reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze pytania- odpowiedzi- RADY:)!

O, Klamka - ja tez tak mam - tzn łożysko tak było że zasłaniało dzidzie ale mnie lekarz nic nie ostrzegał :( no ale na brzuszek uważam ale będę teraz jeszcze bardziej :)
A co do żelaza - to pewnie nic już nie da się poradzić bo wy wszystko wiecie :) - tak jak z tą dietą , widać ona nie wystarcza....ja słyszałam właśnie o soku z buraków ale szczerze mówiąc nie mogę sobie wyobrazić żebym mogła to wypić :( a powiedzcie jakie wyniki hemoglobiny wasi lekarze uważają za niepokojące?
 
reklama
Niepokojące jest hemoglobina HGB <12 (Ja mam 10, norma przewiduje 12-18). Co do hematokrytu nie jestem pewna, ale chyba powinien być pow. 50% dla ciężarnych. Normy dla kobiet nie w ciąży są HGB 11,5-16, HCT 37-47%. Jak to wygląda u Was??
 
Ania, ja też mam 10 hemoglobine. Ale dokładnie napisze jak wróce do domu. Z tego jednak co teraz pamiętam to 10,2
 
Zerknęłam i ja teraz na swoja hemoglobinę - teraz spadła troszeczkę w styczniu 12,1 a w październiku bylo 13
 
Hemoglobina ze stycznia poczatku to 11.6 (12-16) a hematokryt 34,4 (37-47). Zobacze czy sie poprawia na poczatku lutego. Martwi mnie bardziej 90 tys.plytek krwi przy normie 130-440 ::) Moze aniasorsha zapytaj o to tych Twoich specjalistow? Bo moj powiedzial ze to efekt zatrucia pokarmowego i nieustajacej biegunki w grudniu. Jak robilam wyniki to bylam dopiero kilka dni po stosowaniu diety. Zobaczymy jak bedzie po miesiacu.
 
ja mialam w listopadzie hemoglobine 12,9, teraz 12,8, hematokryt to wam nie powiem bo wyniki zostały w karcie u lekarza...ale powtarzal że mocz za bardzo zasadowy i kazał brac wit C, poza tym resztę miałam w podanych normach
Ale jak na mnie to ta hemoglobina i tak bez rewelki bo zazwyczaj miałam taką że krew oddawałam :) no ale wiadomo - teraz się dzielę z moim maluszkiem i dla innych już nie ma :)
 
Dziś odebrałam wyniki badań.Jestem zaniepokojona jednym wynikiem czy któraś z Was może spojrzeć do swoich wyników z morfologii krwi chodzi mi typowo o PCT-hematokryt płytkowy jaki powinien być odpowiedni wynik bo ja mam 192% i oznaczenie H to chyba oznacza że dużo za wysoki do lekarza idę 3 lutego więc to trochę jeszcze czasu a ja się trochę martwię.Pozdrawiam dzięki za odpowiedzi jak ktoś mi postara się odpowiedzieć.
 
reklama
Do góry