reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

Karmienie piersią po prostru wystarcza do szóstego miesiąca, potem wartośc pokarmu gwałtownie spada i terzeba dokarmiac. Też nie od czapy piszą na słoiczkach że coś jest dla dzieci po czwartym miesiacu, przecież jakieś dzieci to dostają a matki chcą dla nich jak najlepiej:) Może styczniówki nie mogły się doczekac- ja jestem zszokowana tylko jedną co sowjemu 2,5 mieisęcznemu dziecku zaserwowała zupkę:szok:, ja nie wiem po co są mleka modyfikowane .
 
reklama
nimfi pamietaj że my mamy zrobione pranie mózgu współczesnymi zaleceniami, ale większośc z nas mam od 3-4 miesiąca dostawała pokarmy stałe i żyjemy i mamy się dobrze. Od drugiego miesiąca można było podawac dziecku soczki, a od 3 zupki jarzynowe. Ja od czwratego miesiąca kiedy mi ząbki zaczynały rosnąc dostawąłam podobno chleb ze szczypiorkiem:)

:tak::tak:
ja tak samo bylam karmiona przez mame bo od poczatku bylam karmiona butelka i pediatra zalecil od razu wprowadzac nowe dania :tak: na razie jedno zalecienie jakie mam do podac Mackowi sok jablkowy jesli koli nie mina, a pozostale eksperymenty kulinarne ustale z pediatra :tak: maly i tak ma czesto problemu z brzuszkiem wiec nie chce pogorszyc sprawy :-p

antar no a produkty od 4 msc zycia musza byc bo mamy co karmia modyfikowanym juz wtedy zaczynaja wprowadzac nowe dania :tak: no ale to nie oznacza ze jak jakis produkt jest dostepy dla takiego maluszka to ze trzeba mu podawac ;-) jak bedzie mial 6 msc to tez mozna mu podac

-j- a moze zamisat startego jablka trzeba bylo podac lyzeczka sam sok z tego jablka? tak mysle ze moze latwiej jesy przelknac dziecku plyn niz papke do ktorej nie jest jeszcze przezwyczajone.
 
dziewczyny pomocy Cyprian zaczął się budzić w nocy co 1-2 godzinę a ja padam ze zmęczenia i nie ma na nic siły

powiedzcie jak ubieracie wasze dzieci do snu jaka jest temperatira w pokoju bo szukam przyczyny czemu moje dziecko się poprzestawiało??
 
Mackowi tez sie cos poprzestawialo bo od kilku dni budzi sie ok 5-6 i nie chce juz spac :no:

jezyk wspolczuje :tak: ja bym juz nie przezyla wstawania tak czesto :zawstydzona/y:

u mnie w nocy jest zimno w domu wiec zazwyczaj mu ubieram np body z krutkim rekawkiem i pajacyk na to, albo body z dlugim rekawkiem i spioszki. Rano gdy slonce zaczyna nam grzac po oknach to malego przebieram w cos lżejszego :tak:

Gdy widze ze jest mu cieplo (cieply kark) to go troszke odkrywam kolderka tak zeby mial ja na wysokosci pod lopatkami. A w nocy maly i tak sie zakapuje w poscieli tak ze mu ledwo glowke widac :-) no ale jeszcze nigdy nie zrobil mi awantury o to ze mu za cieplo albo zimno

ale przyczyna u was moze byc i inna. alboi potrzebuje wiecej jesc albo cos go niepokoi? Moze zabki mu ida :-p albo mu niewygodnie, albo cos go boli ;-) a moze chce w innej pozycji spac?
 
Ja mojej Zosi od jakiegos tygodnia dodawałam kleik do mleczka na noc. Dałam jej tez raz łyzeczka kaszke ryzową bez dodatków. Ale mała zaczeła mi od tego czasu strasznie ulewac. Zawsze ulewała ale teraz było gorzej. Odstwiłam wiec wczoraj kleik. Czy mozliwe jest. zeby dziecko nietolerowało kleiku?:dry:
A tak w ogóle to zaczynam sie martwic. Mała nadal kiepsko głowke podnosi jak lezy na brzuszku A ma juz 3,5 miesiąca Jak jest w pionie to trzyma ja ładnie. I jeszcze jak leży na pleckach, to ma zdecydowanie głowke przechylona w jedna strone. A moze jestem przewrazliwiona.
 
kurczę, jeżyk - współczuję! Ja nie wiem jak Ci pomóc. Ale czytałam, że chcesz na spróbowanie podać butle. Może to zadziała? A jak zacznie dłużej sypiać to koniec butli - sam cyc. Może się przestawi?!
Albo tak jak piszą w "mądrych gazetach" zamiast cyca - smoczek. Przynajmniej co drugą pobudkę. I piszą tam jeszcze, że lepiej, żeby tata wstawał w nocy do dziecka, bo mama pachnie mlekiem.
innych pomysłów już nie mam. :-(
a jak się budzi to co robi? Płacze - krzyczy, czy tylko stęka?
 
jezyk, jak już pisałam - tak właśnie wyglądają moje noce z Karolem.
Budzi się ostatnio co 1,5 godziny. Szuka cycusia, ale jak go przystawiam to cmoknie parę razy i śpi. Więc go odkładam a on budzi się i to samo cycuś... Ja wytrzymuję do ok. 4 nad ranem, później kapituluję i biorę do łóżka, kładę obok siebie i ma cycusia na zawołanie. Inaczej jestem nieprzytomna. Próbowaliśmy podawać moje mleko przez butelkę, ale to samo, cmoknie parę razy i usypia.
Najgorsze jest to, że się nie najada i po chwili się wybudza na jedzenie.
 
reklama
moja mała w nocy ładnie spi, tzn. idziemy spac o 19.00 o 0.30-1.00 je, spi, je o 4.00 lub 5.00 i znowu spi, albo i nie:) a pozniej je o7.00 lub 8.00, a potem to juz jedzenie co 3godziny:tak:
chociaz od jakis dwu dni ma jakies dziwne skoki bo budzi sie koło 23.00 i nie chce jesc, ale ja musze sie zerwac bo sama nie zasnie tylko musze jej podac smoczek i wtedy zasypia
 
Do góry