reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze maleństwa u lekarza

Monika, Prevenar 13. Teraz ma tez stan podgoraczkowy :-( martwię się :-(

Bąblik, nie pomogę niestety - u nas bioderka ok - podobno chłopcy mają mniejsze z nimi problemy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Blond-20 też się zdziwiłam z tym sudokremem, ale działa i buzi nie wysusza.
Ten kisiel nawet do kąpieli można wlewać. Kupuję zwykłe płatki owsiane ( ale nie błyskawiczne) i gotuję wodę w małym garku, wsypuję płatki i gotuję, ąż zgęstnieje. Później przez siteczko i powstaje taki kisielek. Trzymam to w lodówce, bo tak ten alergolog kazał. Później podgrzewam wodę przegotowaną, wlewam do miseczki i dodaję tego kisielku, tak żeby to śliskie było ( np. 2 łyżeczki) i tym buzię przemywam. Fajnie, bo nic na skórze nie zostawia i można normalnie do ludzi wyjść;D

Może spróbuj tej maści Exomega, za 200 ml zapłaciłam 72 zł, w internecie jest taniej. I naprawdę jest super i bardzo wydajna. Co do Oilatum to mi lekarz powiedział, żeby tego nie stosować, zwłaszcza Soft bo ma za dużo zmiękczaczy i teraz kąpie w tej trójaktywnej Emolium i skóra jest dużo bardziej nawilżona niż po Oilatum.
 
Hej dziewczynki. wczoraj byłam u ortopedy i diagnoza- biodra fizjologicznie niedojrzałe, grupa II a- zalecenie- 18 godzin a dobe w poduszce Frejki!!!:baffled: zuza miała dysplazje lewego biodra i tez nosiła to ustrojstwo ale tylko w nocy (tak mi zalecał na początku, potem twierdził, że mówił też o noszeniu w ciagu dnia). a w dzień szeroko pieluchowałam- wszytko sie ustabilizowało po jakiś 3-4 miesiacach. Miałam nadzieje, że Marysie to ominie ale nie...tylko tak sie zastanawiam na ile to jest poważne na ile on tak asekuracyjnie zalecił- w badaniu ortopedycznym wsio ok, tylko USg coś tam nie tak pokazuje. Generalnie nie zamierzam jej w upały w to ubierać bo sumienia nie mam. myśle, ze a 12-13 godzinach sie skończy. czytalam, ze lezenie na brzuchu też jest dobrą profilaktyką. macie jakieś doświadczenia?

Co prawda moja mała ma bioderka Ok, ale.. Pani doktor w ramach profilaktyki kazała bardzo dużo kłaść na brzuszku (jak najmniej na bokach, bo wtedy obciąża się biodra nierównomiernie) i ćwiczyć z nią żabki tj. nóżki dajemy tak żeby tworzyły się 3kąty proste (1- tułów i nóżka, 2 - udo i łydka, 3 - łydka i stopa) a następnie przyciągnąć stópki do siebie żeby się złączyły. Takie coś a'la pływanie żabką :-). Dodatkowo nosząc w pozycji pionowej rozciągać szeroko zgięte nóżki a naszym boku(tak jakby siedziała?), jedną rękę dawać pod dupcię, a drugą trzymać kręgosłup i główkę, ale z tym noszeniem to trochę trudno narazie, bo się trochę kiwa jeszcze i woli jak ją tata nosi tak - nie wiem dlaczego :)
 
my dziś szczepiliśmy 5 w 1, nie wiedziałam że michał potrafi tak głośno krzyczeć
:szok: płakał strasznie, dobrze że był z nami m. bo to on jego trzymał, ja bym nie dała rady :-) mlody wazy już 6 300 i ma 66 cm - dodam że urodził się wielki - 4400 i 60 cm.
zakupiliśmy czopki, gdyby gorączkował, narazie jest niespokojny i jak uśnie budzi się co 15 min :baffled: biudulek
 
Gosikkk, bedzie dobrze! Michałek moze byc troche pobudzony albo tak jak mój Piotrus - senny bardzo. Do przetrwania ;)

Dziewczyny, co stosujecie, jesli maluchy nie robią kupki przez kilka dni? Czopki jakieś? Coś innego?
 
Gosikkk, bedzie dobrze! Michałek moze byc troche pobudzony albo tak jak mój Piotrus - senny bardzo. Do przetrwania ;)

Dziewczyny, co stosujecie, jesli maluchy nie robią kupki przez kilka dni? Czopki jakieś? Coś innego?
Marcel jak nie robił kilka dni to najpierw masowałam, przykładałam ciepłą pieluszkę, a jak nie działało to wtedy czopek glicerynowy.
 
hej, moj milan ma krzywe bioderka:/ ... musimy sie pieluchowac cały czas szeroko bardzo szeroko i ma bardzo dużą asymetrię główki, minimum 6 godzin na dobe musi lerzec na brzuchu ... tyle ze on po minucie juz siny z krzyku i nie wiem jak ja to zrobie , kazał tez kupic jakąś specjalną czapkę ortopedyczną na wyprostowanie główki ale to podobno kosmiczne kwoty więc daruję sobie... :/
 
Kamila możesz Milana kłaść na brzuchu na kolanach jak pokazuje Zawitkowski w tym poradniku http://www.wczesniak.pl/images/pdfy/poradnik-srodek.pdf strona 18 i 19 u mnie pomogło:tak: i jeszcze często Julka kładę na sobie w pozycji półleżącej (ja w tej pozycji oczywiście) polubił w ten sposób leżenie na brzuszku:tak: Wcześniej płacz był po minucie:eek: teraz wytrzyma i 20.

Skąd mu się ta asymetria wzięła ma tak od urodzenia?
 
hej, moj milan ma krzywe bioderka:/ ... musimy sie pieluchowac cały czas szeroko bardzo szeroko i ma bardzo dużą asymetrię główki, minimum 6 godzin na dobe musi lerzec na brzuchu ... tyle ze on po minucie juz siny z krzyku i nie wiem jak ja to zrobie , kazał tez kupic jakąś specjalną czapkę ortopedyczną na wyprostowanie główki ale to podobno kosmiczne kwoty więc daruję sobie... :/
pieluchować szeroko, tzn. za pomocą tetrówek czy masz jakiś sprzęt ortopedyczny? a co do asymetrii- trzyma głowę na jedną stronę tylko? moja Zuza też tak miała i robiłam tak:
1. łóżeczko tak ustawione, żeby patrzyła na podchodzące osoby w tą drugą, "nielubianą" stronę
2. noszenie- też wymuszanie obracania główki w ta "nielubianą" stronę. my nosiliśmy tez "przodem do świata" i jedną ręką podtrzymywaliśmy główkę na prawidłową stronę
3. podkładanie zwiniętych ręczników pod główkę i ogólnie korygowanie ułozenia główki podczas snu.
leżenie na brzuchu- moja uwielbia spać, leżenie podczas czuwania jak na razie też srednio wychodzi
 
reklama
o kurcze! Kamila mam nadzieję że to wszystko da się "wyrównać" a z tym leżeniem na brzuszku to może spróbuj w różnych miejscach go kłaść i jakieś atrakcje wtedy zapewniać, ja np. kładę trochę na macie, trochę w łóżeczku, trochę na naszym łóżku ale najlepiej lubi właśnie na kolanach albo na moim brzuchu czy na taty ale wtedy nóżki już nie mają takiej wymuszonej pozycji więc nie wiem czy się liczy a można też koc położyć na podłodze i staram się wtedy do Misi ciągle mówić, głaskać/masować po pleckach i główce, no i lusterko jej podkładam :tak:

hatszept a jak karmisz? bo jeśli piersią to kilkudniowe przestoje w kupie mogą się zdarzyć i jest ok no chyba że dziecko ewidentnie przez to cierpi
 
Ostatnia edycja:
Do góry