reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze samopoczucie, trymestr po trymestrze !

ewunka_k moim zdaniem dla bezpieczeństwa trzeba z każdym krwawieniem, czy plamieniem zgłosić się do lekarza na wszelki wypadek. Po pierwsze nas to uspokoi bo będziemy wiedziały co się dzieje i jakby zaczęło się coś złego to można w porę zareagować. Co do badań prenatalnych ja będę robić za 2 tygodnie, uważam że nie zaszkodzi to a gdyby dziecku coś było to można już w czasie ciąży rozpocząć leczenie.
 
reklama
Ja planuję robić wszystkie możliwe badania (poza amniopunkcją) po to żeby wiedzieć. Nie ma nic gorszego niż dowiedzieć się chwilę po porodzie, że coś jest nie tak. Już to przeżyłam i wolałabym zrobić wszystko żeby nie powtórzyć tego szoku chociaż była to w zasadzie pierdoła, bo tylko rozszczep podniebienia. Gdybym wiedziała wcześniej to bym się przygotowała, a tak trzeba było wszystko robić na wariackich papierach, szukanie specjalnego smoczka, butelek, szukanie informacji co i jak z operacją. Nie wiedziałam, że mogę wypożyczyć laktator elektryczny na dwie piersi i maltretowałam się zwykłym. Wiele rzeczy byłoby na spokojnie i lepiej. I tak powinnam się cieszyć, że urodziłam w szpitalu gdzie pielęgniarkom chciało się karmić moją córkę strzykawkami, a potem uczyć nas karmienia specjalnym smoczkiem, bo niektóre szpitale zakładają sondę i tak trzeba doczekać do operacji.
 
styna26, mnie lekarze (ten, który się mną opiekuje i drugi, który mnie przyjął w nocy na izbie) poinformowali, iże takie badania i usg prenatalne robi się między 11 a 14 tygodniem ciąży, czy u ciebie nie będzie za późno?
 
Mój lekarz powiedział, że można robić, więc wydaje mi się że nie ma problemu. Tym bardziej będę te badania robić w Polsce i jak dzwoniłam do kliniki się dowiedzieć to też mi powiedzieli, że nie ma problemu, do 13tyg i 6 dnia ciąży najlepiej robić przezierność karkową, bo wtedy wynik jest najbardziej wiarodajny ale jeśli chodzi o inne wady to nie ma znaczenia.
 
U mnie niestety na odwrót:( Ale moim nowym objawem jest potworny ból głowy i ciągoty do wymiotów:((((((
 
Ja wczoraj myślałam,że umrę. Nie pomógł spacer kawa ani tabletka. Czułam się tak potwornie,że jeszcze raz na spacer wyciągnęłam mojego po 22giej. Nie wiedziałam co mam zrobić ze sobą:(
 
reklama
Do góry