reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

Elvisku masz rację z ty mieszaniem pokarmów, nasza Zosia dopóki jadła tylko z piersi to nie miała żadnych problemów brzuszkowych, a od kilku dni na noc dostaje porcję modyfikowanego Bebilon HA wprawdzie wypija najwięcej 80 ml, ale pręży się, ma straszliwe gazy no i kupki żadkie i musi się namęczyć, żeby zrobić:-(
W poniedziałek idziemy na szczepienie 5+1 i rota więc zapytam naszego pana pediatry co z tym fantem począć. Teraz dajemy jej Gripe Water.
 
reklama
halmarta na kolkę to : infacol, esputicon, espumisan, bobofit, gripe water, sab simplex oraz leki przepisane przez pediatrę.
 
U nas tez bole brzuszka moze nie bardzo silne ataki ale za to pojawiajace sie co jakis czas przez cala dobe w zwiazku z tym maly sporo marudzi i te bole wybudzaja go w nocy takze ja zombi doslownie , kupa tez raz na ponad 24 h za to ogrooomna :-Daz sie wylewa
 
U nas czasem są problemy przy robieniu kupki a czasem nie:baffled: ale i tak jest 100 razy lepiej niż na początku.

halmarta
my na rota nie szczepimy a na pneumokoki jak skończy pół roku. Na kolki to co to napisała -j-

marnatha odstaw rumianek.jest on niewskazany bo bardzo często uczula.

Nasz Cypuś na dworze śpi bardzo grzecznie potrafi przespać nawet do 3 godzin za to kacperek pół godzinie budził się z płaczem i albo trzeba było brać go na ręcę albo uciekac do domku;-)

A ja karmię z jednej piersi mały coraz rzadziej chwyta lewą najpierw było raz dziennie a teraz nawet raz na dwa dni:-( nie wiem czemu tak się dzieję Kacperek też odrzucił lewą pierś mam nadzieję że Cypusiowi do października ta jedna wystarczy.

antar
:-):-):-) brawo

larkaa super że kalinka już ma ładną buźkę i że leki pomogły
 
my byliśmy we czwartek na szczepieniu Nikodem był dzielny i nie płakał skrzywił się tylko przy ukłuciach .Ja nastawiłam si namega płacz a turozczarowanie no i dobrze . Pani doktor powiedziała nam ,że Niko ma wirusową biegunkę coś wspomniała o rotowirusie dała smektę i laktoral i powiedziała ,że to się tak leczy bo mały ma kupki ze śluzem . Zobaczymy jak po smekcie nie przejdzie to zmieniamy pediatrę

dziewczyny z Wrocławia ile u was kosztuje szczepionka skojarzona?
 
Jezyk no nie zartuj :eek: pierwszy raz o czyms takim slysze. a moze on lubi po prostu na lewym boczku lezec? moze sprobuj go nakarmic z lewej piersi jak lezy na prawym boczku w pozycji spod pachy? a moze po prostu malo mleczka tam jest? moze laktatorem mozesz rozruszac ta piers?
 
Jezyk, niektóre dzieci jedzą tylko z jednej piersi. Znam osobiście taki przypadek, bo mój brat od urodzenia chciał tylko prawą pierś i moja mama karmiła go tak kilka m-cy.
 
słuchajcie a czy wasze maleństwa już gaworzą? Moja tak nawija jakbym z kimś dorosłym rozmawiała. Do tego ten w głos śmiech.:-D:-D:-DRozbrajające.:tak:

jezyku u mnie też jedna pierś jakaś niemrawa i mniej w niej mleczka.:tak:Z tym , że Amelka nie ma z nią problemu.Spróbuj może innego przystawiania tak jak radzi Nathalie.:tak:

jolek no to pediatra stwierdzając wirusową biegunkę u Nikosia zaszczepiła go?:eek:
 
reklama
Dziewczyny co do kolek to te leki na nie z jednej strony podobno pomagają , ale z drugiej w jakimś stopniu zagazowują jelita i są takim kijem o dwóch końcach . U nas np kolki skończyły się jak odstawiłam WSZYSTKIE kropelki , płyny , herbatki i zostało samo mleko . Teraz Maciuś nie ma kolek wcale.
Oczko raz lepsze , raz gorsze . My nie dostaliśmy żadnych kropelek , tylko mam masować . Do kontroli mieliśmy jechać w piątek ale Maciuś strasznie marudził po szczepieniu i przełożyłam wizytę na 14 kwietnia . Jak masuję mu to oczko to czasami wypłynie taka ropka , ale oczko jest ładne , nie czerwone i samo z siebie nie ropieje tylko łezki np jak je to mu wypływają . Ta lekarka która go badała przed szczepieniem kazała czekać i nie płukać na razie bo ona nie widzi żeby się coś złego działo , a dziecko rośnie , kanalik też i może samo przejdzie. Tak samo mówił nasz pediatra do którego chodzimy prywatnie- a okulistka że możliwe że jednak płukanie i co tu robić ? Komu zaufać ? Co radzicie ?
Larkaa po jakim czasie u Was się poprawiło? Miałyście jakieś krople ?
 
Do góry