuteczne bo na początku ciąży też miała straszne zaparcia.
 
ach te zaparcia....ja tez nie znam skutecznego sposobu....a teraz jak biorę żelazo...to normalanie masakra....

no wlasnie dziewczyny, pomóżcie mi...mam pytanko....od soboty mam okropne bóle podbrzusza...takie jak kiedys przy miesiączce....zastanawiam się o co może chodzić.....wczoraj nie mogłam zasnąc przez te bóle i zastanawiałam się czy nie powinnam jechac z tym na pogotowie? a może powinnam po prostu wziąć no-spe? gina mi mówiła, ze jak mnie będzie boleć to moge wziąć, ale to było jakos w I trymestrze i zastanawiam się czy no-spa jest wskazana w czasie całej ciąży, czy teraz tez moge sobię ja zapodac? która z Was dziewczyny bierze no-spę?
Jeszcze dodam, że miałam straaaasznie żarłoczny weekend no i zaparcie od piatku....może chodzi o jakis ucisk jelit na macice i stąd ten ból :confused2:kurcze, naprawde nie wiem co robić.......może ktoraś z Was podzieli się jakąś radą


Ja brałam jeszcze do piątku po 3 na dobę. Niestety musiałam. Nie jest może wskazana w ciąży ale u mnie było to jedyne co powstrzymało skurcze poronne w szpitalu. Pytałam swojego gina o efekty uboczne i powiedział, że są kobiety które całą ciążę biorą nospę forte i rodzą zdrowe dzieci - inaczej może nie miałyby tego dziecka wcale. Jak boli a ginka ci powiedziała, że możesz to weź. Jedna nie zaszkodzi a może pomoże. Utrzymujące się bóle mimo wszystko skonsultowałabym z lekarzem. Na innym wątku dziewczyny pisały jeszcze o zażywaniu regularnie magnezu w większych ilościach zamiast nospy ale to trzeba regularnie wprowadzić do diety, bo jeżeli teraz mogą być jego braki to potem lepiej nie będzie. Ja bym kupiła sobie faktycznie magnez a jeśli ból się znowu pojawi to walnęłabym nospę i zobaczyła co będzie.
A czy to ma związek z zaparciami to nie wiem. Pewnie wszystko ma. Nie stresuj się, poleż, będzie dobrze
 
Słuchajcie mi na zaparcia pomaga zjedzenie kiszonej kapusty :-), może komuś też pomoże a w ostateczności czopek glicerynowy.
Gag myślę że spokojnie możesz wziąść nospę, ale myślę że ból może być spowodowany pełnymi jelitami, spróbuj powalczyć z tym zaparciem z pewnością poczujesz ulgę:-)
 
Paula z tym czopkiem to dobry pomysł ja w wieku dojrzewania miałam duuuuże problemy z załatwianiem się i moja mama przynosiła mi z pracy te czopki bo nawet xenna extra mi nie pomagała, faktycznie czopki się sprawdzały. Mama mi mówiła,że są one podawane przed porodem na przeczyszczenie więc myślę,że ciężarnym nie zaszkodzą.
 
zanka mi pomaga paczka suszonych śliwek codziennie plus co najmniej 2 litry wody mineralnej.
Jako medykament syrop Lactusolum(Duphalac- to chyba to samo tylko droższy)- można od 2 trymestru.
a rano woda z cytryną - ciepła z miodem, też dobrze rozrusza układ pokarmowy.

z tymi czopkami glic. i syropem trzeba uważać- bo jelita łatwo się rozleniwiają i potem są zaparcia wtórne
 
Ostatnia edycja:
Oj ja miałam straszne zaparcia w drugiej ciąży, próbowałam wszystkiego śliwek, wody, owoców, activię i nic. Dopiero otręby śliwkowe mi pomogły, jadłam je z jogurtem naturalnym, więc może to wypróbuj. Bo tak jak pisze jaipur od czopków jelitka mogą się zrobić leniwe po jakimś czasie.
 
reklama
ja generalnie zaparć w pierwszej ciąży nie miałam , czopka użyłam po porodzie :) inaczej bym nie dała rady tak się bałam. masakra jak sobie przypomnę.
 
Do góry