reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

reklama
U nas Kalina zasypia jak jest sama, bo inaczej się rozprasza jak u Ciebie mary.
Tak samo z płaczem, jak ryczy to póki ją nosimy i pocieszamy to jest coraz gorzej. Musimy ją zawsze samą zostawić i w ciągu minuty sama się uspokaja.
 
U nas to samo,zasypia sama.Gada do siebie,kwili czasami ale zasnie sama.Jak zaczyna sie noszenie to zaraz wszystko ja interesuje i tych bodzcow jest za duzo dla niej,potem szaleje do niewidomo ktorej godziny.Ja teraz sie dziecko nie nuczy samo zasypiac to potem jest coraz trudniej;-)
 
mój Nikodem jest kąpany ok20 po kąpaniu chwila zabawy z braćmi ja idę się wtedy wykąpać i ok 21 cyc i przy cycu zasypia ciumka ok 20 min i puszcza kładę go do łóżeczka i 8-10 godz spania jak się obudzi o 5 to przewinę go ,biorę do łóżka i possie cyca puści i zanoszę go do jego pokoiku i śpi do 8-9 a jak obudzi się o 7 to przewijam biorę do mojego łóżka possie i zasypia i zostawiam go w moim łóżku a ja wstaję szykować chłopców do szkoły i wtedy to potrafi mi spać do 10-11 ale śpi z gołymi nóżkami tylko w body i w pieluszce tetrowej
 
a w dzień to sam zasypia w łóżeczku w foteliku albo we wózeczku no chyba że akurat go karmię to przy cycusiu też śpi
 
a dziewczyny a ja mam pytanie odnośnie fotelików

wyciągaliśmy młodej 2 tygodnie temu tą wkładkę co jest w foteliku samochodowym, bo jej już nogi wystawały na 5 cm jak nie więcej i od tej pory jak jeździmy autem to jest jej niewygodnie, strasznie marudzi
główka jej spada do przodu i na boki, a z kolei jak damy wkładkę to ona się nie mieści i nie mamy jak zamontować fotelika, bo jej nogi wystają za bardzo ;/
macie jakieś sposoby?
 
larkaa ja Ci niestety nie pomogę :-(
jeżyk u nas tydzień temu było tak samo. Mała w nocy chciała jeść non stop. Tak było przez 2 noce, praktycznie tylko zmieniałam cycochy, a ona ssała i ssała :szok: Ale już wszystko wróciło do normy :)
 
Larkaa czy to czasem nie chodzi o to by główka nie wystawała a nie nogi? Tak mi się wydaje, że nóżki mogą wystawać ale główka ma być podparta.

Dziś bylismy na kolejnym szczepieniu, znów wybraliśmy bezpłatną wersję(pediatra trzy razy się upewniała, czy nie chcemy płatnego, aż mnie to zaczęło wkurzać!), mała trochę płakała, ale zaraz potem zasnęła i śpi do tej pory prawie cały czas, budzę ja tylko na karmienie. Tak było ostatnio. Mąż strasznie to wszystko przeżywa...normalnie wymięka i to ja muszę tulić małą :-) a on by najlepiej uciekł :-D Na szczęście wszystko dobrze sie skończyło.
Łucja przybrała kolejne 500g w dwa tygodnie i waży teraz 5 kg a urosła od urodzenia 10 cm :-) Strasznie jestem z niej dumna :-D
 
Samaola W fotelikach nie powinny wystawac nózki. foteliki Sa umocowane tyłem do kierunku jazdy i jak nozki juz wystaja, to dziecko nie ma jak ich wyprostowac. Nie nalezy sie kierunkowac tylko do jakiej wagi jest fotelik, ale także czy dziecko sie w niego miesci. Te wieksze foteliki sa juz chyba mocowane przodem do kierunku jazdy, wiec nie bedzie z tym problemu :)

JAk wy ubieracie dzieci na noc. Moze ja za bardzo go przegrzewam ;/ Mamy bardzo ciepło w mieszkaniu, a MAksiu śpi w body z krótkim rękawem, pajacyku i pod kołderką. I powiedzcie mi jeszcze jak ubieracie dzieci w dzien.
 
reklama
habcia ja Juranda ubieram w jedną warstwę od samego urodzenia. Jak się urodził to u nas było bardzo ciepło więc go nawet nie przykrywałam, teraz przykrywam go kołderką w chłodniejsze noce, a jak jest ciepło to cieniutkim kocykiem. W dzień nosi tyle warstw co ja. Czyli np. jak jest chłodno to body z długim rękawkiem i jakaś bluza, jak jest troszkę cieplej to samo body, a jak ciepło to body z krótkim rękawem. Jak jest cieplej to zamiast czapki zakładam mu kaptur na głowę z bluzy, a jak jest ciepło to nie ma nic na głowie. Ubieram go w miarę lekko, zwracam uwagę na to czy się poci i staram nie dopuszczać do pocenia.
 
Do góry