reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze samopoczucie, trymestr po trymestrze !

Pierwsza wizyta najlepiej w okolicach 5 tygodnia. Czasem można wtedy zobaczyć zarodek, raczej marne szanse na bicie serduszka ale przynajmniej można stwierdzić czy endo jest odpowiedniej grubości i czy nie ma jakiś zapaleń, krwiaków i innych problemów mogących zagrażać ciąży. Ciążę pozamaciczną w jajowodzie bardzo trudno jest potwierdzić na podstawie tak wczesnego USG, dlatego lekarze stosują metodę zapobiegawczą i dmuchają na zimne przy podejrzeniu. Czasem niepotrzebnie.

Druga zalecana wizyta około 8 tygodnia ciąży. Wówczas można już zobaczyć bijące serduszko (i usłyszeć), często wtedy też lekarz zakłada kartę ciąży i ustala termin porodu. Od tego czasu maleństwo nazywane jest już płodem :-) Oczywiście to procedura lekarzy na NFZ, prywatni przyjmują częściej i chętniej z przyczyn wiadomych ;-)

W moim województwie pierwsze USG na NFZ przypada dopiero około 12 tygodnia ciąży.
 
reklama
a myślicier że jak pójde na wizyte 02.10 to będzie końcówka 5 tygonia to będzie już słychać serduszko ?? bo słyszałam że w 6 już słychać a ja będe prawie w 6-tym tygodniu
 
Czesc dziewczyny, a ja musze przyznac ze martwi mnie, ze nie mam zadnych dolegliwosci ze strony zoladka, oprocz permanentnego wilczego glodu... waga juz mi skoczyla, bo ja zwykle tyle nie jadlam, ale normalnie strasznie sie martwie, niedlugo zaczne worek jedzenia do pracy zabierac, bo praktycznie co potorej - dwie godziny musze cos do pyska wcisnac, bo mie sie rece z glodu trzesa.... czy mozna cos z tym zrobic???? to dopiero 6 tygodni, a mnie juz 2 kg przybylo!!!!
 
ja też prawie co godzinę, dwie coś wcinam, bo mi niedobrze, a to mi pomaga. Może jedz więcej warzyw i owoców, po prostu mniej kalorycznych rzeczy...ja jeszcze nie przytyłam (na wadze, bo "na oko" tak), ale ogólnie nie mam apetytu, a nawet czasem mnie odrzuca, ale muszę z rozsądku coś zjeść, bo jak mam pusty żołądek, to beznadziejnie się czuję :/
 
W sumie musze przyznac, ze jadam raczej rzeczy zdrowe i dietetyczne, bo niby wsuwam co chwile ale raczej sa to jagurty naturalne, serek wiejski, jakies delikantne desery mleczne miedzy czase owoce.... no i po pracy tak kolo 18tej jakis posilek cieply.... ale tak czy inaczej jest to duzo wiecej niz przed ciaza.... jest jeszcze jedna sprawa... ja mam hashimoto i niedoczynnosc tarczycy... dopiero zrobilam badania, wiec w sumie nie wiem, jaki wynik, ale moze byc, ze poprostu od tarczycy waga mi skacze... taka ciekawostka, w pierszej ciazy przytylam 8 kg, corka urodzila sie 2900, w drugiej uruchomila mi sie niedoczynnosc... przytylam ponad 40 kg... mlody urodzil sie 3400... ciekawe jak bedzie teraz.... (oczywiscie jak odkrylismy ze to tarczyca, to po dwoch latach walki stracilam zarobione 40sci z gorka, ale teraz wiek nie ten sam, wiec wiem ze gubi sie duzo trodniej)..
 
Czy któraś z Was ma też takie straszne zaparcia jak ja ? :-( jak sobie z tym poradzić ? bo przez 6 dni mogę nie iść do wc :-( nie wiem gdzie się to wszystko we mnie mieści bo nawet za specjalnie nie wymiotuje, raz mi się tylko zdarzyło :tak: pewnie to przez zmianę diety bo mam straszne mdłości i jedyne co umie przełknąć to sucha bułka, ewentualnie jakaś zupa
 
Czy któraś z Was ma też takie straszne zaparcia jak ja ? :-( jak sobie z tym poradzić ? bo przez 6 dni mogę nie iść do wc :-( nie wiem gdzie się to wszystko we mnie mieści bo nawet za specjalnie nie wymiotuje, raz mi się tylko zdarzyło :tak: pewnie to przez zmianę diety bo mam straszne mdłości i jedyne co umie przełknąć to sucha bułka, ewentualnie jakaś zupa
Jessuuu...ja miałam w pierwszej ciąży straszne zaparcia i zatwardzenia:szok:Przez 5 dni nie robiłam a jak już poszłam to nie wiedziałam czego się złapać:szok:Normalnie bałam się iść do WC a jak już szło to płakałam z bólu:szok:Tyłek mi pękał:zawstydzona/y:Już się boję czy mnie to i tym razem nie dopadnie:-(Przeszło mi wtedy po 3 miesiącu ciąży:sorry:
 
reklama
Czuje sie beznadziejnie mdli mnie okropnie czuje jakis metaliczny smak w buzi na dodatek na buzi wyszlo mi kilka ladnych pryszczy. Mam straszna zgage i jem cos co chwile potem czuje sie dobrze przez jakies pół godziny i spowrotem zgaga i mdłosci,az mi słabo sie robi co jakis czas. W poprzedniej ciazy spalam 24 godziny i nic innego mi nie dolegało a teraz okropnie.
 
Do góry