reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

Aga i co z Jurandem?

u nas podobnie :tak:, od 17.08 przychodzi opiekunka i parę dni będziemy razem, i od 24.08 idę do roboty. a może i 20.08 już pójdę???
także cyca coraz mniej, ale wciąż jest :tak::tak::tak:, w dzień karmię raniutko, potem dopiero późnym popołudniem. Gaba dostaje owocki, zupki, kaszkę i ewentualnie mleko NAN.

Ja ide 17.08 do pracy.
 
reklama
zapmarta spytaj się o mleko Bebiko Miłoszek je lubi i nie zatwardza ogólnie dziś nie spał wogle tak nas wszystkich wymęczył i ma podpuchnięte dziąsła Aga trzymam kciuki za synka będzie dobrze
 
nic groźnego nie jest, tylko bidulek ma czerwone gardziołko (bo mama za dużo lodów je:-D:-D:-D). A zdecydowałam się na wizytę u lekarza bo: niby jak idą zęby to dziecko nie chce ssać, no i Jurand nie chce ssać ale tylko jedzenia, otwiera paszczę pociągnie i kręci się, wścieka itp. A smoka ssie, a jakby to były zęby to i smoka by nie ssał. U pana doktorka miał temperaturę 38,3 a jak dojechaliśmy do domu to mam wrażenie, że jeszcze cieplejszy był, już mu nie mierzyłam, tylko wsadziłam czopka. Najlepsze, że mam mu dawać chyba nurofen a to do picia, a on wszystko zwraca prócz mleka, i mam mu to dawać o stałych porach, może damy radę, ja pierdziele, wszystko przeżyje tylko nie aplikację leków. No mam jeszcze coś do psikania w tym gardle. Tego też nie widzę jak ja to będę robić. A i jak temperatura będzie powyżej 38,5 to mam dawać panadol 125mg. To chyba tyle.
 
Aga współczuję:((( Wszystkie objawy wskazują na ząbki:) znalazlam pare infos...

-Nie chce jeść
Nawet jeśli maluch radził już sobie z mniej rozdrobnionym pokarmami, teraz może odmówić ich jedzenia. Nie dziw się, przeszkadza mu ból dziąseł. Po prostu musicie na jakiś czas wrócić do gładkich papek o konsystencji kremu. Starszemu dziecku możesz podawać jogurt, twarożek, kisiel (najlepiej schłodzone w lodówce - zimno łagodzi ból).
• Ma gorączkę
Ząbkowaniu czasem towarzyszy podwyższona temperatura. Jeśli nie przekracza ona 37,5-38 st. C, na ogół nie ma powodu do niepokoju (po wyrżnięciu się zęba, powinna minąć jak ręką odjął). Jeśli jest wyższa lub ząbkowaniu towarzyszą kaszel, wymioty, biegunka lub inne objawy choroby - koniecznie skonsultuj się z lekarzem.
• Co chwila się budzi
To nie żadna fanaberia. Dziecku nie pozwala spać ból dziąseł. Powinien pomóc podany wieczorem paracetamol dla niemowląt (w czopku lub syropie). Spokojny sen może też dać maluchowi herbatka z melisy. No i jak zwykle mama, która przytuli i ukołysze do snu.
też to czytałam

Matek ząbków wciąz "szuka" ale sprawdzalam mu dziąselka-ma twarde i nic tam nie widac:)
jolek-znika mi pokarm ale to nie przez palenie....po prostu jak siedzialam caly tydzień w szpitalu z M to wcale w dzien nie karmilam piersią, dopiero jak wracalam do domu....moze to dlatego???? No i stres byl olbrzymi.....W każdym razie w nocy dalej małego karmie, chociaż to:)
no to i to dobre że chociaż w nocy masz pokarm

Słyszałyście o czopkach Viburcol? Sa na stany niepokoju u niemowląt, mozna dawać własnie przy zabkowaniu.
takja nawet już kupiłam tylko zapomniałam dzięki za przypomnienie

a my byliśmy dzisiaj u pediatry z tym uczuleniem no i powiedziała że mały może być uczulony na jad komara bo na to wygląda a tym bardziej że z tydzień temu miał 4 ugryzienia no i do tego jeszcze te pieluszki dała mu zyrtek, elokom i jakąś robioną maść
 
U nas po wprowadzeniu nowości zywieniowych były problemy z kupalkiem, ale dziś na szczęście Fiona zrobiła meeeega klocuszka przed snem. ;-)

Zapmarta na zatwardzenie najlepiej podac suszone sliwki, np wywar, albo po prostu jabłuszka. Próbowałaś?
 
kurcze dziewczyny to ja Wam tylko szybko powiem jak to z tymi ząbkami u mojej Ali jest.
Nie chce w ogóle jeść cycusia i już od 2 tygodni ściągam jej pokarm do butelek i tak podaje a to umęczenie jest dla mnie bo tak tym laktatorem katuje te piersi co 3 godziny :( Ala ma już 2 zęby na dole i dalej jak widze wychodzić jej będą na dole bo dziąsła całe popuchnięte i strasznie sie denerwuje, rączki tam pcha, zabawki, gryzaki, pieluszke tetrową, wszystko co znajdzie sie w zasięgu jej rączek. Do tego ma biegunkę, bo bardzo wodniste kupki robi... no ogólnie jest rozdrażniona i bardzo nerwowa a te wszystkie żele co to reklamują dla niemowląt to lipa w naszym przypadku bo nie przynoszą Ali ulgi... No męczymy sie z tymi ząbkami już od 3 miesięcy. Ala jeszcze jak tolerowała cycusia to strasznie mi sutki próbowała gryść, aż mi ponadrywała, kupiłam wiec osłonki, ale teraz to w ogóle na cycusia patrzeć nie może... :( nie wiem czy jej to minie a tak chciała ja karmić piersią do roku i choć mam pokarm to nie mogę... ehhh... życie
Przepraszam, że nie jestem na bierząco z Waszymi problemami, ale jestem w Polsce i nie mam za bardzo czasu na korzystanie z komputera no i Ala marudna przez te ząbki, więc jak mam wolny czas bo śpi to prasowanie itp. mnie zawsze czeka.
 
Suszone śliwki może i rozluźniają ale moją wysypało na całym brzuszku po nich.
Zosia dziaij wymiotowała i cały dzien miała biegunkę, jutro lecimy do lekarza.
Moja Zośka też najszybciej przemieszcza sie w tył, co wywołuje w niej wielka frustrację, bo chce dojść do zabawki zrobi kroczek w przód a potem dwa w tył:-D Też probuje przymować pozycje do raczkowania, ale widze że nie ma jeszcze na tyle mocnych mięśni by się udało- wszytsko w swoim czasie. Cieszę się że wreszcie zrobiła sie bardziej ruchliwa:)
 
Au nas podczas dzisiejszej wizyty u pediatry usłyszeliśmy taka diagnozę.....
- Wiktorku ty to ząbków długo nie będziesz miał..... :((
Wiec czekamy i szukamy ich dalej w buziuni puki co....
 
jezyk, doczytałam, dziękuję. Jeszcze w necie znalazłam pokazany fajny masażyk.
Zobaczymy. Aga dała mi do myślenia, że to może mleko. Karmię go NANem a czytałam, że zatwardza. Jak był więcej na piersi to jakoś się to normalizowało a jak jest teraz na modyfikowanym to są zaparcia. W piątek podpytam lekarkę, przecież nie mogę podawać mu czopków w nieskończoność.

aga, daj znać co na to lekarz.

myślę, że to NAN. Zuzia też miała z nim przejścia... Zmień może na Hippa - u nas po zmianie na to mleczko, od razu pomogło.

Kurcze, a u nas jakoś odwrotnie z tym ząbkowaniem, bo Zuzia je właśnie strasznie dużo. A zęby w dziąsełkach siedzą i nie chcą się przebić, widać już białą końcóweczkę blisko pod dziąsłem ale nic dalej.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aga, szybkiego powrotu do zdrowia Juremiu życzę.
Antar, daj znać co u lekarza.

Chyba mam najchudsze dziecko na forum, Helka waży 5920g. Morfologia i badanie moczu wyszły idealne więc już olewam. Po prostu mam chudzielca.
 
Do góry