reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

Maciek podnosi glowke przekrecajac ja z boku na bok gdy lezy na brzuszku, albo jak go trzymamy do odbicia to tez ja przekreca :-) nie wiem tylko dlaczego caly czas obraca glowke tak by lezala lewym bokiem :confused: na prawym nie lubi jej trzymac - troszke sie boje ze mu sie kregoslup przez to skrzywi

Obserwuje przedmioty ale tylko chwile, za to wodzi wzrokiem za osobami ktore obok niego przechodza, no i reaguje juz na glosniejsze dzwieki i rozglada sie zupelnie jakby szukal miejsca z ktorego one pochodza

ardzesh moj tez probowal juz w szpitalu podnosic glowke ale slabo mu to wychodzilo
Pierwszy raz uśmiechnol sie w dniu w ktorym wychodzilismy ze szpitala do domu - taki nieswiadomy usmiech bo jak do tej pory nie potrafi śmiac sie do nas... za to coraz wiecej odglosow wydaje - aaaa, eee, yyy, i takie tam, zupelnie jakby chcial nam o czyms powiedziec :-D
 
reklama
Ewelinko fajnie, że wszystko w porządku. :tak:

Nimfii nie bój się, że Maciuś bedzie miał krzywy kregosłup. ;-) Najwyżej może miec asymetrię i różne napięcie mięśniowe po dwóch stronach ciała, które i tak się wyrówna, jak dziecko zacznie raczkować. Na razie możesz pilnować, żeby nie nosic Maciusia tylko po jednej stronie i zeby go nie kłaść tylko na 1 boczku. :tak: Potem jak bedzie starszy są różne cwiczenia na wyrównaie napięcia mięsniowego np jak dziecko lezy na brzuszku podajesz mu zabawki raz do1 raz do drugiej rączki itp itd. Inga miała poważną asymetrię, bo była źle ułozona w brzuszku i musiałyśmy chodzić na rehabilitację.

Pbg serio? czemu nie powinno się wieszać karuzelki wcześniej? Fionka bardzo się przy niej uspokaja jak wychodzi z wanienki.
Jeszcze nie wodzi oczkami za przedmiotami, jedynie za światłem. Kręci ładnie główką, bardzo mocno ją trzyma od pierwszego dnia życia, rozgląda się po pokoju. Uśmiecha sie jeszcze mimowolnie.
 
aż zacytuje z tą karuzelką, bo mi M kwiczał pół niedzieli żebym zdjęła :crazy:
nr marzec 2009 Mam Dziecko - art Świat według dziecka
" Do 4. miesiaca życia nie wieszaj nad łóżeczkiem dziecka karuzelki ! Noworodek nie potrafi poradzić sobie z wieloma różnymi bodźcami wzrokowymi, jakiech dostarczają ruchome zabawki. Ztego samego powodu nie sadzaj go w leżaczku przed telewizorem. Maluszek będzie bez przerwy wpatrywał się w zmieniające się obrazy, bo nie jest w stanie oderwać od nich wzroku."
W dalszej części jest napisane też o fragmentarycznym widzeniu i zezowaniu bo niby coś jest za blisko. Nie wiem jakimi badaniami sa podparte te twierdzenia ale dziecko nie jest w staie opowiedziec im co widzi, a przeróżne anlizy pracy mózgu nie są ze sobą spójne.
Dlatego właśnie pytałam jak wasze dzieciaczki reagują na kruzelkę - bo moje dziecko ją lubi i też podobnie jak Fionka wycisza się przy niej wieczorem.
 
My szczepimy u nas w przychodni Rotarix kosztuje 310pln, szczepienie mamy ustalone na 6 kwietnia podamy skojarzoną 5w1 plus rotarix, 3 tgodnie później pneumokoki podobnie ok 300pln, bo nasza Zosia ma częsty kontakt z męża siostrzeńcami, starszy chodzi do II klasy podstawówki. Pan doktor wytłumaczył nam, że jeśli nie ma kontaktu z dziećmi to pneumokoki można podać dopiero po 6 msc wtedy oszczędza się kasę ok 300pln. Niezła sumka nam wyjdzie, ale co tam zdrowie Zosi najważniejsze:tak:
 
My nie szczepimy na rotawirusy, uważamy z mężem, że jest to zbyteczne, nie posyłamy małej do żłobka.
Myślimy jedynie nad Pneumokokami, ale to też jeszcze to obgadania.
Zdecydowaliśmy się póki co na zintegrowane szczepionki 5w1 albo 6w1.
 
u nas może się tak zdarzyć, że Zosia pójdzie do żłobka więc wolimy się zabezpieczyć,
|Larkaajeśli Kalinka nie ma kontaktu z dzieciakami przedszkolnymi i szkolnymi to możecie zacząć pneumokoki jak skończy 6 msc, bo jak się wyraził dziś pan doktor nikt na nią nie na kaszle:-)
 
reklama
Do góry