reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

Ja mam doła na maksa !!! byliśmy na usg stawów biodrowych. Okazało się że lewa panewka jest nie do końca wykształcona, jest dysplazja i trzeba zakładać szynę. No i koniecznie do neurologa bo napięcie mięśniowe tez nie tak jak powinno być i trzeba sprawdzić. Ze względu na stwierdzoną hipotrofię teraz trzeba poświęcić mu więcej uwagi i pracy. Kolejny specjalista stwierdza cechy wcześniacze i trzeba latać po tych lekarzach.:-(
Jejku:szok:Wspolczuje i to bardzo:-(,trzymajcie sie i oby u tego neurologa okazalo sie ze jednak wszystko ok.

Larkaa,ja bym na twoim miejscu tego pediatre chyba w tylek kopnela,co za lekarka slowo daje no :angry:
 
reklama
Moja tez kicha:tak:Juz myslalam,ze tylko moja tak ma uff;-)

A ja z innej beczki.Luiza ma miedzy oczami na czole jakby ciemieniuche.Smarowalam jej to oliwka i wycieralam ale dzisiaj znow sie pojawila(po raz kolejny zreszta) i ma nawet na powiekach.Co to jest??Ciemieniucha i walczyc z tym czy smarowac czyms tylko i samo zejdzie.Martwi mnie ze na powiekach to ma:-(
moja Zoska tez takie cos miała. lekarz powiedział ze to łojkotowe zapalenie skóry i przepisał masc;-)
 
Larkaa super ze byłas u tego dermatologa i ze sie wszystko dobrze skonczyło
Zapmarta wspólczuje problemow u nas tez podejrzenie dysplazji ale mamy na razie tylko poduszke i mam nadzieje ze to wystarczy na pewno bedzie dobrze ale zawsze lepiej wszystko posprawdzac i polatac po lekarzach:-)
 
Dziewczyny ile czasu używałyście maści sterydowych?
Ja mam narazie 3 dni używać, ale młoda ma bardzo rozległe te wysypki, smaruje jej całą głowę prócz miejsc owłosionych :O
 
Zapmarta okropne wiadomości. :-( Może skonsultujcie się jeszcze z innym lekarzem?

Hooba :szok: jestem w szoku... Biedny Bartuś i Tobie też współczuję. :-(

Larkaa Boże, tragedia. :szok: Dobrze, że się wybrałas do tego laryngologa. :tak:
 
Wiewióreczka nie rozumiem czemu lekarz kazał Ci dokarmiac skoro Twój synek przybiera prawidłowo na wadze. :eek: Wg mnie to on po prostu lubi sobie possać cycusia.

Wczoraj ważyłam moja Fionkę i przybrała 170 g przez 2 tygodnie. To niezbyt dużo chyba, co? :baffled: Położna powiedziała jednak, że wszystko jest ok. Faktycznie Fiona teraz mniej je, tzn dłużej ale rzadziej. W ogóle to muszę ją pochwalić, bo śpi jak susełek, wczoraj zjadłam ostry obiadek i nawet się nie pręzyła tylko baków więcej puszczała. :-) Złote dziecko. :tak: :happy:

Zmykam na spacerek z dziewczynami, piekna pogoda, zkoda jej zmarnować.
 
Hooba- Karol urodził się z hipotrofią, jest to wewnątrzmaciczne zatrzymanie rozwoju płodu. Waga i obwody nie mieściły się w normie na 38 tydzień ciąży. Jest traktowany jako wcześniak i stąd ta cała diagnostyka (oprócz pediatry, która skupiła się tylko na kontroli wagi dziecka).

Chcemy jeszcze potwierdzić u innego specjalisty te bioderka. Mąż kupił wczoraj tę rozwórkę Koszli i poduszkę Frejki, zobaczymy co będzie korzystniejsze dla małego
Dobrze, że na wypisie ze szpitala miałam zalecenia, żeby zrobić usg stawów biodrowych i kontrolę u neurologa za trzy miesiące, bo inaczej moja pediatra nie dałaby tego skierowania. Jak to się wyraziła " nie ma takiego obowiązku".
Ortopedka nam powiedziała, że widać krótszą nóżkę (dlaczego ja nie zauważyłam ???)
to, że inaczej ją układa to widziałam bo on i rączkę inaczej układa i główkę po lewej stronie ciała. No i mamy nie czekać do maja tylko teraz iść do neurologa.
Dwóch pediatrów " nie widziało problemu". Przyspieszyłam wizytę u neurologa (oczywiście prywatnie) bo na nfz " mam dzwonić we wrześniu".
Już się oswoiłam z myślą, że na kilka tygodni lub miesięcy powalczymy z "rusztowaniem" oby później było wszystko dobrze.
 
Zapmarta ja miałam dysplazję stawu, nosiłam rozwórkę. Dziś wszystko okej, to napewno więcej obowiązkow, ale koniec konców wszystko bedzie super :-)
 
reklama
hooba tez bym stawiala na kolki
l
larkaa no i dobrze ze sie w koncu wyjasnilo

wiewioreczka ja w sumie mialam podobnie - najpierw pokarmu brakowalao w dzien, doradca laktacyjny kazal dokarmiac i robilam to kilka dni ze dwa razy dziennie, a pani doktor powiedziala ze przybral za duzo na wadze (ma juz 4500g a tzn ze o dwa razy za duzo od wyjscia ze szpitala niz powinien) no i mowi zeby nie dokarmiac :baffled: wczoraj nie dokarmialam i sie jakos trzymamy - troszke marudzi maly ale dajemy rade

zapmarta z lakarzami tak jest :zawstydzona/y: ja mialam miec zrobione USG glowy macka po 4 tyg a wychodzi na to ze termin dopiero jak skonczy 8 tyg :-( nic wczesniej sie nie da, a dobrze wiedza ze im wczensiej sie cos wykryje tym latwiej sioe leczy - to smutner ze im wcale nie zalezy
 
Ostatnia edycja:
Do góry