reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze samopoczucie, trymestr po trymestrze !

reklama
Persefona oby ci przeszło, prubój wszystkiego:-)
Mi jeszcze nigdy nie odeszły same wody za każdym razem dopierojakrodziłam to przebijali pęcherz,a z Madzią to przy samych partych przebili i ona taka czyściutka się urodziła
 
Dziewczyny dziś zjadłam w miarę normalne śniadanie,nockę tez miałam spokojną,że nawet siku dziś nie wstałam o dziwo. Byłam juz raz w WC,ale można powiedzieć,że normalnie wszystko poszło. Zobaczymy później. Po południu mam gina.

A przed wczoraj przed kąpielą zaczęło mi sie wydawać,że brzucholek mi sie opuścił i poszlam do męża. On mówi,że nie wie,bo nie zwracał na to uwagi ;-) Wczoraj była u mnie siostra i mówi od razu: Jejku jak ci się brzuch opuścił,więc stwierdziłam,że to nie tylko mój wymysł. No a dziś teściowa patrzy na mnie w piżamie i mówi-Faktycznie brzuch masz już niżej....Czyżby coraz bliżej?:eek:
 
Czesc dziewuszki
biggrin.gif

A ja dzisiaj stracha miałam, juz myslałam ze sie zaczyna . Tak zachcialo mi sie kupe a tu nic, z pol godziny na kiblu. Mama moja akurat zadzwonila i mowi ze ona jak zaczela rodzic to tez jej sie wydawalo ze jej sie chce. Do tego skurcze mnie łapaly tak co 7 minut ale niebolesne. Zjadłam sliwki, kapuste kiszona, popiłam kefirem i pochodziłam troche po domu.. Normalnie tak to sie nigdy nie czułam. Czułam parcie jak nie wiem, bol w dole brzucha i w krzyzu. Az mi noga lewa dretwiała. Ale w koncu sie udalo! Ale takich meczarni to ja nie mialam nigdy. Od tego parcia jeszcze zwymiotowałam bo to bylo zaraz po sniadaniu i cos mi chyba ugniatalo. Teraz czuje sie jak nowo narodzona. Ale brzuch twardnieje co jakis czas i upławy mam. Nie wiem czy to czop bo to bardzo rzadkie i w malych ilosciach i zoltawe. Ale wczesniej nie miałam nic. Mam nadzieje ze cos sie rusza, jutro lekarz, zobaczymy co powie :)
 
Dziewczyny wiem ze temat juz byl, ale nie moge znalezc.
Od kilku dni zauwazylam ze zrobily mi sie hemoroidy :/ Na razie nie bola, ani mi w zaden sposob nie dokuczaja, jednak nie nalezy podobno tego lekcewazyc. Kupilam krem Procto-glyvenol. Czy ktoras go stosowala? Mozna w ciazy?
 
Daria może od tego zaparcia ci się zrobiły, co? A jak jest na ulotce napisane? Ja stosowałam Aesculan (maść) to bez recepty, teraz czasami też sobie zaaplikuję profilaktycznie, panicznie się boje, ze przy porodzie coś tam pęknie, choć nie miałam że wypadały czy coś.. a jak b. bolało, to gin mi przepisała Posterisan w czopkach ( to było bodajże w drugim trymestrze).

Doczytałam, ze masz krem, znalazłam to, jest napisane, że nie można.. http://farmako.pl/p,pl,986,procto-glyvenol+masc+30g.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Absolutnie nie bierzcie nic na hemoroidy bez uzgodnienia z lekarzem albo bardzo pewnym farmaceutą. Większość środków wpływa na układ krwionośny, zwęża żyły i może być niebezpieczny w ciąży.

Posterisan maść nie ma przeciwwskazań i jest często stosowany ale większość leków po prostu nie była pod tym kątem badana, stąd brak przeciwwskazań.

A wody odeszły mi tak: córa odbiła się nóżkami od dna macicy i walnęła głową w szyjkę. Wtedy zrobiło trzask i chlust :-)
 
Do góry