reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

no gdyby labudka była facetem:-D:-D:-D

mężowi gotuje, robie pranie to w sumie jego małego też moge popielęgnować :-D:-D:-D:-D

a za zyrtec dstałam zj...e od pediatry, że to dopiero po roku sie podaje...

lajfik wieczorem z domu napisze Ci dokładny skład tej maści, bo nie mam tego przy sobie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Laarka:):-D:-D:-D:-DMasz racje, mi też by się skojarzyło:-D
Moja Zosia jest cała w bąblach po komarach. Jak jesteśmy na działce to używamy moskitiery.
My tez mamy skazę i używamy oilatum do kąpieli i emolium jako żel do mycia. Do ciałka mamy maść robiona w aptece( przy atopii natłuszczanie to podstawa)i jeszcze do wysłuszania odparzeń jakich u nas pełno z racji dużej ilości fałdek mamy maść z cynkiem i talkiem również robiona w aptece.
 
My po wizycie u pediatry. Nasza jest na urlopie, więc było zastępstwo i ...
nowe spojrzenie na rozwój młodego. Według niej Karol za wolno się rozwija, ma asymetrię, wygina się w łuk (jaka ze mnie matka jak tego nie zauważyłam), co prawda niewielki, ale jednak. Leżąc na brzuszku powinien wyżej podnosić ramiona.
Jutro jedziemy do neurologa na wizytę i decyzja tej lekarki (podobno super specjalista) będzie wiążąca.
Na koniec stwierdziła, że my go widzimy non stop i wiemy jakie robi postępy, ale żeby to jeszcze skonsultować.
Główka ma za mały obwód (42)
Moje pytania odnośnie zaparć olała, stwierdziła, że powinien więcej pić i można mu podawać już buraczki, to pomoże.
Mleka nie trzeba zmieniać, tylko podawać nie 1 a 2.
Karol waży 6 700. Szczepienie zniósł dzielnie.
 
Hej, nie wiem czy był taki wątek ale chciałabym poznać Wasze zabawy z maluchami. Nasze dzieci rosną, coraz bardziej reagują na nas i otoczenie. Czas zmieniać zabawy na coraz bardziej stymulujące i po prostu inne, ciekawsze. Jak spędzać produktywnie czas, aby zabawa była wesoła ale i poznawcza dla naszych maluchów? Czy macie już jakies wypróbowane zabawy?
 
-
Pobudki od tygodnia są 6-10 razy na noc - dziś wyjątkowo młoda wstała tylko raz :O aż się przespałam, bo specjalnie wcześniej położyłam się spać. Pewnie jak zwykle jednorazówka i dziś w nocy będzie znowu hardcore.

u nas tez dzis byla rewelacyjna noc :-D maly obudzil sie dwa razy na herbatke ktora wypil z zamknietymi oczami i jeszcze 3 razy zeby mu smoka podac :tak: potem dopiero o 6 na sniadanie wstal :-D no i sie wyspalam jako tako :tak:


dzis pewnie tez bede miala hard core w nocy:dry:




hej nie strasz mnie bo mały ma na kciuku takie bąble i całą czerwoną rączkę ,ale wczoraj doktórka to widziała i nic nie mówiła to chyba nie jest źle:-(



nie chce straszyc ;-) tylko zwroc uwage na to jakie slady bedzie mial maly wokol miejsca ukaszenia... samo zaczerwienie to nic ;-) jesli slad bylby srednicy 2 cm i robil sie coraz szerszy to juz mozna zaczac sie martwic

Borelioza – Wikipedia, wolna encyklopedia


tu sa zdjecia jak wyglada slad po ukaszeniu gdy wystapi zakazenie bolieroza
 
My też dzis na żółtaczkę szczepiliśmy się.:tak:

Waga u nas 6 600g a już myślałam, że mam okruszka najmniejszego na forum... Cyc już w odstawkę idzie. Zaczynamy butle.Ciężko idzie ...
U nas rozwój na poziomie bardzo dobrym, wszytko oks, Amelia sama siedzi, położona na brzuchu próbuje raczkować.
Pediatra stwierdziła iż ta nasza waga może być taka niska z powodu narmiernej ruchliwości Amelki. Zamiast iść jej w kg. u niej organizm dośc szybko spala kalorie, bo cały czas się wierci, kręci, przewraca, non stop w ruchu jest.

Następne kłucie, gdy rok skonczy.
 
-j- my dziś 3 dawka na pneumokoki. Żółtaczkę mamy we wrześniu.
Super, że Amelka tak pięknie się rozwija.
Jak czytam co potrafią wasze dzieci, to Karol robi to z opóźnieniem. Dopiero od tygodnia poznaje swoje nogi.
Zobaczymy co nam powie neurolog.
 
reklama
Borelioze może spowodowac też ukąszenie komara?? Myslałam że tylko kleszcza


tez tak myslalam, ale dziecko mojej kolezanki sie tym zarazilo od komara ;-) i chyba juz 3 tygodnie polyka antybiotyki na to :zawstydzona/y:


Czytam na forum sporo o szczepieniu na żółtaczke. Czy to jest trzecie w kolejnosci szczepienie czy moze czwarte?
Bo my mamy w ten piatek trzecie szczepienie i nie wiem na co ono bedzie :dry: prosze was o podpowiedz i napiszcie jak moze sie po tym dziecko zachowywac.... bo my w piatem po szczepieniu mamy jechac do naszego domku na wies, a stamtad mamy daleko do lekarza gdyby sie cos zlego dzialo po szczepieniu :shocked2:
No a tak w ogole to czy ktores dziecko czulo sie po jakims szczepieniu tak zle ze musialo odwiedzic lekarza na drugi dzien??
 
Do góry