reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

wiewioreczka Kalina je w dzień zawsze koło 15 - 25 minut, a w nocy 7-15, a kupkę robi raz na kilka dni :) może młody poprostu lubi przy cycu poleżeć? ;)

Byłam u dermatologa.
Słuchajcie żem zła jak choooooooolera!
Pani pediatra 2 tygodnie temu stwierdziła, że to trądzik, zaleciła kąpać i smarować buzię Oilatum, a każdy wie ile to siana kosztuje. Diety mi kazała robić.
Wczoraj stwierdziła, że to alergiczna i mała napewno ma Atopowe zapalenie skóry! Moja mama jak to usłyszała to normalnie ryczała jak bóbr tak się o młodą martwiła. Dostałam leków, znowu kupe kasy poszło. Ale coś spokoju mi nie dawało. Że jak AZS? Na podstawie czego kuźwa? Czytałam kupę stron o tej chorobie i nic mi się nie zgadzało.

Pojechałam dziś do takiej dobrej dermatolog, jedna z lepszych we Wrocławiu i co?
Łojotokowe zapalenie skóry, kazała mi sie nie martwić, dostałam leki tylko za 20 zł i okazało się, że wszyscy co kazała mi robić ta pediatra to było źle i że młodej coraz bardziej szkodziłam np tym Oilatum. Te recepty co dostałam od niej wczoraj były jeszcze gorzej (kasa w błoto), jakieś na bazie wazeliny. Na bazie wazeliny na problemy z łojem....świetnie ;/
Na kontrolę jedziemy w piątek, pani doktor powiedziała, że polepszy się teraz trochę, ale do 3 miesięcy może się utrzymać, ale przejdzie napewno. Żadnych diet mam nie utrzymywać. Nabiał jeść normalnie i tyle! Dowiedziałam się, że mycie buzi wodą przegotowaną to zawieszanie pętli na szyji, że normalną bieżącą wodą myć i żeby nie kąpąć dziecka w wodzie, tylko namydlić i spłukać.

Kamień z serca.
Pieprzona pani pediatra, ja jej kuźwa dam atop, ja jej kuźwa dam ;/
 
Ostatnia edycja:
reklama
Larkaa, dobrze zrobiłaś, że wybrałaś się do dermatologa.

Ja mam doła na maksa !!! byliśmy na usg stawów biodrowych. Okazało się że lewa panewka jest nie do końca wykształcona, jest dysplazja i trzeba zakładać szynę. No i koniecznie do neurologa bo napięcie mięśniowe tez nie tak jak powinno być i trzeba sprawdzić. Ze względu na stwierdzoną hipotrofię teraz trzeba poświęcić mu więcej uwagi i pracy. Kolejny specjalista stwierdza cechy wcześniacze i trzeba latać po tych lekarzach.:-(
 
zapmarta ;/ współczuje :( Napewno bedzie wszystko dobrze. Dziwię się tylko, ze pediatra ni nie zauważył ;/

Larkaa Dobrze, że poszłas do innego dermatologa!Tak to jest z tymi "spacjalistami"
 
larkaa twoja kalina ma to samo co moja iga ja od jutra powoli mleczne toweary zaczynam jesc, u mojej igijest juz lepiej a wszystko to wywoluja nasze hoermony i tak jak dermatolog ci powiedzisala do 3 miesiecy wszystko zniknac powinno
 
Dowiedziałam się, że mycie buzi wodą przegotowaną to zawieszanie pętli na szyji
Dlaczego? Interesuje mnie ten temat bo zwróciłam uwagę, że skóra na buzi naszej Luci jest sucha po myciu wodą przegotowaną, nie wiem czy mam ją smarować kremem czy myć inaczej...
 
bo potem dziecko ma alergie, trzeba odrazu dziecko hartować i przyzwyczajać do świata w jakim żyjemy
 
larkaa-pięknie Ci poradziła pediatra, naprawde szkoda słów, dobrze że trafiłaś do dobrego i PRAWDZIWEGO specjalisty, mam nadzieje że Kalince szybko przejdzie.:-)
zapmarta-nie załamuj się, wszystko będzie dobrze,:tak:
samaola- potwierdzam słowa larki- trzeba przyzwyczajać dzieciaczki ,
 
Zapmarta , jesli chcesz mam namiar na super panią neurolog, przyjmuje na Mokotowie, my byliśmy z naszą Zosią w zeszłą środę, okazało się, że wszystko w jak najlepszym porządku choć też było podejrzenie, że coś jest nie tak z napięciem, więc bądź dobrej myśli. Kobieta jest niesamowita i ma super extra podejście do dzieci:tak:wizyta kosztuje 100 pln.
 
Larka dobrze że się wyjaśniło wszystko:-) Nie ma to jak lekarze partacze :angry:.
zapmarta współczuje, moja siostra miała dysplazje stawów biodrowych i nosiła takie siodełko czy to nawet taka poduszka była. Rodzice się nie zgodzili na gips. Nosiła to niestety parę miesięcy ale teraz jest wszystko ok :tak:. I powiedz mi jeszcze, bo z tego co widzę to urodziłaś w terminie a tu cechy wcześniacze? Trzymaj się dzielnie :))

A u nas tragedia :(( Nie śpię od trzech dni, a dziś w nocy było apogeum. Bartek zasnął o 6 rano. Płakał całą bożą noc, już żywcem nie wiedziałam co z nim zrobić :((. Ogólnie to zauważyłam że okrutnie marudny jest od paru dni, w ogóle się nie uśmiecha, nie gaworzy, tylko płacze i płacze. No a dziś to wrzeszczeliśmy razem. Wzięłam go do pediatry, chłopak zdrowy jak ryba, więc doktorka stwierdziła że to muszą być kolki. Dostaliśmy leki i jak w nocy dziś nie będzie poprawy to jutro do szpitala mamy się zgłosić:( Eh jestem wykończona. Na szczęście dziś mama przyjechała, a ona zawsze nad ranem bierze B do siebie i mogę się kimnąć przynajmniej te dwie godziny, nie musząc się martwić że mu się coś dzieje :).
 
reklama
Larkaa, dobrze że poszliście do tego dermatologa. Właściwie z tą wodą przegotowaną to racja, nie pomyśłałam o tym wcześniej.
Zapmarta, współczuję problemów, ale na pewno szybko będzie dobrze. Lepiej dmuchać na zimne.
Hooba Tobie też współczuję, tych nieprzespanych nocy, Oby kolki Bartkowi przeszły jak najszybciej.
Lajfik, masz rację Helka to przeciwieństwo Franka, zajmowanie się takim dzieckiem to rozkosz. Nawet mam wyrzuty sumienia, że jak Franek był w wieku małej to nie kochałam go tak jak jej, a raczej kochałam tak samo a nie umiałam się cieszyć macierzyństwem, bo on ciągle płakał, a ja po prostu miałam dośc.
 
Do góry